Arama
Arama Sonuçları
Sağlık çalışanları vergi sitemine karşı basın açıklaması düzenledi
Şanlıurfa Tabip Odası ve SES Urfa Şubesi, sağlık çalışanlarından alınan yüksek vergi oranına karşı ortak basın açıklaması düzenlendi. Yüzde 35’leri bulan vergi oranının yüzde 15’lere indirilmesini talep eden sağlık çalışanları, taleplerinin yerine getirilmediği sürece her hafta çarşamba günleri basın açıklaması yapacaklarını aktardı.
Mehmet Şimşek: Yüzde 25 sınırının devam etmesi için sebep görmüyorum
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira artışlarına yüzde 25 sınırının devam edip etmeyeceğine ilişkin net konuştu. Şimşek, "Devam etmesi için bir sebep görmüyorum, etmemesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.
Altında yeni rekor! Yeni haftanın fiyatları belli oldu
Altın fiyatları 20 Mayıs Pazartesi günü merak konusu oldu. Hem vatandaşlar hem de yatırımcıların yakından takip ettiği altın fiyatları anbean takip ediliyor. 20 Mayıs Pazartesi tarihli gram, çeyrek, yarım, tam ve Cumhuriyet altını fiyatlarının güncel alış ve satış fiyatları belli oldu. İşte Şanlıurfa Kuyumcular Odası’nın 20 Mayıs 2024 Pazartesi güncel altın fiyatları...
Bugün altın fiyatları nasıl?
Şanlıurfa’da altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeler, yatırımcılar tarafından büyük bir dikkatle takip ediliyor. Şanlıurfa’da çeyrek altın düştü mü? İşte Şanlıurfa Kuyumcular Odası’nın 16 Mayıs 2024 Perşembe güncel altın fiyatları...
Eyyübiyeli gençler sınav öncesi son hazırlıklarını yapıyor
Eyyübiye Belediyesinin ilçede yaşayan gençlerin üniversite sınavlarına hazırlanması için kurduğu ve tamamen ücretsiz eğitim olanaklarının sunulduğu Eyyüpkent Sınav Hazırlık Merkezi’nde, sınava sayılı günler kala sessiz bir heyecan yaşanıyor.
Şanlıurfa’da hekimlerden yüksek vergi açıklaması
Şanlıurfa Tabip Odası, aile hekimlerinden yüksek miktarda vergi alınmasından dolayı basın açıklaması düzenledi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Vergide adaleti güçlendirmek için önemli düzenlemeler yaptık" açıklamasına rağmen, sağlık çalışanları her ay maaşlarından yüksek vergiler kesilmesi nedeniyle artan enflasyon karşısında giderek fakirleştiklerini belirtti.
Harran’da rezene ekimi yapıldı
Şanlıurfa’da pamuk, mısır ve buğday gibi geleneksel ürünlerin girdi maliyetlerinin artması ve verim düşüşü, çiftçileri alternatif ürünlere yöneltti. Bu yıl Harran bölgesinde ilk kez 1000 dekar üzerinde bir alana tıbbi aromatik bitki olan rezene ekimi yapıldı.
Harran’da kimyon hasadı başladı!
Harran'da son yıllarda alternatif ürün olarak ekim alanı artan kimyonun hasadı başladı. Bölge çiftçileri bu yıl farklı bir ürün çeşidini deneyerek umutlarını yeşertiyor.
Coşkun: İsraf önlensin istihdam öncelensin
Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından kamu giderlerinde tasarruf sağlanmasına yönelik açıklanan "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ni desteklediklerini, ancak bazı konularda uyarılarda bulunduklarını söyledi.
Şanlıurfa’da Dünya Hemşirelik Haftası kutlandı
Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde Dünya Hemşirelik Haftası münasebetiyle "Hemşirelerimiz, Geleceğimiz, Bakımın Ekonomik Gücü" temalı program düzenlendi.
Haliliye Belediyesinin Hanımlar Konağında kadınlar üretip tasarruf sağlıyor
Haliliye Belediye tarafından kadınlar için hizmete sunulan Osmangazi Hanımlar Konağı yoğun ilgi görüyor. Dikiş nakış ve trikotaj atölyesi ile el emeklerini sergileyen kadınlar, ahşap boyama atölyesi ile eski ev eşyalarını yeniliyor. Spor salonu ve kafeteryanın yer aldığı merkez, üreten kadınlar ile doluyor.
