Arama
Arama Sonuçları
Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alacak
Sağlık Bakanlığı, 8 bin personel alımı için ilana çıktı. Şanlıurfa’da da çok sayıda personel alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda hangi kadrolara kaç personel alınacağı ve başvuruların nasıl yapılacağına ayrıntılarıyla yer verildi. İşte detaylar…
Bakanlık harekete geçti: Marketlerdeki yanıltıcı etiketlere dikkat!
Tarım ve Orman Bakanlığı marketlerdeki ürünler için yanıltıcı etiketlere karşı yeni tedbirler aldı. Tüketicilerin doğru bilgilendirilmesini amaçlanan tedbirler de artık "tadında, lezzeti, keyfi ve aromalı" gibi ifadeler kullanılamayacak. Karara uymayan markalara ise cezai işlem uygulanacak.
Şanlıurfa’da uygulanan BİGEP projesinin detaylarını Vali Şıldak paylaştı
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak sosyal medya aracılığıyla paylaştığı videoda Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) ile ilgili tüm detaylara yer verdi. Vali Şıldak, değerlendirmesinde BİGEP'in şehir dinamikleri ve paydaşların bir araya gelerek eğitimi merkeze alan bir kalkınma projesi olduğunu söyledi.
Bakanlık açıkladı: 530 milyonluk lüks araç vurgunu!
Ticaret Bakanlığı, 358 adet lüks aracın sahte faturalarla ülkeye sokulduğunu tespit edildi.
Coşkun: Cuma Namazı İzni’nin iptal edilmesi istemiyle açtığı davayı kaybetti
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yaptığı açıklamada, Danıştay'ın cuma namazı izni davasında verdiği kararı değerlendirdi.
Birecik kaymakamı değişti
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, çok sayıda ilçede kaymakamların görev yeri değişti. Şanlıurfa’da Birecik Kaymakamı da değişti.
81 ilde eş zamanlı kızartma yağı denetimi
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, özellikle fast food tarzı işletmelerde kızartmada kullanılan yağlara yönelik Şanlıurfa dahil 81 ilde denetimlerin başladığını duyurdu.
Sağlık Müdürü Solmaz; Viranşehir de Yoğun bakım sayısını arttırıyoruz
İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz, Hizmet Başkanları ile birlikte Viranşehir Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Muhammet Yılmaz dan sunulan sağlık hizmeti hakkında bilgi aldı.
Öğretmenlere yer değiştirmede ek hak verildi
Millî Eğitim Bakanlığınca 18 Ocak tarihinde gerçekleştirilen "Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme" işlemlerinin ardından, yer değiştirme işlemi gerçekleşmeyenler için yeni bir hak tanındı.
Bakanlıktan karekodlu plaka hatırlatması
İçişleri Bakanlığı 1 Ocak 2024'ten itibaren ilk kez tescil edilen araçlar ile yeniden tescil plakası basılan araçların plakasında karekod bulundurma zorunluluğunun başladığını hatırlattı.
Pazartesi tüm okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunulacak
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 15 Ocak Pazartesi günü tüm temel ve ortaöğretim kurumlarında bayrak töreni öncesinde şehit olan askerler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını duyurdu.
Barış Pınarı bölgesine sızma girişimi önlendi
MSB, Suriye kuzeyindeki 12 kişilik bir terörist grubun sızma girişiminin önlendiğini duyurdu. Bakanlık, dün gece saldırı hazırlığı yaparak Şanlıurfa sınırında yer alan Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan teröristlere ateş destek vasıtalarıyla müdahale edilerek 9 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Okullarda karne öncesi "dönem sonu faaliyet haftası" düzenlenecek
Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için "dönem sonu faaliyet haftası" düzenlenecek.
Şanlıurfa’da 2023 yılında sağlıkta yaşananlar
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz sağlık alanında yürütülen çalışmalar hakkında 2023 yılının değerlendirmesi, 2024 yılında planlanan yatırımlar konulu Basın bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Bakanlık açıkladı! 2 binden fazla engelli alımı yapılacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2 bin 392 engellinin kamu kurumlarına atanacağını açıkladı. Atamalar EKPSS puanı ve kura yöntemiyle gerçekleştirilecek. Tercih işlemleri https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacak.
