Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa'da öğretmenler meslektaşları için yürüdü!
İstanbul'da okul müdürünün öldürülmesinin ardından iş bırakan öğretmenler bugün Şanlıurfa’da yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Eğitimcilere yönelik şiddete tepki gösteren öğretmenler, "Öfkeliyiz, yastayız susmayacağız" ve "Şiddetsiz güvenli okullar istiyoruz" sloganları attı.
YSK 31 Mart seçimlerinin kesin sonuçlarını açıkladı
Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin kesin sonuçlarını açıkladı. Yener, "Yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde katılım oranı yüzde 78.12 olarak gerçekleşmiştir. 30 büyükşehirde AK Parti 12, YRP 1, DEM 3, CHP 14 büyükşehir belediye başkanlığı kazanmıştır" dedi.
Şanlıurfa’da oyların tamamı sayıldı
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şanlıurfa’daki sandıkların yüzde 100’ü sayıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre, Yeniden Refah Partisi’nin adayı Kasım Gülpınar’ın AK Parti’nin yeniden aday gösterdiği Zeynel Abidin Beyazgül’den ne kadar fazla oy aldığı netleşti. Gülpınar, Beyazgül’e 46 bin 770 oy, DEM Parti’nin adayı Celaledin Erkmen’e ise 111 bin 609 oy fark attı.
Akçakale’de tablo netleşti!
31 Mart yerel seçimlerinde Akçakale’de tablo netleşti. AK Parti’nin Adayı Abdülhakim Ayhan, 5 bin 601 oy farkla önde. Oyların yüzde 82,17’si sayıldı. Akçakale yeni belediye başkanı Abdülhakim Ayhan olmak üzere.
Suruç’ta tablo netleşti
31 Mart yerel seçimlerinde Suruç’ta tablo netleşti. DEM Parti’nin Eşbaşkan Adayı Ayten Kaya, 8 bin 917 oy farkla önde. Oyların yüzde 68.88’i sayıldı. Suruç yeni belediye başkanı Ayten Kaya olmak üzere.
Şanlıurfa rekabeti sosyal medyada
Artık sona yaklaşılan 31 Mart’taki yerel seçimler uzun süredir ülke gündeminde. Seçim gündeminde en çok yer bulan konulardan biri ise, adaylar. Bu seçimde de adayların hem kendini tanıttığı hem de seçmenler tarafından yorumlandığı mecra sosyal medya oldu. Şanlıurfa’daki rekabet sosyal medyada da çok konuşuldu. Zeynel Abidin Beyazgül ve Kasım Gülpınar en fazla yorum alan isimlerden oldu.
Şanlıurfa’da TOKİ meralara el koydu
TOKİ, ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’daki mera arazilerini bir bir tespit ederek konut alanına çevirdi. Bu bölgelerdeki betonlaşma dönüşümünün ardından hayvancılık tamamen yok olacak. Döviz gibi kıymetli olan ve her geçen gün zamlanan et üretimi Şanlıurfa için hayal olacak.
CHP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Koyuncu oldu
CHP’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu.
CHP Şanlıurfa'da ilk adayını açıkladı!
Şanlıurfa’da yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partiler bir bir adaylarını duyururken aday belirleme noktasında sessizliğini koruyan CHP, ilk adayını açıkladı. CHP, Hilvan Belediye Başkan Adayının önceki dönem ilçe Başkanı Mehmet Celal Avcı olduğunu açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da deprem konutlarının anahtarlarını teslim etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentteki deprem konutlarının hak sahiplerine dağıtımını yaptı. Bugün bin 314 konutun kurasını çektiklerini belirten Erdoğan, "Şanlıurfa'da 4 bin konutun yapımı devam ediyor. Bunları da hak sahibi kardeşlerime peyderpey teslim edeceğiz. Deprem bölgesi vatandaşlarımızın hiçbirine mahcup olmamak için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.
CHP Şanlıurfa’daki 5 belediye başkan adayını açıkladı
CHP, Genel Başkan Özgür Özel başkanlığındaki toplantının ardından çok sayıda seçim bölgesinde belediye başkan adaylarını açıkladı. Parti, Şanlıurfa’da da 5 ilçede belediye başkan adaylarını belirledi.
Saadet Partisi en güçlü kurmayını aday gösterdi!
Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İstanbul Milletvekili Birol Aydın olduğu öğrenildi.
AK Parti'nin İstanbul ilçe belediye başkan adayları açıklandı
AK Parti'nin İstanbul ilçe belediye başkan adayları, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı.
Şanlıurfa’da su deposu tartışması!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İletişim Başkanlığının, dezenformasyon ve manipülatif içerikler karşısında yayınladığı "Dezenformasyon Bülteni" gibi bültenler yayınlamaya başladı. Büyükşehir Belediyesi, son olarak CHP Karaköprü İlçe Başkanlığının su deposuyla ilgili ‘ucube yapı’ paylaşımına bu bültenle yanıt verdi. İşte Şanlıurfa’da tartışma konusu olan köprü altındaki sır…
Yargıtay siyasi partilerin üye sayılarını paylaştı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, yeni yılla birlikte siyasi partilerin üye sayılarını açıkladı. İYİ Parti, üyelerinin yaklaşık 6'da 1'ini kaybederken AK Parti'deki düşüş de dikkat çekti. CHP ve MHP’de ise üye artışı görüldü.