Kamuda tasarruf dönemi başladı! Ayrıntılar açıklandı
Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu. Buna göre kamuda yeni araç, bina, mobilya ve demirbaş alımı 3 yıl süreyle durduruluyor. Yönetim kurulu ücretlerine üst sınır getiriliyor. Toplu taşıma olan yerlerde personel servisi kaldırılıyor. Deprem ve zorunlu harcamalar hariç mal ve hizmet alım ödemeleri ile yatırım ödeneklerinde kesintiye gidiliyor.
Bakan Kacır: Anadolu'nun incilerini ortaya çıkarıyoruz
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOSGEB destek programları odağında girişimciliği, sürdürülebilir büyümeyi, ölçeklendirme ve global rekabeti alarak yeniden yapılandırdıklarını belirterek, Şanlıurfa dahil 81 ilde Türkiye'nin stratejik hedefleriyle uyumlu sektörlerde katma değer ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeline sahip girişimlere 2 milyon liraya varan finansman imkanı sunacaklarını açıkladı.
Bilim insanları araştırdı! İşte en zeki çocukların doğduğu ay
Çocukların doğdukları ay ile başarıları arasında bir bağlantı var mı? Çocukların doğdukları ayın, ilerideki başarılarına etkisi olduğu ortaya çıktı. Bilim insanları tartışmalara son noktayı koydu. İşte en zeki çocukların doğduğu ay…
Eyyübiye Belediyesi gençleri geleceğe hazırlıyor
Birkaç yıl öncesine kadar eğitim olanakları bakımından Şanlıurfa’nın ve Türkiye’nin en dezavantajlı ilçelerinden olan Eyyübiye’de, kurulan eğitim otakları ve sınav hazırlık merkezleriyle çocuklar ve gençler artık geleceğe güvenle bakıyor.
Şanlıurfa’da pamuk ekimi başladı
Türkiye'nin tarımsal üretiminin kalbi olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde pamuk ekim dönemi coşkuyla başladı. Beyaz altın olarak da bilinen pamuğun en önemli üretim merkezlerinden biri olan Şanlıurfa'da, ekim alanları her geçen yıl artıyor ve bu sene de Türkiye pamuk üretiminin yüzde 55'ini karşılayacak tarlalar pamuk tohumlarıyla buluşuyor.
Kamuda tasarruf paketi pazartesi açıklanacak
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, pazartesi günü tasarruf verimlilik paketini açıklayacaklarını duyurdu.
Gram altın tekrar yükselişte!
Altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeler, yatırımcılar tarafından büyük bir dikkatle takip ediliyor. Altın fiyatları haftanın son işlem gününde dar aralıkta seyrediyor. Altın yatırımı yapanlar ya da yapacak olanlar gram altının kaç TL olduğunu merak ediyor ve araştırıyor. 10 Mayıs 2024 Cuma gram altın kaç TL? Çeyrek altın ne kadar oldu? İşte Şanlıurfa Kuyumcular Odası’nın güncel altın fiyatları...
Kahtalı Mıçe kanser iddialarına yanıt verdi
Geçtiğimiz günlere gırtlak kanseri olduğu ve maddi durumunun kötü olduğu iddia edilen Şanlıurfa’da yaşayan Kahtalı Mıçe olarak bilinen Mustafa Aslan'dan açıklama geldi. Kanser olmadığını açıklayan Aslan, başka bir rahatsızlığının olduğunu ve bu nedenle tedavi gördüğünü açıkladı.
Dolar ve euroda yükseliş durdu! İşte güncel kur fiyatları
Yatırımcılar ve vatandaşlar dolar ve euro fiyatlarını yakından takip ediyor. Döviz kurları alım satım fırsatını kaçırmak istemeyen yatırımcı ile vatandaşların merak ettikleri arasında. Peki, dolar ve euro 8 Mayıs 2024 Çarşamba gününde serbest piyasada kaç TL'den işlem görüyor? İşte döviz kurunda son durum…
Şanlıurfa'daki eğitim sendikaları: Şanlıurfa’ya pozitif ayrımcılık yapılsın
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in duyurduğu 20 bin öğretmen atamasını Şanlıurfa’daki eğitim sendikaları yetersiz buldu. Öğretmen açığının 10 binleri bulduğu Şanlıurfa’ya pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini belirten sendika temsilcileri, atamalarda aslan payının kentte verilmesini istiyor. Sendika temsilcilerinin diğer bir talebi de mülakatların kaldırılması.
