Arama
Arama Sonuçları
Öğrencilere vergisiz telefonun detayları Resmi Gazete’de
Üniversite öğrencilerine cep telefonu, bilgisayar ve internet desteği için başvuru şartları ve başvuruların değerlendirme sürecine dair ayrıntılar belli oldu. Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlandı. Destekten yararlanmak isteyen öğrenciler nasıl ve nereye başvuru yapacak? İşte ayrıntılar...
Bir yıl kullanılmayan telefonlar kapatılacak
Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle sinyal alınamayan cep telefonlarının kapatılması için süre 7 yıldan 1 yıla düşürüldü. 1 Ocak 2024'ten itibaren 1 yıl kesintisiz sinyal alınamayan telefonların IMEI kaydı silinecek.
Şanlıurfa'da sıcağın altında IMEI kuyruğu!
Yurt dışından getirilen cep telefonlarının kayıt harcının 6 bin TL'den 20 bin TL’ye çıkarılması sonrası eski tarifeden kayıt için bugün son gün. e-Devlet’te yoğunluk sonrası yaşanan çökme nedeniyle Şanlıurfa’da kayıt işlemlerini online olarak gerçekleştiremeyen vatandaşlar, maliyeye akın etti. Kavurucu sıcaklığın altında uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, işlemlerini yapmak için saatlerce beklemek zorunda kaldı.
Yurt dışı telefon harcına büyük zam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre harçlar, yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım harcı, tüketici kredilerinde BSMV ve şans oyunları vergisinde artışa gidildi.
Cep Der Urfa İl Başkanı Arğan: IMEI affı istiyoruz
ÖZEL HABER | Artan klonlama işlemlerinin önüne geçilmesi amacı ile 1 yıl kullanılmayan cep telefonlarının IMEI numarasının havuzdan silinecek olmasına tepkiler var. Cep Der Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Arğan, kapanan veya klonlanan cihazların garanti kapsamına alınmasını isteyerek, IMEI affı için 81 ilde dernek olarak 100 bin imza topladıklarını ve Meclis’ten yasal düzenleme talep edeceklerini söyledi.
Dikkat! Bu telefonlar kapatılacak
Kaçak tütün satışı ve cep telefonu klonlanmasına yönelik düzenlemeleri içerisinde barındıran yasa teklifi, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Yasayla, kaçak tütün satışı yapanlara verilen cezalar artırılacak. Kesintisiz bir yıl boyunca sinyal alınamayan cep telefonlarının IMEI numaraları pasifize edilecek. Böylece bu telefonların IMEI numaraları kullanılarak telefon klonlaması yapılamayacak.