Arama
Arama Sonuçları
Karaköprü’de kadınlara yaşam ve kültür merkezi müjdesi
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçedeki kadınlar için yaşam ve kültür merkezi projesinin yapılacağı müjdesini verirken, proje için BM İnsan Hakları Savunma Örgütü ile protokol imzalandı.
Başkan Beyazgül açılışı yaptı! Gençler bir spor tesisine daha kavuştu
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle çocukların yoğun olduğu Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesine bir halı saha daha kazandırıldı. Başkan Beyazgül açılış kurdelesini keserek gençliğe yönelik yatırım ve hizmetlerinin artarak devam edeceğini kaydetti.
Başkan Beyazgül: Şanlıurfa bilimin merkezi olacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa’da yayın yapan Edessa TV, Güneydoğu TV, Kanal Urfa ve BFZ Türk ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında Şanlıurfa’da gençlere yönelik yapılan ve yapılması planlanan projeleri aktardı. Başkan Beyazgül, Şanlıurfa’nın bilimin merkezi olacağını söyledi.
Akçakale’de Başkan Yalçınkaya birçok ilke imza attı
TOKİ’den doğalgaza, alt yapıdan üst yapıya bir çok ilke imza atarak ilçe tarihinde görülmemiş hizmetleri art arda hemşerileriyle buluşturan Başkan Yalçınkaya “Biz halka efendi olmaya değil halkın hizmetkarı olmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Büyükşehirden yaz kış havuz hizmeti
Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulan GAP Vadisi kapalı yüzme havuzunda vatandaşlar yaz kış yüzme keyfini sürüyor. Sabah ve akşam suyu değiştirilerek temizliği yapılan havuzda vatandaşlar keyifli anlar yaşıyor.
Başkan Ekinci: Söz verdiğimizden fazlasını yaptık
Şanlıurfa’nın 36 ilden büyük ilçesi Viranşehir, Belediye Başkanı Salih Ekinci ile 60 ayda 60 proje yaşanabilir kentler arasına girmeyi başardı.
Akçakale Belediye Başkanı Yalçınkaya: Tüm sözlerimiz hizmette
Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, seçim öncesi “Akçakale’nin gelecek yüzyılını şekillendireceğiz” diyerek verdiği sözlerin arkasında durduğunu söyledi. Yalçınkaya “Ne söz verdiysek yerine getirmek için gece gündüz çabaladık. Tüm sözlerimiz hizmette” dedi.
Vali Şıldak: Gençlerimizi önemsiyoruz
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Başkan Yalçınkaya üniversiteyi kazanan öğrencilerle yemekte buluştu
Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Belediye Gençlik Merkezi’nde eğitim görüp üniversite hayallerine kavuşan 63 öğrenciyle yemekli programda buluştu. Önceliğinin her zaman eğitim olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçınkaya “Hedefimiz çocukların en iyi okullarda eğitim görmesi. Dershanesinden, kütüphanesinden hiçbir şey esirgemedik. Çocukların geleceği için seferber olacağız” dedi.
Eyyübiyeli gençler Büyükşehir’in havuzlarında serinliyor
Çocukların ve gençlerin yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmesi amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan modern havuzları tercih eden çocuklar havuzlar sayesinde sıcak havalarda serinleme imkânı bulurken yüzme bilmeyenlere de uzman eğitmenler tarafından eğitimler veriliyor.
Eyyübiye’de çocuklar yüzme öğreniyor
Yarı olimpik yüzme havuzu çevresinde bulunan mahallelerde yaşayan çocukların neredeyse tamamı yüzme öğrendi.
Osmanlı Spor Kompleksi gençlerin uğrak yeri oldu
Türkiye’nin en genç nüfusa sahip şehirlerinin başında gelen Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesince kente kazandırılan Eyyübiye ilçesindeki Osmanlı Spor Kompleksinde geleceğin sporcuları yetişiyor.
Başkan Beyazgül:Gençlerimiz için tüm imkânları seferber ettik
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin TÜBİTAK işbirliği ile hayata geçirdiği Şanlıurfa Bilim Merkezi yapım çalışmalarını incelemek üzere kente gelen TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal Başkan Beyazgül ile birlikte bilim merkezini inceledi. Ardından Mezopotamya Lıvıng Lab gençlik buluşmasına katılarak bilim ve teknoloji ile yetişen gençlerle bir araya geldi.
GSB 11 bin 455 personel alacak
Gençlik ve Spor Bakanlığına alınacak 11 bin 455 sözleşmeli personelle ilgili ilan Resmi Gazete’de yayımlandı. Şanlıurfa’ya da kontenjan ayrıldı.
Karaköprü'de çocuklar hem yüzmeyi öğreniyor hem de serinliyor
Karaköprü Belediyesinin açtığı yüzme kurslarında 6-12 yaş arası çocuklar profesyonel eğitmenler eşliğinde ücretsiz olarak hem yüzme öğreniyor hem de sıcak havalarda serinliyor.
