Arama
Arama Sonuçları
Vali Ayhan okul aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, okul aile birliği başkanları ve üyeleriyle toplantı gerçekleştirdi. Düzenlen programda emniyet ekiplerince, katılımcılara narko rehber sunumu ve bilgilendirme çalışması yapıldı.
Canpolat, dernek üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Mirdesiler Derneği üyeleriyle bir araya geldi.
Şanlıurfa’da 8 bin 363 kişi ön kayıt yaptırdı
Kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar için hac ön kayıt başvuruları sona erdi. Şanlıurfa’da 8 bin 363 kişi ön kayıt başvurusunda bulundu. Önceki yıllarla beraber toplam ön kayıt başvurusu sayısı 59 bin 31 kişiye ulaştı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan SMA ilacı açıklaması
SMA Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda alınan kararla SMA tedavi rehberine yeni bir ilaç daha eklendi. Bilim Kurulu, ailelerin yoğun olarak talep ettiği Zolgensma ilacına ise onay vermedi.
CHP Urfa vekili belediye işçilerinin mağdur olduğunu iddia etti
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, büyükşehir belediyesinde işçilerin yemek ödeneğinin ödenmediğini iddia ederek mağduriyetin giderilmesini talep etti.
Haliliye’de yapılan çalışmayla israfın önüne geçiliyor
Haliliye Belediyesi, “Ekmek nimettir, yeri çöp değildir” sloganıyla yürüttüğü bayat ekmek toplama çalışmalarıyla, ekmek israfının önüne geçiyor.
Şanlıurfa’da yapılacak ve yapılamayacak etkinlik yerleri belli oldu!
Şanlıurfa Valiliğince yapılan açıklamada, kent genelinde 2023 yılı içerisinde yapılacak ve yapılamayacak toplantı ve gösteri alanları ile yürüyüş alanları belirlendi.
Kış şartlarına rağmen vatandaşların talepleri yerine getiriliyor
Siverek Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri kış şartlarına rağmen mahalle içi yol çalışmalarını devam ettiriyor.
Şanlıurfa’da vazgeçilmeyen bir tutku: Kuşçuluk
Güvercin besleme alışkanlığı yaygın olduğu Şanlıurfa'da, kimi vatandaşlar evlerinin damına yaptıkları kümeslerde onlarca kuş besliyor. Kentte kuş kahvehanelerinde toplanan kuş meraklıları, yanlarında getirdikleri güvercin cinsi ve özelliklerine göre açık artırmayla satışa çıkarıyor. Salgınla birlikte internet ortamına da taşınan ihaleler ve kilogramı 20 liraya bulan yem fiyatlarına rağmen kuş meraklıları tutkularından vazgeçmiyor.
Urfalı vekil Hilvan’daki yol sorununu Meclis’e taşıdı
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Hilvan ilçesine bağlı Bağdaş köyü, Yenidoğan mezrasının yolları halkın uzun zamandır devam eden taleplerine rağmen yapılmadığını ilere sürerek, konuyu TBMM’ye taşıdı.
Bakan Koca: Temininde sıkıntı yaşanan bazı ilaçların üretimi artırıldı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilaç temininde yaşanan sıkıntıya dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, "Temininde zorluk yaşanan bazı ilaçların üretimi artırıldı. Kısa zaman zarfında eksikliği hissedilen antibiyotikler, çocuk şurupları dâhil olmak üzere, pek çok ilaç piyasaya verilecek” ifadesini kullandı.
Özel günlerin tadımlık lezzeti mırraya talep artıyor
Kahvenin atası olarak bilinen ve acı tadı nedeniyle ‘sıra dışı lezzet’ olarak nitelendirilen mırra, ilk defa içenlerin damağında eşsiz bir lezzet bırakıyor. Mangal ateşinde 3 saati aşkın süre pişirilen mırra, Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı tursitlerin de ilgilisini çekiyor. Kente gelip tadına baktıktan sonra yanlarında götürmek isteyenlerin talebi üzerine hazır mırra yapıp satmaya başlayan esnaf, ilgiden memnun. Esnaf Doney, zahmetli yapımı nedeniyle geçmişte sadece özel günlerde ikram edilen ve şimdilerde hazırı satılan mırraya il dışından yoğun talep olduğunu belirtti.
Urfalı vekilden Urfa gerçeği: Yarısı ücretli öğretmen!
CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal, Şanlıurfa'nın bir gerçeğine değindi ve öğretmenlerin yüzde 50'sinin ücretli öğretmen olduğunu ileri sürdü.
Bakanlıktan sıfır kilometre araç stokçuluğuna inceleme
Sıfır kilometre araç satışları için inceleme başlatıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, 260 bin araç için bayi ve distribütörlerin yanı sıra alıcılardan da bilgi isteyecek. Sıfır araç için aylarca sırada beklenen Urfa'da da bayilerin incelenip incelenmeyeceği merak konusu.
