Arama
Arama Sonuçları
Erbakan’dan Şanlıurfalılara teşekkür
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen ‘’Teşekkürler Türkiye’’ programına katıldı. Başkan Gülpınar, ‘’Adil Düzenin Güneşi Şanlıurfa’da doğmuştur. Artık ‘Ahlaklı Belediyecilik’ vaktidir ’’ dedi.
Şanlıurfa’da sesler yine Gazze için yükseldi! “Zulme sadece sözle değil gerçekten karşı durun”
Gazze’de devam eden soykırıma dikkat çekmek ve Türkiye'nin işgalci rejimle olan ticaretinin sonlandırılması amacıyla yaklaşık 30 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması düzenlendi. Şanlıurfa’daki basın açıklamasını ise Kitap Vakfı yaptı. Açıklamayı okuyan Kitap Vakfı Başkanı Mustafa Fuad Balıkçı, “İktidara çağrımız; zulme sadece sözle değil gerçekten karşı durması, Gazze tamamen yok olduktan sonra değil hemen şimdi somut adımlar atması.” dedi.
Akşener: Son kez karşınızdayım
Yerel seçimlerde hezimete uğrayan İYİ Parti’nin olağanüstü kurultayı bugün yapılıyor. Kurultayda aday olmayacağını açıklayan Meral Akşener, kürsüde son kez partililere seslendi.
Şanlıurfa'da İsrail'le ticaret protestosu: "Gazze'ye destek olun, soykırıma gerçekten karşı durun!"
Şanlıurfa’da daha önce birçok kez İsrail’e tepki olarak eylem yapan Kitap Vakfı, yine Rabia Meydanı’nda toplanarak, İsrail ile ticaretin tamamen kesilmesi ve hatta ambargo konulması için eylem yaptı.
Meral Akşener kurultayda aday olmayacağını açıkladı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin seçimli olağanüstü genel kurultayında aday olmayacağını açıkladı. Akşener, "Ben şahsen seçim sonuçları kapsamında ödediğimiz ve ödediğim bedele razıyım." dedi.
Şanlıurfa Barosundan Hilvan ve Van’da yaşananlar için açıklama yaptı
Şanlıurfa Barosu, geçtiğimiz pazar günü yapılan yerel seçimlerinin ardından Hilvan İlçesinde Seçimlerin Yenilenmesi Kararı ve Van Büyükşehir Belediyesinde Eş Başkanlığa Seçilen Abdullah Zeydan’ın mazbatasının verilmemesine ilişkin, İHD Urfa Şubesi ve ÖHD Urfa Şubesi ile ortak basın açıklaması yaptı.
Şanlıurfa'da "İsrail'le Ticaret Filistin'e İhanet" eylemi
Türkiye’nin Gazze’de soykırım yapan İsrail’le ticareti kesmemesi kamuoyunda sert tepkilere neden olmaya devam ediyor. Şanlıurfa dahil 30 ilde eş zamanlı “İsrail’le Ticaret, Filistin’e İhanet” eylemi yapıldı. Rabia Meydanı’ndaki eylem Kitap Vakfı öncülüğünde gerçekleştirildi.
Erbakan Şanlıurfa’da halka hitap etti: Şanlıurfa Milli Görüş belediyeciliği ile buluşacak
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Şanlıurfa mitinginde konuştu. Erbakan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar ile Şanlıurfa'nın yeniden "milli görüş belediyeciliği" ile buluşacağını öne sürerek, "200 binin üzerinde insanla Şanlıurfa bugün mesajını net bir şekilde veriyor" dedi.
Erbakan: Türkiye'de çiftçilerin borcunu 2.5 kez ödeyecek kadar para faize gidiyor
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Şanlıurfa mitinginde iktidara yüklendi. Erbakan, hükümeti eleştirerek yıllık faize verilen ücretin 1.25 trilyon lirayı aştığını belirterek, “Bu parayla Türkiye’deki çiftçilerin borcunu 2 buçuk kere ödeyebilir. 535 milyar çiftçinin borcu.” dedi.
BAŞKAN CANPOLAT: 31 MART’TA HALİLİYE DESTAN YAZACAK
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Süleymaniye Seçim İrtibat Ofisinin açılışında vatandaşlara seslenerek, “Süleymaniye ne zaman söz verdiyse, sözlerini tuttu. Allah’ın izniyle Süleymaniye yine destan yazacak, Şanlıurfa destan yazacak, Haliliye destan yazacak” dedi.
