Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa’da müzelerin katkısıyla turizm canlanacak
Şanlıurfa'da geçen yıl martta yaşanan sel felaketinde büyük hasar gören Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın acil onarım çalışmalarının ardından 15 Şubat'ta yeniden ziyarete açıldı. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği müzelerin açılışı, kentte büyük sevinçle karşılandı. Turizmciler, müzelerin açılmasının turistlerin Şanlıurfa'da daha fazla zaman geçirmesini sağlayacağını belirterek bu durumun kentin ekonomisine katkı sunacağını belirtti.
Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alacak
Sağlık Bakanlığı'na 15 bini hemşire 2 bini ebe olmak üzere toplam 27 bin sözleşmeli personel alınacak. İşte detaylar…
Harran Üniversitesi'ne 2 yıllık “Koşullu Akreditasyon”
Harran Üniversitesi, YÖKAK tarafından uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programında KAP 2 yıl süre ile “Koşullu Akreditasyon” almaya hak kazandı.
Şanlıurfa’nın eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri EMITT’e tanıtılıyor
Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Fuarda Şanlıurfa standına olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Yöresel tescilli lezzetiyle gastronominin başkenti Şanlıurfa’nın damak çatlatan lezzetleri de fuarda oldukça beğenildi.
Harran Üniversitesi’nde genç mağaza açıldı
Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlık binası içerisinde “Paylaşan Eller” ekibi öncülüğünde genç mağaza açılışı gerçekleştirildi.
Şanlıurfa 2023’te turizmde umduğunu bulamadı
Şanlıurfa’da 2023 yılında yaşanan deprem ve sel felaketleri turizmi olumsuz etkiledi. “2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti” ünvanını da yeterince kullanamayan Şanlıurfa, geçen yıl turizmde beklentilerin altında kaldı. ŞURO Genel Sekreteri Müslüm Çoban, doğal afetlerin etkisinin yanı sıra Şanlıurfa’nın ‘turizm başkenti’ payesiyle ilgili yeterince ulusal ve uluslararası tanıtımın yapılmadığını ileri sürerek, ”Maalesef 2023 yılında ne bir tesis ne bir mekan kazandırabildik. Misafir sayısında ise umduğumuzun çok altında kaldık” dedi.
AK Parti Şanlıurfa SKM Yönetimi belirlendi
AK Parti Şanlıurfa SKM Yönetimi belli oldu.
HRÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, öğrenci kulüp başkanlarıyla bir araya geldi
Harran Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüplerinin beklenti ve taleplerini karşılayabilme adına üniversite yönetimi tarafından bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.
Şanlıurfa'de Özak Tekstil işçileriyle jandarma arasında gerginlik! Gözaltılar var
Şanlıurfa OSB’de Özak Tekstil işçilerinin başlattığı direniş 17'nci gününde de devam etti. Bu sabah OSB’ye gelen işçiler, girişe kurulan jandarma barikatını aşarak içeri girmeye çalıştı. Jandarma işçilere tazyikli su ile müdahalede bulundu. Aralarında sendika yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.
Şanlıurfa’da yeni başkan belli oldu!
AK Parti Şanlıurfa İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığına İl Başkan Yardımcılarından Parti İl Genel Sekreteri Mustafa Çadırcı getirildi.
Komşu ilde flaş gelişme! İsmi kulislere bomba gibi düştü...
Şanlıurfa'da görev yaptığı süre boyunca oldukça sevilen ve 'Urfa'nın Vali abisi' olarak anılan Şanlıurfa'nın eski valisi Abdullah Erin, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olacak. Erin'in, adaylık için Mülkiye Başmüfettişliği görevinden yarın istifa edeceği öğrenildi.
Güven: Kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli adımlar attık
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Demet Saatçi Güven, kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlı olduklarını vurguladı.
Şanlıurfa Tabip Odası'ndan basın açıklaması
Şanlıurfa Tabip Odası, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında basın açıklaması düzenledi. Tabip Odası bu günü, 19 Kasım 2015 yılında uğradığı şiddet sonucu hayatını kaybeden Dr. Aynur Dağdemir’e adadıklarını belirttiler.
Mahmut Kaçar'a AK Parti'de yeniden görev!
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Şanlıurfa eski Milletvekili Mahmut Kaçar'a yeniden aynı görev verildi. Adı kulislerde büyükşehir belediye başkan adayı olarak geçen ismin verilen bu görevle aday ihtimali de ortadan kalktı.