Döviz kuru bugün ne kadar oldu?
Yatırımcılar ve vatandaşlar dolar ve euro fiyatlarını yakından takip ediyor. Döviz kurları alım satım fırsatını kaçırmak istemeyen yatırımcı ile vatandaşların merak ettikleri arasında. Peki, dolar ve euro 7 Mayıs 2024 Salı gününde serbest piyasada kaç TL'den işlem görüyor? İşte döviz kurunda son durum…
Şanlıurfa’da kuyumcularda güncel altın fiyatları
Altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeler, yatırımcılar tarafından büyük bir dikkatle takip ediliyor. Altın fiyatları yeni haftaya yükseliş trendinde başladı. Altın yatırımı yapanlar ya da yapacak olanlar gram altının kaç TL olduğunu merak ediyor ve araştırıyor. 7 Mayıs 2024 Salı gram altın kaç TL? Çeyrek altın ne kadar oldu? İşte Şanlıurfa Kuyumcular Odası’nın güncel altın fiyatları...
Öğretmen atama takvimi son durum
Öğretmen atamaları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamayla gözler son dakika öğretmen atama haberlerine çevrildi. Erdoğan, öğretmen atamalarına ilişkin branş dağılımları ve başvuru takviminin bugün açıklanacağını söyledi. Gözler MEB’e çevrildi. İşte detaylar…
Altın haftaya yükseliş trendinde başladı
Altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeler, yatırımcılar tarafından büyük bir dikkatle takip ediliyor. Altın fiyatları yeni haftaya yükseliş trendinde başladı. Güncel ons altın değerinin yükselmesiyle beraber gram altın fiyatı bugün 2 bin 400 TL seviyesinde işlem görüyor. İşte Şanlıurfa Kuyumcular Odası’nın 6 Mayıs Pazartesi günü altın fiyatları...
Coşkun: Ekonomiye emekçi gözüyle bakış şarttır
Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerinin ardından, kamu personellerine verilen yüzde 15 zammın eridiğini belirterek, “Enflasyonun sebebinin ve nedeninin emekçiler olmadığı gerçeğini ısrarla vurguluyoruz.” dedi.
Mikrobiyal gübre ile Şanlıurfa tarımında sürdürülebilir gelecek!
Türkiye’de resmi olarak satılan gübrenin yaklaşık yüzde 10’u ile kimyasal ilaçların yüzde 5’inin Şanlıurfa’da tüketildiğine dikkati çeken Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, bunun yer altı suları için tehlike oluşturduğuna dikkati çekti. “Şanlıurfa’da yer altı suları için tehlike çanları çalmaya başladı, belki de geçiyor” diyen Aksoy, “Bu kadar çok kimyasal gübre, bu kadar çok kimyasal ilaç ve kadar çok kimyasalla muhatap olan toprağın çoraklaşması ve ölmesi kaçınılmaz olur” dedi. Aksoy, bu noktada mikrobiyal gübrelerin çözüm olabileceğine de vurgu yaptı.
Altın fiyatlarında düşüş sürüyor
Dalgalı bir seyir izleyen altın fiyatları hem vatandaşlar hem de yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Altın fiyatları 2 Mayıs Perşembe gününe düşüşle başladı. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? İşte 2 Mayıs 2024 Perşembe günü Şanlıurfa Kuyumcular Odası’nın altın fiyatları…
2 Mayıs Perşembe güncel döviz kuru
Dolar ve euro fiyatları bugün ne kadar? Yatırımcılar ve vatandaşlar, döviz kurlarındaki son durumu merak ediyor. İşte 2 Mayıs 2024 Perşembe günü için en güncel döviz kuru
Şanlıurfa'da 1 Mayıs kutlandı
Şanlıurfa’da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde, birçok siyasi parti ve STK’nın katılımıyla 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirdi. Polis eşliğinde yapılan yürüyüş ve basın açıklamasının ardından halaylar çekildi.