Şanlıurfa'da deprem konutlarının tesliminde sona geliniyor
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Haliliye ilçesinde yapımı devam eden deprem konutlarını inceledi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Şanlıurfa’da personel alacak
Hazine ve Maliye Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sınavla 400 Defterdarlık Uzman Yardımcısı ile 40 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alacak. Bakanlık Şanlıurfa’ya 7 kontenjan ayırdı.
Necmettin Cevheri’nin hayatı kitap oldu
Geçen eylülde hayatını kaybeden Türk siyasetinin duayen isimlerinden Şanlıurfalı eski bakan Necmettin Cevheri’nin hayatı kitap oldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı 1071 sözleşmeli personel alacak
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 1071 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık Şanlıurfa’da da alım yapacak.
Öğretmenlerin özür grubu atamaları takvimi açıklandı
Millî Eğitim Bakanlığınca kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazereti ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişikliği başvuruları, 2-8 Ocak 2024 tarihleri arasında alınacak. Atamaların açıklanacağı tarih de belli oldu.
Bakan Yumaklı: Bu yıl 1.3 milyon denetim yapıldı
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bu yıl yapılan denetimlere ilişkin, "Yaklaşık 1 milyon 300 bin kontrol yapıldı. 17 bin 652 uygunsuzluk tespit edildi. Bunlar için yaklaşık 535 milyon liralık idari para cezası kesildi." dedi.
Bakan açıkladı: Aniden 600 bin gizlenmiş araç ortaya çıktı
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, bir canlı yayında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bolat otomotiv sektöründe gizli tutulan 600 bin aracın piyasaya çıktığını ifade ederek, bu durumun fiyatların düşüşüne katkı sağladığını vurguladı.
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın personel alımında detaylar açıklandı
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 7 bin 158 personel alımına ilişkin detaylar belli oldu. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, kadro dağılımı nasıl olacak?
Gözler bugün gerçekleşecek olan kritik toplantıda
Türkiye’de 7 milyon çalışanı, aynı zaman da haliyle tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları devam ediyor. 11 Aralık'ta ilk toplantısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleştiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bugün ikinci toplantısını gerçekleştirecek. Büyük önem taşıyan bu toplantı da ekonomik veriler ele alınırken, Henüz rakam söylemeyen işçi ve işveren tarafı ekonomik raporları ve verileri sunacak sonrasında ise pazarlığa başlanacak.
Karahantepe 2023 yılının en önemli keşifleri arasında
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çin'de düzenlenen 5. Şangay Arkeoloji Forumu'nda Karahantepe'nin, 2023 yılının en önemli 9 Saha Keşif ve Araştırma projesi arasına seçildiğini söyledi.
Eryazgan: Sorunların çözülmesi yönünde ne yazık ki bu hızı hiç göremedik
Şanlıurfa’da “aşı yok” diyen Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazgan, hakim karşısına çıktı. Doktor Eryazgan, dava sonrası Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü önünde meslektaşları ile birlikte açıklama yaptı. Eryazgan, " Müfettiş kendi raporunda koyduğu tablolarda açık açık bir dönem bakanlığın aşı göndermediğini kabul edip yazmışken yalancı kim" ifadelerini kullandı.
Okullarda "görgü kuralları" ders olarak okutulacak
Millî Eğitim Bakanlığınca, ortaokullarda "görgü kuralları ve nezaket" dersi ile liselerde "adabımuaşeret" dersinin müfredatı hazırlandı.
Milyonların gözü bugün ki toplantıda!
Yılda bir defa olan asgari ücret komisyonu bugün toplanıyor. Yaklaşık 7 milyonlu işçi kritik toplantıya odaklandı.
Ulaştırma Bakanı Urfa milletvekillerini kabul etti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ başkanlığında bazı AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri ve belediye başkanlarını kabul etti. Peki görüşmede hangi konular ele alındı.
MSB acı haberi duyurdu: 3 asker şehit oldu
Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, teröristlerin saldırısı sonucu 3 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.