Arama
Arama Sonuçları
Hilvan Devlet Hastanesinde ameliyathane ve yoğun bakım açıldı
Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde 2019 yılından beri kapalı olan 70 yataklı Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi hizmet vermeye başladı.
Çelik: HIV enfeksiyonu tedavi edilebilir kronik bir hastalıktır
Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çelik, 1 Aralık Dünya AIDS Günü ile ilgili açıklama yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Çelik, AIDS ölümcül sonuçlara yol açabilen önemli bir hastalık etkeni olduğunu söyledi.
Harran Üniversitesi yenidoğan servisi, prematüre bebekler için umut kapısı
Dünya Prematüre Günü dolayısıyla Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı da farkındalık oluşturmak adına farklı etkinlikler düzenledi. Düzenlenen etkinlikler kapsamında Türk Neonatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Esin Koç ve yönetimindeki alanında uzman doktorlar, hastaneyi ziyaret edip, yenidoğan servisini inceledi.
Tabipler Birliğinden görevden almaya yönelik yapılan davaya tepki
Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey üyelerinin görevden alınmasına ilişkin yürütülen davada yarın yani 30 Kasım’da son duruşma yapılacak. Tabipler Birliği, 10 Kasım’da yapılan son duruşmanın 30 Kasım gibi erken bir zamana ertelenmesine tepki göstererek açıklama yaptı.
Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi tamamlandı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına yönelik proje kapsamında 10 bin metrekarelik alanda yapımına başlanılan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaatı tamamlandı. Rehabilitasyon merkezinin faaliyete başlamasıyla birlikte sokak hayvanları artık daha güvenli ve sıcak bir yuvada barınacak.
Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde 24 saat acil nöbet sistemine geçiliyor
Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde 7/24 nöbet uygulaması ile acil nöbet sistemine geçildi.
HRÜ’de başarılı katarakt ameliyatları ile 3 hastanın yaşam kalitesi arttı
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Lokman Balyen, iki gözünde görme kaybı yaşayan hastaların psikolojik ve sosyal yaşam kalitesinde ciddi düşüş yaşandığına dikkat çekerek başarılı katarakt ameliyatı ile görme kesinliği artan hastaların yaşam kalitesinin arttığını söyledi.
Şanlıurfa'da diş hastanelerinde gece poliklinikleri açılacak
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini ziyaret etti.
Ağız ve diş sağlığı haftasında engelliler ve çocuklar unutulmadı
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında engelliler ve çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi.
Şanlıurfa Tabip Odası'ndan basın açıklaması
Şanlıurfa Tabip Odası, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında basın açıklaması düzenledi. Tabip Odası bu günü, 19 Kasım 2015 yılında uğradığı şiddet sonucu hayatını kaybeden Dr. Aynur Dağdemir’e adadıklarını belirttiler.
Şanlıurfa'da prematüre doğum farkındalığı artıyor
Türk Neonatoloji Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Şanlıurfa’da “17 Kasım Dünya Prematüre Günü”nü kutladı.
Harran Üniversitesi Hastanesinde diyabet hastalığına dikkat çekildi
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bilgilendirme standı açılırken, İç Hastalıkları Endokrinoloji ve Metabolizma Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Karaaslan da diyabet hastalığı ve tedavisi konusunda açıklamalarda bulundu.
Şanlıurfa'da Diyabet Günü'ne dikkat çekildi
Şanlıurfa’da ‘Dünya Diyabet Gününe’ dikkat çekildi. Uzmanlar uyardı. Diyabet yani şeker hastalığı, giderek artan bir halk sağlığı sorunu olarak ön plana çıkıyor. Dünyada her 10 yetişkinden biri diyabetle mücadele ediyor.
Şanlıurfa’da tatbikat yapıldı
Şanlıurfa’da 25 sağlık personelinin katılımıyla “UMKE Temel Eğitimi” düzenlendi. Programa katılanlara 5 gün süre ile uygulamalı eğitim verildi. Eğitimler sonrası Bozova kırsalında tatbikat yapıldı.
