Arama
Arama Sonuçları
Beyazgül Viranşehir’de vatandaşlarla iftar yaptı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Viranşehir ilçesinde kurulan iftar çadırında vatandaşlarla bir araya geldi.
Urfa’da kız öğrencilerine sıfır atık projesi anlatıldı
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan öncülüğünde başlatılan ‘Sıfır atık projesi’ projesi kapsamında 300 kız öğrenciyi hedef alan bir program düzenlendi.
YÖK Başkanı Özvar: İsteyen öğrencilere yüz yüze eğitim verilecek
YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin 3 Nisan'da başlayacağını açıkladı. Alınan karara göre; isteyen öğrenciler yüz yüze eğitime katılacak, üniversitelerde devam zorunluluğu aranmayacak.
Gençler deneme sınavlarıyla başarılarını ölçüyor
Haliliye Belediyesi bünyesindeki üniversiteye hazırlık kursları ile konu anlatımları ve soru çözümleri devam ederken, düzenli olarak yapılan AYT ve TYT deneme sınavlarıyla da gençler, daha emin adımlarla geleceğe hazırlanıyor.
Eğitim öğretim yılı 16 Haziran'da sona eriyor
Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle yarıyıl tatil süresi uzayan okullar geç açılmıştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim öğretim yılının ne zaman sona ereceğini açıkladı.
Depremin etkilediği 4 ilin bazı ilçelerinde eğitim öğretime başlandı
Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen 4 ilin bazı ilçelerinde ders zili çaldı.
Milli Savunma Bakanlığı 30 bin personel alımı yapacak
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bakanlığa bu yıl toplam 30 bin 62 personel alınacağını söyledi. Akar, "Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor." dedi. Peki, MSB personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak?
Urfa’da oruç tutmadığı için darp edildiği ileri sürülmüştü
Şanlıurfa’da bir kurs merkezinde 14 yaşında bir çocuğun oruç tutmadığı için darp edildiği iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Olayla ilgili yalan beyanda bulunan, sosyal medyada manipülasyon yapan şahıslar hakkında yasal işlem başlatılırken, ruhsatsız olduğu belirlenen kurs merkezi de mühürlendi.
Bakanlık öğrenciye 750 TL ulaşım desteği sağlıyor!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuğu okuyan ailelere destek sağlıyor. Bu desteklerden biri de 750 TL’lik ulaşım desteği. Peki nasıl başvuru yapılacak?
Bakan Çavuşoğlu, Urfa’da depremzedelerle sahur yaptı
Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkımlara sebep olduğu Şanlıurfa'ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, öğrenci yurdunda kalan depremzedelerle sahur yaptı.
Okuma evleri Ramazan’da da gençlerin hizmetinde olacak
Karaköprü Belediyesi Okuma Evleri Ramazan ayında güncellenen saatleriyle sınavlara hazırlanan gençlere hizmetini sürdürecek.
Viranşehir Belediyesinden öğrencilere ücretsiz YKS sınavı
Viranşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamaları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak YKS’ye hazırlanan adaylara ücretsiz deneme sınav desteği sağladı.
Üniversite adaylarına kitap desteği
Siverek Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilere soru bankası seti desteğinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş öğretmen ataması açıklaması
SON DAKİKA | Recep Tayyip Erdoğan, 45 bin yeni öğretmen ataması yapacaklarını duyurdu. Erdoğan, “Atanacak öğretmenlerimizi öncelikli olarak depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendireceğiz.” dedi.
Prof. Dr. Öztürkmen’den Urfa’da sınavlara hazırlanan adaylara destek çağrısı
Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Öztürkmen, depremin ardından selinde vurduğu kentte üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere ek puan veya katsayı uygulanması gerektiğini sosyal medya hesabı üzerinden bildirdi.
Rektör Çelik veda etti
Eski Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa’da 4 yılı aşkın bir süre geçirdiğini belirterek, “Dört yıl boyunca bir ekip ruhu ile istişare ederek, ortak akılla kaliteden ve liyakatten ödün vermeden kurumumuzu yönetmeye gayret gösterdik” diyerek veda etti.