Eyyübiye’de istihdam için yeni adım
Eyyübiye’de yaklaşık 500 küçük esnafın faaliyet göstereceği Uğurlu Sanayi Sitesi’nde beton yol, asfalt, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları başladı.
Özdiker Kuyumcular Çarşısı’nın akıbeti ne olacak?
Şanlıurfa’da kente yeni meydan kazandırmak amacıyla yıkılması planlanan Özdiker Kuyumcular Çarşısı’nın üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmesine rağmen bir türlü çözüm bulunamadı. Yıkılsın, yıkılmasın tartışmaları sürerken, çarşının yıkım süreci tam anlamıyla çıkmaza girdi. Kamulaştırılma kararı ile Büyükşehir Belediyesiyle karşı karşıya gelen çarşı esnafından bazıları verilene razı olup devretti, bazıları da yüksek fiyat istediği için çıkmamakta direniyor. Çıkanların geride bıraktığı dükkan görüntüleri ise ucube bir görüntünün ortaya çıkmasına neden oldu.
Salgın 'şire' ürünlerine ilgiyi arttırdı
Şanlıurfa’da soğuk ve kurak geçen kış aylarında insan vücudunu sıcak tutan ve her derde deva olarak adlandırılan şire ürünlerine ilgi arttı. Kentte özellikle soğuk kış gecelerinin vazgeçilmez yemişleri olan pestil, çekçek, kuru üzüm, cevizli ve fıstıklı sucuk gibi ürünler vitrinleri süslüyor. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon gibi hastalıklara karşı koruma sağlayan ürünler talep görüyor.
AYM, HDP'nin başvurusunu reddetti
AYM, HDP’nin kapatılması istemli davada, partinin ‘kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması’ başvurusunu reddetti.
Şanlıurfa’da köylerarası spor müsabakası renkli görüntülere sahne oldu
Haliliye Belediyesi tarafından çeşitli branşlarda düzenlenen Köylerarası Spor Müsabakalarında ödüller sahiplerini buldu. Ödül töreninde renkli anlar yaşanırken, mahalle sakinleri; taleplerini geri çevirmeyerek, destek veren Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.
Şanlıurfa’da kış kahvaltısı: Tirit
ÖZEL HABER | Türkiye'nin gastronomi kentlerinden Şanlıurfa'da, özellikle soğuk havalarda bağışıklık sistemini güçlendirdiği için tercih edilen yöresel tirit yemeğine rağbet arttı. Kentte yaklaşık 37 yıldır tirit yapan ustalardan Şükrü Bayram, “Müşteriler artık gün boyu tirit istiyor. Sabah saat 6 ile 11 arası artık yetmiyor, öğlen gelen tirit istiyor, akşam gelen tirit istiyor” dedi.
Başkan Kuş, ilçenin en dezavantajlı bölgelerini inceledi
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Onikiler Mahallesi’nde halkla buluştu.
Başkan Kuş esnafla istişarelerde bulundu
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Muradiye Mahallesi ve ilçenin en yoğun merkezlerinden Eyyüp Peygamber Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Hac kayıt başvuru süresi uzatıldı
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2023 yılı hac ön kayıt ve kayıt güncelleme işlemlerinin 31 Ocak'a kadar uzatıldığını duyurdu.
Cumhurbaşkanı'ndan müjde: Kamu borçlarının cezaları siliniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin, vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarımıza olan borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle, tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkânı getiriyoruz” dedi.
Karaköprü’de kırsal mahalleye çim saha
Karaköprü Belediyesi, kırsal Türkmen Mahallesine sentetik çim saha yapıyor.
Canpolat: Yaptığımız çalışmalarla ilgili vatandaşlarımıza bilgi veriyoruz
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, yaptığı saha gezileri kapsamında Süleymaniye Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
Furkan Vakfı üyeleri Urfa'da eylem yaptı!
Eski Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Yöneticisi Alparslan Kuytul'un tutukluluk halinin devamına karar verilmesi üzerine vakfın Urfa'daki üyeleri eylem yaptı.
Coşkun: Eğitim çalışanlarının sorunları çözülmeli
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yarıyıl tatili nedeniyle yaptığı değerlendirmede eğitim çalışanlarının sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturularak haklarının yükseltilmesini istedi.
Akbayır Mahallesine yeni park kazandırıldı
Karaköprü Belediyesi ilçedeki yeşil alan sayısını artırmak için yeni parklar kazandırırken, Akbayır Mahallesinde 2500 metrekare alanda yapılan parkın yapımı tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.
Yeşil alanı bulunmayan mahalleye park yapılacak
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yeşil alanı bulunmayan Onikiler Mahallesinde istimlak yöntemiyle temin edecekleri alan üzerine bir park yapmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.