Halfeti’ye yeni fabrika kazandırılıyor
Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine hazır giyim fabrikası yapılmasına yönelik protokol Vali Hasan Şıldak başkanlığında düzenlenen törenle imzalandı.
Şanlıurfa’nın turizmi değerlendirildi
Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı Kurul Toplantısı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Başkanlığında gerçekleştirildi.
YSK personel alım başvuruları ne zaman başlıyor?
Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 107 memur alımı ilanı paylaştı. Söz konusu ilanın ardından kamuda memur olma hayali kuran pek çok kişi de YSK personel alımının başvuru tarihi ve başvuru şartları gibi ayrıntılarına odaklandı. Peki, YSK personel alımı başvuru şartları neler? Peki Şanlıurfa iller arasında var mı?
Yüksek Seçim Kurulu açıktan personel alımı yapacak!
YSK merkez ve taşra teşkilatına, çeşitli unvanlarda açıktan personel alımı yapacak. Veri hazırlama kontrol işletmeni, sekreter, teknisyen, bekçi, zabıt katibi ve şoför branşlarında yapılacak alımlar için başvuru süreci başladı. Peki, YSK personel alımı başvuru şartları neler? Peki Şanlıurfa iller arasında var mı?
CHP Şanlıurfa’da görev dağılımı belli oldu!
CHP Şanlıurfa 38. Olağan İl Kongresi’nin yapılmasının ardından görev dağılımı belli oldu.
Açıklandı... İşte AK Parti'nin yeni MYK'sı
AK Parti'de yeni MYK listesi belli oldu.
Şanlıurfa'da TOKİ konutları teslim edilmeye başlanıyor
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, TOKİ tarafından yapımına başlanan 4 bin 469 kalıcı konutun inşası sürüyor. Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kalıcı konutlardan 897’sinin teslim edileceği tarihi açıkladı.
Şanlıurfa'da TOKİ konutları teslim edilmeye başlıyor
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, TOKİ tarafından yapımına başlanan 4 bin 469 kalıcı konutun inşası sürüyor. Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kalıcı konutlardan 897’sinin teslim edileceği tarihi açıkladı.
Şanlıurfa Valisi 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarını ziyaret etti
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, 112 Acil Çağrı Merkezi Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 112 Çağrı Merkezi'nin asılsız çağrılarla meşgul edilmemesi konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu.
İŞKUR'dan 36 ilde dev alım
İŞKUR tarafından KPSS şartı aranmadan 36 ilde işçi ve memur alımı yapılacağı açıklandı.
Mekânsal adres kayıt sistemi toplantısı Vali Şıldak başkanlığında yapıldı
MAKS değerlendirme toplantısı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında yapıldı.
İl Sağlık Müdürlüğü’nden hastanelere personel alımlarına ilişkin açıklama
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, yeni açılacak olan şehir hastanesi dahil kentteki hastanelere personel alımı yapılacağına ilişkin medyada yer alan haberleri yalanlayarak dolandırıcılara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.
Farklı kadrolarda 252 personel alımı yapılacak
Düşük KPSS puanı ile yapılan personel alımları dikkat çekiyor. Herkese sevindiren açıklama o üniversiteden geldi. 26 farklı kadroda toplam 252 personel alımı yapılacak. İşte personel başvuru detayları…
Vali Şıldak üniversite güvenliğini ele aldı
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, yaklaşan 2023-2024 akademik yılı öncesinde üniversite öğrencileri ve
Urfa’da müzeler 6 aydır kapalı
Şanlıurfa’da, 6 Şubat’taki depremlerle mart ayındaki sel felaketinden olumsuz etkilenen Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi yaklaşık 6 aydır ziyaretçilere kapalı. Müzelerin eksikliklerinin hala giderilememesi kente gelen turistleri hayal kırıklığına uğratıyor. Bu durumun Urfa turizmini etkilediğini belirten ŞURO Genel Sekteri Müslüm Çoban, “Müzelerin açılması, turistlerin Şanlıurfa'da daha fazla vakit geçirmesine ve kent ekonomisine katkı sağlayacak” dedi.
Kim hangi görevde? AK Parti Urfa Yürütme Kurulu belli oldu!
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu başkanlığında bugün toplanan üyelerin görev dağılımı belli oldu. İşte isim isim AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı Yürütme Kurulu...