Eğitim-Sen Şanlıurfa Şubesinden ÇEDES tepkisi
Eğitim Sen Şanlıurfa Şubesi, , “Çocukların Geleceğini, ‘MESEM’ ve ‘ÇEDES’ Uygulamaları Üzerinden Karartılmasına İzin Vermeyelim” başlıklı basın açıklamasında, ÇEDES Projesi kapsamında vaiz ve imamların sınıflara girdiğini, sınıfların sadece öğretmenlerin yeri olduğunu, başka kimsenin sınıflarda ders veremeyeceğini bildirdi.
Erdoğan: Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da düzenlenen yerel seçim mitinginde konuştu. Urfalılara yerel seçim uyarısında bulunan Erdoğan, "Bunların yapacağı herhangi bir şey yok. Şanlıurfa'mıza, sakın ha yazık etmeyelim" dedi. Kentteki yatırımlara da değinen Erdoğan, Urfaray projesinin hazırlıklarının başladığını ve Gaziantep-Şanlıurfa hızlı demiryolu hattı ihale aşamasına geldiğini söyledi. Erdoğan ayrıca, Göbeklitepe’nin 5 yılda, 2,5 milyon ziyaretçi ağırladığını belirterek,” Bölgemizdeki çalışmaları daha iyi koordine etmek için Şanlıurfa Alan Yönetimi Başkanlığını kuruyoruz” ifadesini kullandı.
Şanlıurfa’da TOKİ meralara el koydu
TOKİ, ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’daki mera arazilerini bir bir tespit ederek konut alanına çevirdi. Bu bölgelerdeki betonlaşma dönüşümünün ardından hayvancılık tamamen yok olacak. Döviz gibi kıymetli olan ve her geçen gün zamlanan et üretimi Şanlıurfa için hayal olacak.
AK Parti Eyyübiye Seçim İrtibat Ofisi açıldı
AK Parti Eyyübiye Seçim İrtibat Ofisi, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri, il başkanı ve birçok meclis üyesinin katılımıyla açıldı. Açılışta özellikle Bini İz, Bini Esed, Bini Muhammed ve Misehre aşiretleri başta olmak üzere birçok aşiret, yüksek katılımla adeta gövde gösterisi yaptı.
BAŞKAN CANPOLAT: HALKIMIZA HİZMET ETMENİN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, seçim irtibat bürosunda yüzlerce vatandaşla bir araya geldi. Başkan Canpolat, şehrin her köşesinde bir eser bırakmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Geçmişte olduğu gibi bugünde yarında inşallah hep beraberiz, biriz bir olmak zorundayız. Çünkü ümmetin lideri Recep Tayyip Erdoğan ümmetin ve milletin partisi AK Parti bayrağı altında Haliliyeli hemşerilerimize hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.
Coşkun: Milletimiz 28 Şubatçıları ebedi yok oluşa ve aşağılanmaya mahkûm etti...
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde bir açıklamaya yaparak, “Milletimiz 28 Şubatçıları ebedi yok oluşa ve aşağılanmaya mahkûm etti...” ifadelerini kullandı.
AK Parti Şanlıurfa’dan 28 Şubat açıklaması
AK Parti Şanlıurfa İl İnsan Hakları Başkanı Gürkan Ayaydın, 28 Şubat darbesiyle ilgili yaptığı basın açıklamasında "28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir" dedi.
HÜDA PAR Adayı Özaslan ‘Ölüm Yolu’ için milletvekillerine mühlet verdi
Şanlıurfa’da ‘Suruç Ölüm Yolu’ olarak bilinen Şanlıurfa-Suruç kara yolunda açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emin Özaslan, Şanlıurfa Milletvekillerine 24 Şubat tarihine kadar mühlet verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da deprem konutlarının anahtarlarını teslim etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentteki deprem konutlarının hak sahiplerine dağıtımını yaptı. Bugün bin 314 konutun kurasını çektiklerini belirten Erdoğan, "Şanlıurfa'da 4 bin konutun yapımı devam ediyor. Bunları da hak sahibi kardeşlerime peyderpey teslim edeceğiz. Deprem bölgesi vatandaşlarımızın hiçbirine mahcup olmamak için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.
