Arama
Arama Sonuçları
Okullarda karne öncesi "dönem sonu faaliyet haftası" düzenlenecek
Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için "dönem sonu faaliyet haftası" düzenlenecek.
Urfa’da itfaiyeye “hayat kurtaran” eğitim
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine yönelik Kızılay ve Sağlık Müdürlüğü tarafından teorik ve uygulamalı ilk yardım eğitimi verildi. 2 gün süren eğitimlere katılan personellere İlk yardım sertifikası verilecek.
Urfa sokaklarında itfaiyeden kortejli kutlama
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla itfaiye araçlarını Türk bayraklarıyla süsleyerek sirenler eşliğinde Şanlıurfa sokaklarında tur attı.
AFAD 215 sözleşmeli personel alacak
AFAD Başkanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni ile personel alımı yapacak. Başvurular Kariyer Kapısı üzerinden yapılacak. 40 ilden alım olurken iller arasında Şanlıurfa yok.
Büyükşehir genç itfaiyecileri mesleğe hazırlıyor
Çeşitli Üniversitelerin Acil Durum ve Afet Yönetimi, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümünü okuyan öğrenciler Üniversitelerin belirlemiş olduğu 20,30 ve 60 günlük yaz stajlarını Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığında yapıyor.
38 belediyeye 3 bin 800 kamu işçisi alınacak!
Kamuya İŞKUR üzerinden 38 şehirde en az okur yazar 3 bin 800 işçi ve memur alımı yapılacak. Ancak, 38 il içiresinde Şanlıurfa yer almıyor.
Şanlıurfa İtfaiyesi destek için Belen'de!
Hatay’ın Belen ilçesinde dün başlayan orman yangınını kontrol altına almak için ekiplerin gece boyunca sürdürdüğü mücadele sabahın ilk ışıklarıyla birlikte devam ederken, Urfalı İtfaiyeciler de destek için yangın bölgesine gitti.
İtfaiyeden Urfa sokaklarında kortejli kutlama
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri itfaiye araçlarını Türk Bayraklarıyla süsleyerek Şanlıurfa sokaklarında kortej geçişi yaptı.
Beyazgül, itfaiye erlerine başarı diledi
“İtfaiyecilik Haftası” etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, itfaiye erleriyle bir araya gelerek dua etti. Beyazgül, her türlü zorluk içerisinde can kurtarmak için canını hiçe sayan itfaiye erlerini görevlerinde başarılar diledi.
Bakan Koca yaşanan kazanın bilançosunu açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep’te yaşanan feci kazanın bilançosunu paylaştı. Koca, “3 Sağlık görevlisi, 3 itfaiyeci, 2 basın mensubu olmak üzere toplam 15 kişi hayatını kaybetti. 8’i ağır, 22 yaralı var” ifadesini kullandı.
Bakan Soylu'dan feci kazayla ilgili açıklama!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep’te yaşanan katliam gibi kazayla ilgili açıklama yaptı. Soylu, "2 sağlık görevlisi, 2 İHA muhabiri, 3 itfaiyeci, 8 yolcu olmak üzere toplam 15 vatandaşımız hayatını kaybetti. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin" dedi.