Arama
Arama Sonuçları
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Özaslan'dan tapu çağrısı
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, 40 yıldır evlerinin tapusunu alamayan vatandaşların mağduriyetini dile getirdi.
Şanlıurfa’da 30 milyonluk tapu sahteciliği iddiası
Şanlıurfa’da ölü E.Y. isimli kadın adına 30 milyonluk 10 adet imarlı arsa sahte vekaletle Karaköprü Tapu Müdürlüğünde satışı yapıldığı iddia edildi. Taşınmazın üçüncü şahısa el değiştirmek suretiyle tekrar satışı yapılarak izinin kaybettirilmesi istenmesi üzerine alacaklı olan M.Y., dolandırıldığını anlayınca Karaköprü Tapu Müdürlüğüne giderek kendini ihbar etti.
Urfa'da arazi kavgalarına karşı farklı bir çözüm önerisi
Şanlıurfa'da hatalı uydu ölçümü nedeniyle arsa ve arazi kavgalarının yaşanabileceğine dikkat çeken Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Müslüm Yıldırım ve Harita Mühendisi Yunus Yıldırım; Urfa genelinde yerel yayın yapacak sabit veri noktalarını tesis edilmesini ve bunun paylaşıma açılmasını istedi.
Urfa Barosu’ndan imza kampanyası
Şanlıurfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel, avukatlık mesleğine ilişkin sorunlara çözüm önerileri getirdikleri noktaların önümüzdeki günlerde TBMM’ye gelmesi beklenen 7. Yargı Paketine eklenmesi için imza kampanyası başlattıklarını açıkladı.
O bölgedeki otopark yetersizliği öğrencileri mağdur ediyor
Şanlıurfa’da valilik ve hükümet konağının yanı sıra İŞKUR İl Müdürlüğü gibi daha birçok kurumun bir arada bulunduğu bölgede öğrenciler ve vatandaşlar, otopark yetersizliği nedeniyle gelişigüzel park edilen araçların arasında yürümek zorunda kalıyor.
Tapuda yeni dönem 1 Ocak’ta başlıyor
Emlak alım satım işlemlerine yeni düzenlemeler yapılacak. Milyonları ilgilendiren bu düzenleme 1 Ocak 2023’ten itibaren geçerli olacak.
Urfa’da o bölge sit alanı ilan edildi
Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde bulunan bir bölge sit alanı ilan edildi.
Şanlıurfa’da 2 sözleşmeli personel alınacak
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonlarına 59 sözleşmeli personel alacak. Şanlıurfa’dan da 2 personel alınacak.
TOKİ'den dolandırıcılık uyarısı
Toplu Konut İdaresi, sahte iletişim numaralarından dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğunu açıklayarak uyarıda bulundu.
Şanlıurfa’da iki bölge sit alanı ilan edildi
Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda, Şanlıurfa’nın Bozova ve Haliliye ilçelerinde bulunan iki bölgede sit alanı ilan edildi.
Haliliye'de vergi ödemelerine internet kolaylığı
Haliliye Belediyesi, Emlak, İlan- Reklam ve Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinde son günün 30 Kasım olduğunu ve ödemelerin internetten kolaylıkla yapılabileceğini duyurdu.
Şanlıurfa’da 4 personel alınacak! İşte aranacak şartlar
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 425 sözleşmeli personel alınacak. Yayımlanan ilana göre Şanlıurfa’nın Suruç, Siverek ve Viranşehir ilçelerinde bulunan tapu müdürlüklerine toplam 4 personel alınacak.
Urfa'da o kurumda sistem gitti.
Haftanın ilk gününde Şanlıurfa'nın tüm merkez ilçelerindeki Tapu Müdürlükleri'nde sistem olmadığı bildirildi.
Haliliye Tapu Müdürlüğü'nde sistem çöktü
Haliliye Tapu Müdürlüğü'nde sistem yokluğunda vatandaşa hizmet verilmemesi vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor.
Hisseli tapularda ön alım hakkı 3 ay!
Hisseli tapularda ön alım hakkı için yasal süreler aşılınca hak kaybı meydana geliyor. Hisseli tapularda ön alım hakkı süresi ne kadar?
