Arama
Arama Sonuçları
Başkan Beyazgül: Şanlıurfa manevi bir şehir
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Hasan Şıldak ile birlikte Aşevi Derneğini ziyaret ederek burada yardım alan vatandaşlara yemek dağıtımı yaptı. Başkan Beyazgül, Şanlıurfa’nın, hayırseverler vatandaşların desteği ile ihtiyaç sahibi ailelere yardımların yapıldığı manevi bir şehir olduğunu söyledi.
Aşevi gönülleri ısıtıyor
Şanlıurfa’da yaklaşık 33 yıldır hizmet veren Aşevi Derneği her gün 10 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapmaya devam ediyor.
Şanlıurfa'da zeytinyağının sahtesi üretilirken suçüstü yapıldı
Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, halk sağlığını korumak ve ruhsatsız sahte gıda üretimini engellemek amacıyla yaptığı çalışmalarda, depo içerisinde piyasa değeri yaklaşık olarak 1 milyon 680 bin TL olan 11 bin 236 litre sahte zeytinyağı, doluma hazır 3 bin 850 adet 1 litrelik boş şişe ve bin 100 adet 5 litrelik teneke ele geçirildi.
Başkan Beyazgül gönül belediyeciliğinin en güzel örneğini sergiliyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ev ziyaretlerinde bulunmaya devam ediyor. Ziyaretlerde vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Beyazgül, son gerçekleştirdiği ziyaretlerde Birecik ilçesinde yaşayan vatandaşların evlerine misafir oldu.
Şanlıurfa dahil 11 ilde ücreti devlet karşılayacak!
Resmi Gazete ‘de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre Olağanüstü hal ilan edilen Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 11 ildeki üniversite öğrencilerinin ikinci öğretim öğrenim ücreti Devlet tarafından karşılanacak.
Şanlıurfa'da Diyabet Günü'ne dikkat çekildi
Şanlıurfa’da ‘Dünya Diyabet Gününe’ dikkat çekildi. Uzmanlar uyardı. Diyabet yani şeker hastalığı, giderek artan bir halk sağlığı sorunu olarak ön plana çıkıyor. Dünyada her 10 yetişkinden biri diyabetle mücadele ediyor.
Viranşehir'de ilçe milli eğitim müdürü görevi devir teslim edildi
Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini bugün itibariyle İbrahim Yağan'dan Çetin Gören devraldı.
Haliliye zabıtasından okul çevresindeki marketlere sıkı denetim
Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, öğrencilerin sağlığını korumak amacıyla okulların çevresinde yürüttüğü market denetimlerinde satışı yasak olan ürünleri incelerken, hijyen ve son kullanma tarihi kontrollerini sağladı.
Şanlıurfa OSB'de Akaryakıt İstasyonu Yoktu, O Sorun da Çözülüyor
Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde(OSB) yatırımcılar için arsa üretiliyor, alan genişletilip alt yapısı hızla gerçekleştiriliyor. 1991 yılında 460 hektar alanı üzerine kurulan Şanlıurfa OSB, bugüne kadar 10 kat büyüdü. Ancak Şanlıurfa OSB'de akaryakıt istasyonu yoktu. O sorunun da çözülmeye başlandığı duyuruldu.
Ekim ayı enflasyon rakamları açıklandı
TÜİK, ekim ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Ekim ayında TÜFE yüzde 3,43 artarken, yıllık bazda TÜFE yüzde 61,36 artış gösterdi.
Şanlıurfa'da kuraklık alarmı: Su israfına dikkat!
Şanlıurfa'da ekim ayının sonuna gelinmesine rağmen beklenen yağışlar bir türlü etkili olmadı. Meteoroloji’nin verilerine göre, Şanlıurfa’da bu yıl yaz yağmurları önceki senelere göre yüzde 80 azalış gösterdi. Haliyle kuraklık riski yeniden gündemde. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Selışık, yaşanan kuraklığa dikkat çekerek su israfı uyarısında bulundu.
Şanlıurfalılar Gazze için tek yürek oldu
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Gazze için destek amaçlı "Seccadeni al gel" adlı program düzenlendi.
Fecr İnsani Yardım Derneğinden Gazze’ye ilk yardım
Şanlıurfa'da hizmet veren Fecr İnsani Yardım Derneği, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının ardından abluka altındaki Gazze'ye ilk insani yardımı ulaştırdı.
Şanlıurfa'da 100. Yıl Türkiye Herboloji Kongresi başladı
Şanlıurfa GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde 100. Yıl Türkiye Herboloji Kongresi düzenlendi.
Siverek Belediyesi çölyak hastalarına destek veriyor
Siverek'te çölyak hastalarına glutensiz gıda desteği sürüyor.