Kalbi duran hasta Şanlıurfa’da sağlığına kavuştu
Şanlıurfa’da elektrik çarpması sonucu kalbi duran 16 yaşındaki hasta, Harran Üniversitesi Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından eski sağlığına kavuştu.
Urfa’ya 32 diş hekimi atandı
Haliliye’de bulunan diş hastanesine 32 diş hekimi atandı.
Harran Üniversitesi Hastanesi’nde kritik kulak ameliyatı başarıyla sonlandı
Harran Üniversitesi Hastanesi, başarılarına her gün bir yenisini daha ekliyor. Son olarak işitme tanısı konulan 2 yaşındaki minik hasta da sağlığına kavuştu.
Erken tanı sayesinde Meme kanseri önlenebilir
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Uzunköy, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla bir yaptığı açıklamada meme kanserinin belirtileri, tanı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Urfalı yazarlar dijitalleşme ve yapay zekayı konuştu
Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesinin her hafta gerçekleştirdiği “Cuma Sohbetleri”nin bu haftaki konusu dijitalleşme ve yapay zeka oldu.
Urfalı yazalar dijitalleşme ve yapay zekayı konuştu
Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesinin her hafta gerçekleştirdiği “Cuma Sohbetleri”nin bu haftaki konusu dijitalleşme ve yapay zeka oldu.
Urfa’da öğretmenlere kanser eğitimi verildi
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan öğretmenlere, kanserler, kanser taramaları ve kanserde erken teşhisin önemi konularında eğitim verildi.
Harran Üniversitesi Hastanesinde simülasyon eğitimi
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi’nde kardiyoloji kliniğinde “Simülasyonla İnvaziv Uygulama” konulu eğitim gerçekleştirildi. Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Demirbağ, Girişimsel kardiyoloji işlemlerinde bilgi ve deneyim kazanmak için bu tür eğitimlerin önemli olduğunu söyledi.
Sağlık-Sen Gazze’deki hastane için açıklama yaptı
Sağlık-Sen, İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği insanlık suçuna karşı sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile birlikte 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması düzenledi. Şanlıurfa’da da sendika üyeleri İsrail’i protesto etti.
Şanlıurfa'da hasta hakları günü kutlandı
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz ‘26 Ekim Hasta Hakları Günü’nü kutladı.
Eyyübiye Belediyesi, kitap otaklarıyla gençleri geleceğe hazırlıyor
Eyyübiye Belediyesi kitap otakları, 2024 YKS hazırlanan gençlerle yeniden doldu. Eyyübiye Belediyesi’nin sağladığı imkânları değerlendiren gençler, sınavlara odaklandı.
Urfa’da durakta otobüs bekleyen öğrenciye araç çarptı
Haliliye’de durakta otobüs bekleyen üniversite öğrencisine araç çarptı. Kazada öğrenci yaralandı.
Şanlıurfa'da EKT tedavisi başladı
Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapalı psikiyatri servisinde, halk arasında ‘beyine elektrik uyarımı’, ‘elektroşok tedavisi’ veya ‘şok tedavisi’ olarak bilinen EKT işlemi, psikiyatri hekimleri tarafından uygulanmaya başlandı.
El hijyeninin önemi
Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çelik, el hijyenine uyumsuzluğun birçok hastalığa ve enfeksiyona neden olabileceğini belirterek doğru el yıkamanın önemini anlattı.
Şanlıurfa'da yenidoğan ölümlerini önlemek için eğitim verildi
Yenidoğan ölümlerini azaltmak ve verilen bakım hizmetlerini geliştirmek amacıyla, yenidoğana hizmet sunan sağlık personeline yönelik hazırlanan ‘temel yenidoğan bakım eğitimi’ ile ‘neonatal resüsitasyon programı’ Şanlıurfa’da yapıldı.
Urfa'da 39 mahallede 24 saat su kesintisi!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, DSİ tarafından yapılan dere ıslah çalışmaları kapsamında yapılacak su hattı deplase çalışmaları nedeniyle yarın 24 saat su kesintisi yaşanacağını duyurdu.