Arama
Arama Sonuçları
Urfa'da öğrenciler için abonman kart uygulaması! İşte fiyatlar
Ulaşımda öğrencilere maddi olarak avantaj sağlayacak olan abonman kart uygulaması başlıyor. Okullar açılmadan müjdeyi paylaşan Başkan Zeynel Abidin Beyazgül fiyat bilgilerini duyurdu.
Büyükşehir Belediyesinde Ulaşım Daire Başkanı değişti
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı değişti. Can Hallaç’ın yerine Akıllı Ulaşım Sistemleri Şube Müdürü Cihan Alıcı getirildi.
Urfa'ya 80 bin metrekarelik bir park daha
Şanlıurfa’da vatandaşların sosyalleşmesi, kaynaşması, dayanışması ve dinlenmesi amacıyla insanların ruhunu dinlendirebilecekleri yeşil alanları ve meydanları kente kazandıran Büyükşehir Belediyesi tarafından Şanlıurfa’ya 80 bin metrekarelik park daha kazandırılıyor.
Şanlıurfa’da 8 bin 363 kişi ön kayıt yaptırdı
Kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar için hac ön kayıt başvuruları sona erdi. Şanlıurfa’da 8 bin 363 kişi ön kayıt başvurusunda bulundu. Önceki yıllarla beraber toplam ön kayıt başvurusu sayısı 59 bin 31 kişiye ulaştı.
Karaköprü'deki sosyal market ile ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülüyor
Karaköprü Belediyesi'nin iyiliğe kurduğu köprü olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet veren sosyal marketten binin üzerinde aile faydalanarak hiçbir ücret ödemeden evlerinin ve çocuklarının ihtiyaçlarını gideriyor.
Dış ticaret rakamları açıklandı
TÜİK, 2022 Aralık’a ilişkin dış ticaret istatistiklerini paylaştı.
HÜDA PAR’dan madde bağımlılığına yönelik panel
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Madde Bağımlılığı ile Mücadele' panelinde, bağımlılığın zararlarına ve kurtulma yollarına dikkat çekildi.
Suriye Görev Gücü Koordinasyon Toplantısı yapıldı
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, video konferans sistemi aracılığıyla gerçekleştirilen Suriye Görev Gücü Koordinasyon Toplantısı'na katıldı.
6'lı Masa, ortak mutabakat metnini açıkladı!
Millet İttifakı'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni, altı siyasi parti genel başkanının katıldığı toplantıda açıklandı.
Bakan Koca: Temininde sıkıntı yaşanan bazı ilaçların üretimi artırıldı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilaç temininde yaşanan sıkıntıya dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, "Temininde zorluk yaşanan bazı ilaçların üretimi artırıldı. Kısa zaman zarfında eksikliği hissedilen antibiyotikler, çocuk şurupları dâhil olmak üzere, pek çok ilaç piyasaya verilecek” ifadesini kullandı.
Büyükşehir’den okul önlerine butonlu yaya geçidi
Şanlıurfa genelinde 120 farklı kavşağa akıllı sinyalizasyon sistemi kuran Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin yaya güvenliğini sağlamak amacıyla okulların olduğu bölgelere butonlu sinyalizasyon sistemi kurdu.
Şanlıurfa'da ‘cezaevinin kanalizasyon suyu çevreye zarar veriyor’ iddiasına yanıt geldi!
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), Şanlıurfa Açık Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünün açıktan akan kanalizasyon sularının Hilvan ilçesinde bir köyü yaşanmaz hale getirdiği iddialarını, yaptığı açıklamayla yalanladı.
Salgın 'şire' ürünlerine ilgiyi arttırdı
Şanlıurfa’da soğuk ve kurak geçen kış aylarında insan vücudunu sıcak tutan ve her derde deva olarak adlandırılan şire ürünlerine ilgi arttı. Kentte özellikle soğuk kış gecelerinin vazgeçilmez yemişleri olan pestil, çekçek, kuru üzüm, cevizli ve fıstıklı sucuk gibi ürünler vitrinleri süslüyor. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon gibi hastalıklara karşı koruma sağlayan ürünler talep görüyor.
Urfa'da Anadolu Gençlik Derneği'nden 'Kur'an'ın İzinde' yürüyüşü
Stockholm'da Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösteren Anadolu Gençlik Derneği Şanlıurfa Şubesi ‘Kur’an’ın İzinde Yürüyüşü’ düzenledi. Dernek Şube Başkanı Maşuk Özyaramış "Bir kurtuluş ve hidayet vesilesi olan yüce kitabımız Kur’an’ı Kerim’e yapılan hiçbir saygısızlığı affetmeyeceğimizi ve bu hadsizliklerin unutulmayacağını açıkça ifade ediyoruz" dedi.
Beyazgül: Sokak hayvanlarımıza sıcak bir yuva daha kazandırıyoruz
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sokak hayvanlarının yeri modern barınaklardır. Büyükşehir Belediyelerimiz bu konuda adımlar atmalıdır” sözünün ışığında Şanlıurfa’ya modern bir hayvan rehabilitasyon merkezi daha kazandırıyor.