Uzman doktor Hür, aşırı sıcaklar için uyardı.
Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar, vatandaşların yaşamını olumsuz etkiliyor.
Viranşehir’de yüzme kursu öğrencilerine eğitim sertifikası verildi
Viranşehir Belediyesi bünyesinde açılan yaz kursları kapsamındaki yüzme kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere eğitim sertifikası verildi.
Karaköprü’de çocuklar havuzda serinliyor
Karaköprü Belediyesinin açtığı yüzme havuzları sıcak havalarda serinlemek isteyen çocukların uğrak yeri olurken, Yaşampark'taki yüzme havuzunda çocuklar hem eğleniyor hem serinliyor.
Eyyübiye Millet Bahçesi yaz akşamlarının vazgeçilmezi oldu
Eyyübiye Belediyesi tarafından geçen ay açılışı gerçekleştirilen Millet Bahçesi, hizmete sunulduğu günden bu yana Eyyübiyelilerin ve Şanlıurfa’nın dört bir yanından gelen vatandaşların akınına uğruyor.
Eyyübiye Belediyesinin gençlik ve eğitim yatırımları devam ediyor
Eyyübiye Belediyesinin ilçenin gençliğine vadettiği yatırımlar tamamlanmaya devam ederken, eğitim ve spor hizmetlerinde de ilçe gençliği önemseniyor. Yeni eğitim öğretim döneminde çocuklar ve gençlere yönelik hizmetlerde atılım yapmaya hazırlanan Eyyübiye Belediyesi, yaz aylarını dolu dolu geçiriyor.
Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 3. Toplantısı yapıldı
Şanlıurfa’da İl Koordinasyonu Kurulu 2023 Yılı 3’üncü toplantısı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapıldı. Toplantıda eğitime dair mevcut öncelikler, ‘Kanalda Değil Havuzda Yüz’ projesine dair değerlendirmeler, sokak hayvanları ve orman yangınlarına dair alınacak tedbirler görüşüldü.
Haliliye'de gençler yaz spor okullarına yoğun ilgi gösteriyor
Haliliye Belediyesi, salon sporları başta olmak üzere ilçe genelinde açılan kurslarla spora ve sporcuya destek oluyor. Bu kurslar ile sporla tanışma fırsatı yakalayan gençler, sunulan çeşitli spor dallarıyla hem ara tatili değerlendiriyor hem de sporla tanışıyor.
Eyyübiye’de 3 mahalleye daha halı saha
Eyyübiye Belediyesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklerini alarak Spor Toto Teşkilatı’nın katkılarıyla yapımına başladığı halı sahalar hizmete sunulmaya devam ediyor.
Yarı olimpik havuz gençlerin uğrak noktası oldu
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu GAP Vadisi Yarı Olimpik kapalı yüzme havuzu gençlerin uğrak noktası oluyor.
Eyyübiye’de çocuklar ve gençler yarı olimpik yüzme havuzunda serinliyor
Eyyübiye Belediyesinin yarı olimpik yüzme havuzu, yaz tatilinde kavurucu sıcaklardan kaçan çocuklar için konforlu bir serinleme yeri oldu. Günün belirli saatlerinde verilen yüzme kurslarına katılan çocuklar, kurs saati dışında da havuzdan çıkmak istemiyor.
Karaköprü Belediyesi'nde çocuklar yüzme kurslarına başladı
Karaköprü Belediyesinin ‘yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ parolasıyla açtığı yüzme kurslarında, 6-12 yaş arası çocuklar eğitmenler eşliğinde ücretsiz bir şekilde yüzme öğreniyor.
Karaköprü Belediyesi çocukar yüzme kurslarına başladı
Karaköprü Belediyesinin ‘yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ parolasıyla açtığı yüzme kurslarında, 6-12 yaş arası çocuklar eğitmenler eşliğinde ücretsiz bir şekilde yüzme öğreniyor.
Başkan Beyazgül gençlerle bir araya geldi!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA Şanlıurfa İl temsilciliği tarafından düzenlenen Gençlik Buluşmalarına gençlerle bir araya geldi. Başkan Beyazgül, gençlere yönelik yapılan çalışmaları anlattı.
Sıcak hava bunalttı vatandaşlar Büyükşehir’in havuzlarına koştu
Şanlıurfa’da 40 dereceyi aşan sıcaklardan bunalanlar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz havuzlarına akın etti. Havuzları dolduran çocuk ve gençler serinlemenin keyfini yaşarken aileleri de havuz kenarındaki gölgelik alanlarda onları izledi.
Karaköprü'de takdir ve teşekkür alan öğrencilere havuz bedava olacak
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, okulda başarılı olan öğrencilere jest yaparak takdir veya teşekkür belgelerini getiren öğrencilere yaz döneminde yüzme havuzlarının ücretsiz olacağını açıkladı.