TMMOB Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu’ndan depremin 1. yılında açıklama
TMMOB Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, 6 Şubat’ın üzerinden geçen 1 yıla rağmen depremzedelerin sorunlarının hala çözülemediğini belirtti.
Erdoğan AK Parti’nin seçim beyannamesini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi'ni açıkladı. "Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Gerçek Belediyecilik" başlıklı beyanname, 8 ana başlıktan oluşuyor.
AK Parti'de İstanbul dahil 26 ilin belediye başkan adayları belli oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin aralarında İstanbul'un da olduğu 26 kentin belediye başkan adaylarını açıkladı. Konuşmasında ''İstanbul muradına kavuşacak'' ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayının Murat Kurum olduğunu söyledi.
Öneri kabul edildi! Mesai saatleri kısalıyor mu?
Uzun bir süredir gündemden düşmeyen 'çalışma gün ve saatlerine' ilişkin öneri, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Genel Kurul'un çalışmalarına 16 Ocak Salı günü başlaması beklenirken, Türkiye'de çalışma saatlerinin kısalıp kısalmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.
Şanlıurfa Barosu gazeteci Fatih Altaylı hakkında suç duyurusunda bulundu
Şanlıurfa Barosu, Şeyh Said’e yönelik ifadelerinden dolayı gazeteci Fatih Altaylı hakkında suç duyurusunda bulundu.
Büyükşehir'den Şanlıurfa için 100 açılış! "Farkımız eser siyaseti"
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyeti'n 100'üncü yılında kentte hizmete aldığı 100 eser için açılış programı gerçekleştirdi. Programa katılan TBMM Başkanvekili ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ "AK Parti'nin farkı eser siyaseti. Türkiye'nin her yeri eserler ile doldurduk" dedi. Vekil Bozdağ muhalefeti de eleştirdi.
HEDEP Eş Genel Başkanı Urfa’da
HEDEP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Şanlıurfa’da esnaf ziyaretlerinin ardından bir açıklama yaptı. Hatimoğulları, “Seçimlerde herhangi bir sorun yaşanmaması için bizler kısa adımız olan HEDEP’i değiştireceğiz” dedi.
Şanlıurfa Tabip Odası'ndan basın açıklaması
Şanlıurfa Tabip Odası, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında basın açıklaması düzenledi. Tabip Odası bu günü, 19 Kasım 2015 yılında uğradığı şiddet sonucu hayatını kaybeden Dr. Aynur Dağdemir’e adadıklarını belirttiler.
Büyükşehir Meclisi'nde doğal gaz tartışması: Uygulama 'kamu zararı'
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, Karaköprü Aşık-Öğütçü bölgesinde doğal gazın yaygınlaştırılması için zemin tahrip bedelinde muaf tutulması ve ilerde oluşabilecek deplase bedellerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması maddeleri üyeler arasında sözlü tartışmaya neden oldu. SP Meclis Üyesi Fırat Sultan,”Biz buraya hizmetin gitmesi taraftarıyız. Ama bir şirketin hizmet götürürken devleti tehdit etmesinden taraf değiliz” dedi.
Büyükşehir Meclisi’nde ‘şerh’ tartışması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısına, Cavsak Deresi’nin genişletilmesine ilişkin imar değişikliği teklifi damga vurdu. Teklife HDP grubunun şerh koyması üyeler arasında sözlü tartışmaya neden oldu. AK Parti Grup Başkan Vekili Sait Kaya, “Şanlıurfa halkı bu kararın altında HDP meclis üyelerinin şerh koyduğunu bilmeli” dedi.
Yerli ve Milli Parti ilk il başkanlığını Urfa’da açtı
Yerli ve Milli Parti, Genel Başkan Teoman Mutlu ve partililerin katılımıyla bugün Şanlıurfa'da ilk il başkanlığını açtı. Genel Başkan Mutlu, açılışta yaptığı konuşmada, “Neden önce Şanlıurfa'dan başladık? Çünkü burası kutsal bir şehir, Hz. İbrahim'in torunlarını görmek, sizin hayır dualarınızı almak için açılışı bu şehirden başlattım.” dedi.