Erdoğan'ı taklit eden Urfalı Nahya'dan güldüren video
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ses tonunun benzerliğiyle tanınan ve sosyal medyadaki videolarıyla fenomen olan Şanlıurfa Muhammed Nur Nahya son yaptığı videoda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’a gönderme yaptı.
Şanlıurfanın 'da aralarında bulunduğu ankette cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından isim değişikliği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın deprem bölgesinde bazı illerin mevcut belediye başkanlarını 31 Mart'ta aday göstermeye sıcak bakmadığı iddia edildi. Kulislerde konuşulanlara göre temayül ve anket çalışmalarından da değişim çıktığı aktarıldı. Erdoğan'ın bölge için özel çalışma yaptığı, yeni isimler için titiz bir çalışma yürüttüğü gelen bilgiler arasında
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Cumhur İttifakı' açıklaması
Yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin de bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz.'' diye konuştu.
Karadağ’dan yeni Genel Başkan Özgür Özel'e tebrik mesajı
CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, CHP yeni genel başkanı olan Özgür Özel'i tebrik etti.
CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel oldu
CHP 38. Olağan Kurultayı sona erdi. 1366 delege genel başkanlık seçimi için sandık başına gitti. İlk turda Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel salt çoğunluğu sağlayamadığı için seçim ikinci tura kaldı. İkinci turda Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nu geride bırakarak CHP'nin 8. Genel Başkanı oldu.
CHP Urfa teşkilatı Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek
4-5 Kasım'da gerçekleştirilecek CHP kurultayı için geri sayım sürüyor. İl Başkanı Ferhat Karadağ başkanlığında toplanan CHP Şanlıurfa Teşkilatı kurultayda kimi destekleyeceklerini açıkladı.
Urfa’da “ölüm yolunda” yine kaza
Şanlıurfa-Suruç kara yolunun 25. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında araç şarampole devrildi. Kazada 2 kişi yaralandı. Kazaya denk gelen CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ sitem etti.
Mustafa Sarıgül Siverek'in il olacağını söyledi
Şanlıurfa’nın yüksek nüfusa sahip ilçesi Siverek'in uzun süredir konuşulan il olması yönündeki açıklamalara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den sonra CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül de katıldı. Sarıgül, yaptığı açıklamada Siverek İlçesinin il olacağını söyledi.
Emekliye ikramiye tartışması sürüyor
Çalışmayan emekliye bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye verilecek. Ödemeler, kasım ayının ilk yarısında hesaplara yatırılacak. Çalışan emeklileri kapsam dışı bırakan düzenlemeyle ilgili polemik de sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Elde edebileceğimiz maksimum sonuç buydu ve bu anayasaya aykırı değil" derken, CHP ise düzenleme bu şekilde Meclis'ten geçerse Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyi planlıyor.
Albayrak Tanal'a cevap verdi
Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, ilçede yıkım kararıyla gündeme gelen oteli “satın almak istediği ve alamadığı için yıkım kararı verdiği” iddiasını gündeme taşıyan CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’a yanıt verdi. İftira atanlar hakkında hukuki yollara başvuracağını belirten Albayrak, Tanal’a da “Oteli almak istemişsem şahsım olarak yarın istifa etmeye hazırım soruşturmaya gerek yok; aksi durumda sende istifa edecek cesaret ve yürek var mı…” diye seslendi.
CHP Şanlıurfa’da görev dağılımı belli oldu!
CHP Şanlıurfa 38. Olağan İl Kongresi’nin yapılmasının ardından görev dağılımı belli oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, bin 399 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.
Meclis'te milyonlarca kişiyi ilgilendiren düzenlemeler için mesai başlıyor
TBMM bugün açılıyor. Genel Kurul saat 14:00'te açılacak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Meclis kürsüsünden önemli mesajlar verecek. Yeni dönemde Meclis, bütçe başta olmak üzere, milyonlarca kişiyi ilgilendiren çok sayıda yasal düzenleme için de mesai yapacak. Milletvekili olmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Kurul’u locadan izleyecek.
Kılıçdaroğlu Şanlıurfa'da sığınmacı ve kayyum uygulamasına tepki gösterdi
Şanlıurfa'da yerel seçim çalışmalarına başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündemine sığınmacı konusu ve kayyum uygulaması vardı.
Urfalılara ücretsiz elektrik sözü veren Kılıçdaroğlu'ndan bir söz daha!
Şanlıurfa'da yerel yönetimler çalıştayında partililerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu mevsimlik tarım işçiliğinden eğitime, mülteci sorunundan turizme kentin sorunlarını dile getirdi. GAP üzerinden hükümete yüklenen Kılıçdaroğlu "Su akıyor, siz bakıyorsunuz… Bunlar GAP'ı yapmayacak. Yapmak istemiyorlar" dedi. Elektrik sözünü yenileyen Kılıçdaroğlu Büyükşehir Belediyesi'ni aldıkları takdirde derslik sözü de verdi.