Seçimde propaganda dönemi kural ve yasaklar belli oldu
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. YSK, seçim ittifaklarına ilişkin kuralları da belirledi.
Vali Ayhan’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Şanlıurfa Tabip Odası’ndan deprem raporu
Şanlıurfa Tabip Odası, TTB ile deprem değerlendirme raporunu kamuoyuyla paylaştı.
Bakan Mahmut Özer'den deprem bölgesi için LGS açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Özer, LGS kapsamında 4 Haziran'daki merkezi sınavın deprem bölgesindeki iller dahil ülke genelinde yapılacağını duyururken "Deprem nedeniyle OHAL ilan edilen 10 ilde kayıtlı olan öğrencilerimiz, istemeleri halinde diğer illerde sınava girebilecek." İfadesini kullandı.
Şanlıurfa Eczacı Odası, Adıyaman'daki sahra eczanesindeki hizmetini tamamladı
Şanlıurfa Eczacı Odası, deprem sonrası Adıyaman’da kurulan Türkiye’nin en büyük sahra eczanesindeki hizmetini tamamladı.
Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar
Büyük bir yıkım ve can kaybına neden olan Maraş depremi, sadece insanları değil hayvanları da etkiledi. Kimi hayvanlar enkaz altında kaldı, kimileri yaralandı ve sahipsiz kaldı. Şanlıurfa’da 238 ahırın yıkıldığını belirten Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Abdullah Açıkgöz, yaklaşık bin büyükbaş ve küçükbaş hayvan ile 245 kanatlı hayvanın ve bir atın telef olduğunu söyledi.
Urfa'da özel okullardan deprem toplantısı
Şanlıurfa Özel Okullar Platformu üyeleri deprem gündemiyle toplandı. Misafir öğrenciler için tam burslu eğitim imkanı sağladıklarını belirten platform başkanı Mehmet Ercan "Anne babalardan, çocuklarını okulları ile öğretmenleri ile buluşturmak için yardımcı olmalarını istiyoruz. Bu hususta öğretmenlere ve okullara gönülleri rahat bir şekilde güvenmelidirler" dedi.
Büyükşehir konservatuvar sınavları yapıldı
Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediyesi Çocuk Konservatuvarı ve Gençlik Konservatuvarı 2022-2023 bahar dönemi sınavı yapıldı.
LGS sınavı 4 Haziran'da yapılacak
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS sınavının bu yıl 4 Haziran’da yapılacağını duyurdu.
Kentteki depremzedeler için ihtiyaç malzemelerini üretiyorlar
Kovid-19’un en ihtiyaç duyulan dönemlerinde maske ve dezenfektan gibi hijyen malzemeleri üreten Şanlıurfa’daki meslek liseleri, şimdi de depremzedeler için devreye girdi. Kentteki meslek liseliler, deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan ekmek, maske, hijyen malzemesi ve çadırların üretimine katkı sundu.
Geleceğin mucitleri Şanlıurfa bilim merkezinde yetişecek
Şanlıurfa'yı her alanda geleceğe taşıyacak projeleri birer birer hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün önem verdiği projelerden biri olan bilim merkezi 9 bin metrekare kapalı alanı, 40 bin metrekare peyzaj alanı toplamda 51 bin metrekare proje alanıyla Şanlıurfa’ya değer katacak.
Depremi yaşayan kadınlar anlattı
Sağlık Bilimleri Üniveristesinde "Depremde Kadın Olmak" konulu bir panel düzenlendi. Panelde depremi yaşayan ve kurtarma çalışmalarına katılan kadınlar konuştu
Bakan Kasapoğlu: Yurt ücretleri iade edilecek
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için GSB Yurtları için ödeme yapan öğrencilere ücretlerin geri iade edileceğini açıkladı.
Karaköprü Belediyesi okuma evleriyle gençlerin yanında
Karaköprü Belediyesi’nin eğitime kazandırdığı okuma evleri sınavlara hazırlanan ve ders çalışan gençlere konforlu ortamda ders çalışma hizmeti sunuyor.