El hijyeninin önemi
Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çelik, el hijyenine uyumsuzluğun birçok hastalığa ve enfeksiyona neden olabileceğini belirterek doğru el yıkamanın önemini anlattı.
Bugüne kadarki en büyük halka arz geliyor
SPK'dan halka arz için onay alan TAB Gıda, halka arz işlemlerinin tamamlanmasının ardından 6 milyar 825 milyon lira ile Türk lirası cinsinden tarihin en büyük halka arz büyüklüğü unvanına sahip olacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD, ne işin var senin İsrail'de?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail-Filistin gerilimine llişkin konuştu. ABD'nin İsrail'e uçak gemisi göndermesine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD nere, Akdeniz nere? Ne işin var senin orada? ABD gibi bir ülkeye barışı tesis mi yakışır, yoksa oraya benzinle körükle gitmek mi yakışır." dedi.
Uzmanlar uyardı: Marketlerde bu ürünlere dikkat!
Gıda güvenliği uzmanları marketlerde satılan ve yoğun talep bazı ürünlerin insan sağlığı üzerindeki tehlikeli etkisine karşı uyardı. Söz konusu uyarılar özellikle denetim yapılmayan, üretim alanı belli olmayan ve nasıl saklandığı bilinmeyen açıkta satılan ürünleri kapsadı. İşte, uzmanların marketlerden alınmaması konusunda ısrarcı oldukları o ürünler...
Bebek sağlığı için en önemli kaynak anne sütü
Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Yenidoğan Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Ebru Yücesoy Bağdiken, emzirme haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte anne ve anne adaylarına emzirme teknikleri, emzirmenin bebeğe ve anneye faydalarıyla birlikte anne sütünün yararı konusunda bilgi verdi.
Helal Akreditasyon Kurumu personel alacak!
Helal Akreditasyon Kurumu Resmi Gazete personel alım ilanı yayımladı. Buna göre, kurum 4 meslekte personel alımı yapacak. Başvurular bugün başlıyor.
Şenyaşar Davası'nda yeni gelişme! Fakıbaba, Erin, Yıldız "dinlensin"...
Şenyaşar ailesine yönelik gerçekleşen saldırıya dair açılan davanın üçüncü duruşmasında Şenyaşar Ailesinin Avukatı Sevda Çelik Özbingöl "Dosyada adı geçen herkesin dinlenmesini talep ediyoruz" diyerek dönemin Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Valisi Abdullah Erin, vekil İbrahim Halil Yıldız’ın dinlenmesini istedi.
Vali Şıldak: Yerli tohum altın değerinde
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
ÇOMÜ’den Sivil Toplum Akademisi "Çevrimiçi Sertifikalı Eğitim Programı"
Program kapsamında, sivil toplum kuruluşlarının insan kaynağı kapasitelerini artırmak, sivil toplum mevzuatı, gönüllülük ve sosyal girişimcilik konuları başta olmak üzere sivil topluma yönelik güncel konularda sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bilgi seviyelerini geliştirmek ve profesyonel çalışan kişi sayısını arttırmak amaçlanmaktadır.
Akşener yeni dönemin ilk grup toplantısında konuştu
İYİ Parti lideri Akşener, yerel seçimler için "İttifak siyasetini reddediyoruz" açıklaması yaparken, Türkiye'nin boğuştuğu ekonomik sorunlara rakamlarla değinerek “Ekonominin en büyük yapısal sorunu Erdoğan'ın ta kendisi” dedi.
Urfa’yı da kapsayan denetimler 13 Ekim’ e kadar sürecek
Et süt ürünlerine ülke genelinde denetim başladı. Şanlıurfa’yı da kapsayan denetimler, 13 Ekim’e kadar sürecek. Gıda güvenliğine ilişkin kurallara uymayan işletmelere para cezası uygulanacak.
Bakan Tekin: Aday kimin huzurunda mülakata gireceğini bilmiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim beyannamesinde kaldırılacağı açıklanan öğretmen alımı mülakatı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından revize edileceği duyuruldu.
Kültür Bakanlığı KPSS şartsız 450 personel birden alacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımına ilişkin iş ilanı yayımlandı. Şanlıurfa dahil 14 ilde KPSS şartı aranmaksızın sözleşmeli sanatçı alımı yapılacak. Peki aranan şartlar ne?
Abdulkerim Gök Şanlıurfa’yı yönetmek için adaylığını açıkladı
YSK’nın yerel seçim tarihini açıklamasının ardından Şanlıurfa'da yerel seçim maratonu başladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ilk isim, AK Parti 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Abdulkerim Gök oldu.
Meclis’te yeni dönem
TBMM 28'inci dönem 2'nci yasama yılının açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Yeni dönemde yeni anayasa çağrısını sürdüren Erdoğan "Ümidimizi kaybetmedik" dedi.