Haliliye Belediyesi duyurdu: Son gün 30 Kasım
Haliliye Belediyesi, Emlak, İlan- Reklam ve Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinde son günün 30 Kasım olduğunu ve ödemelerin internetten kolaylıkla yapılabileceğini duyurdu.
HÜDA PAR İl Başkanı: Esnaf çaresiz yetkililer sessiz
Evren Sanayi Sitesi Bölgesi'nde bulunan sanayi esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, artan işyeri fiyatlarına karşın yeni iş yerleri için arsa tahsis edilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.
German Höyüğü arkeolojik sit alanı ilan edildi
Viranşehir’de German Höyüğü arkeolojik sit alanı ilan edildi.
Birecik’te acele kamulaştırma kararı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda Birecik OSB’de doğalgaz arzı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca acele kamulaştırma yapılacak.
Şanlıurfa'da iki bölge sit alanı ilan edildi
Resmi Gazate’nin bugünkü sayısında yayımlanan karar doğrultusunda Şanlıurfa’nın Eyyübiye ve Viranşehir ilçelerinde bulunan 2 bölge sit alanı olarak ilan edildi.
Esnafa verilecek kredinin detayları belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı esnaf ve zanaatkarlara 100 milyar, 60 ay vade ve yüzde 7,5 faiz oranlı kredinin ayrıntıları belli oldu.
Bakanlık TOKİ'nin arsa ve iş yeri satışına ilişkin merak edilenleri açıkladı
Bakanlıktan yapılan açıklamada, arsa ve iş yeri satışına ilişkin merak edilen sorular ve yanıtları yer aldı.
TOKİ’den dolandırıcılık uyarısı
TOKİ, sosyal konut projesine ilişkin dolandırıcılık faaliyeti içinde bulunanların olduğunun tespit edildiğini ve kurumsal hesap, yetkili bankalar dışında kimseye itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.
TOKİ’ye borcu devam edenlere sosyal konut projesinde indirim kampanyası
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam eden vatandaşlara “İlk Evim İlk İş Yerim” projesinde indirim kampanyası müjdesi verdi.
İçi para dolu olan poşeti sahibine teslim etti
Şanlıurfa’da Abut Yıldız isimi vatandaş, yol ortasında içinde 382 bin lira ve tapu belgesi olan bir poşet buldu. Poşetin içindeki parayı görünce neye uğradığını şaşıran Yıldız, poşetin sahibine ulaşarak parayı kuruşu kuruşuna teslim etti.
TOKİ uyardı: Sosyal Konut Projesi'nde dolandırıcılığa dikkat
TOKİ, konut dolandırıcılığına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamda, "Sosyal Konut Projemiz kapsamında 'Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği' yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikâyetleri gelmektedir" ifadeleri kullanıldı.
TOKİ'den "dolandırıcılık" uyarısı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), "İlk Evim İlk İşyerim" sosyal konut projesinde İdarenin ismi kullanılarak sahtekarlık girişiminde bulunulduğunun tespit edildiğini bildirerek telefonla veya şahsen ulaşarak kuralarda öncelik sağlayacaklarını vadeden kişilere itibar edilmemesini istedi.
Sosyal konut projesinin detayları açıklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 500 bin konut ve 250 bin konutluk arsa ve 50 bin iş yerinden oluşacak projenin detaylarını açıkladı. İşte 2+1 ve 3+1 daire fiyatları ile arsa ve iş yeri fiyatlarının detayları...
TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açıklayacak
TOKİ ucuz konut projesinde detaylar bugün belli olacak. Asgari ücret kazananların bile taksitlerini kolayca ödeyebileceği belirtilen projenin Türkiye tarihinin en büyük konut projesi olacağı ifade ediliyor. Projenin detaylarını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 14.00’da açıklayacak.
Germuş Kilisesi'nin kentsel arkeolojik sit alanı sınırları yeniden belirlendi
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Haliliye ilçesinde yer alan tarihi Germuş Kilisesi’nin kentsel arkeolojik sit alanı sınırlarını yeniden belirledi. Bakanlığın kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.