Eyyübiye'de Yenice Sınav Hazırlık Merkezi kuruldu
Eyyübiye Belediyesi tarafından üniversiteye hazırlanan gençler için ücretsiz dershane niteliği taşıyan sınav hazırlık merkezlerinden ikincisi, Yenice Mahallesi’nde hizmete sunuldu.
Coşkun: Eğitim çalışanlarının sorunları çözülmeli
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yarıyıl tatili nedeniyle yaptığı değerlendirmede eğitim çalışanlarının sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturularak haklarının yükseltilmesini istedi.
Urfa'da arazi kavgalarına karşı farklı bir çözüm önerisi
Şanlıurfa'da hatalı uydu ölçümü nedeniyle arsa ve arazi kavgalarının yaşanabileceğine dikkat çeken Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Müslüm Yıldırım ve Harita Mühendisi Yunus Yıldırım; Urfa genelinde yerel yayın yapacak sabit veri noktalarını tesis edilmesini ve bunun paylaşıma açılmasını istedi.
Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın Urfa'da
Onur İttifakı lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın, Şanlıurfa’da gazetecilerle bir araya geldi. Aydın, sistem ile ilgili arızalar olduğunu ve bu arızları düzelmek için cumhurbaşkanı adayı olduğunu ifade etti.
Vatandaş şifayı aktarda arıyor
Şanlıurfa’da havaların soğumasıyla birlikte mevsimsel hastalıklarda dikkat çeken artış görülüyor. Piyasadaki ilaç sıkıntısı nedeniyle vatandaşlar şifayı bitkilerde arıyor. Vatandaşlar kentin tarihi çarşılar bölgesindeki aktarlara koşarken ıhlamur, ada çayı, hibiskus, zencefil, zerdeçal ve çubuk tarçın gibi ürünler yoğun talep görüyor.
Şenyaşar ailesiyle ilgili ilk duruşma Malatya’da görülmeye başlandı
Suruç’ta 2018 seçimleri öncesinde Şenyaşar ve Yıldız ailelerinden 4 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgayla ilgili dava, Malatya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı.
TİGEM'e 50 sözleşmeli personel alınacak
TİGEM, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere farklı pozisyonlarda 50 personelin alınacağını açıkladı.
MHP lideri Bahçeli’den ‘erken seçim’ açıklaması!
MHP Genel Başkanı Bahçeli genel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi nasıl bir değerlendirme yapar onu bekleyeceğiz. Biz seçime hazırız” ifadesini kullandı.
Eyyübiye Sera Kentte iklimlendirme sistemleri kuruluyor
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un, ilçede istihdamı artırmaya ve üretime teşvik etmeye yönelik projeleri arasında yer alan Eyyübiye Sera Kentte kurulan iklimlendirme sistemi sayesinde dört mevsim üretim yapılmaya devam edecek.
Şanlıurfa Tabip Odası yeni düzenlemeye tepkili
Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Ezer, Sağlık Bakanlığı’nın muayenesi olan hekimlerin mesleklerini serbestçe yapabilmelerini engellediği belirtilen Özel Hastaneler Yönetmeliği düzenlemesine tepki göstererek, “Hekimlerin serbest çalışma hakkı, özel sağlık tesisi patronlarının isteği doğrultusunda Sağlık Bakanlığı eliyle gasp edilmekte” dedi. Ezer, kamu alanında çalışmak istemeyip serbest çalışmak isteyen hekimlere çıkarılan bu yönetmeliğin hekim göçünü besleyecek bir durum olacağını kaydetti.
Adana'da en çok Urfalılar yaşıyor!
TÜİK verilerine göre; il dışı nüfusa kayıtlı olup Adana'da en çok yaşayanların Şanlıurfalılar olduğu ortaya çıktı.
YRP lideri Erbakan: Seçimlere tek başımıza gireceğiz
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gündemdeki ‘ittifak’ tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bizim derdimiz Milli Görüş zihniyetinin Türkiye’de iktidara gelmesidir. Yeniden Refah Partisi olarak seçimlere tek başımıza gireceğiz” ifadesini kullandı.
Erdoğan'dan çiftçilere yeni kredi müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçiler için yeni destek paketleri açıkladı. Erdoğan, çiftçilere 3 ayrı kredi müjdesi verdi.
Urfa Barosu’ndan imza kampanyası
Şanlıurfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel, avukatlık mesleğine ilişkin sorunlara çözüm önerileri getirdikleri noktaların önümüzdeki günlerde TBMM’ye gelmesi beklenen 7. Yargı Paketine eklenmesi için imza kampanyası başlattıklarını açıkladı.
TDV Şanlıurfa Şubesi 2022’de binlerce muhtaç aileye destek sağladı
TDV Şanlıurfa İl Şubesi, 2022 yılı içerisinde 17 bini aşkın muhtaç aileye yardım elini uzattı. Başta gıda olmak üzere giyim ve nakdi yardımlarla binlerce aileye ulaşıldı.