Arama
Arama Sonuçları
Suruç’ta yine su borusu patladı!
Atatürk Barajı'ndan Suruç Ovası'na su taşıyan boru hattı, Dumlukuyu Mahallesi yakınlarında yine patladı. Bu patlama, aynı bölgede 10 gün önce yaşanan patlamanın ardından büyük endişeye neden oldu. Suruç Ovası’nı sulayan sulama şebekesi, aynı yerden tekrar patladı. Meydana gelen bu yeni patlama, bölgedeki çiftçileri endişelendirdi.
Viranşehir’de silahlı saldırıya uğrayan şahıs yaralandı!
Viranşhehir’de yolda yürürken kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıya uğrayan bir kişi ağır yaralandı.
Şanlıurfa'da hasarlı binalar tedirginlik yaratıyor
6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, hasarlı binaların yıkımı hala tamamlanamadı. Bu durum, kentin en işlek mahallerinden olan Bahçelievler ve diğer noktalarda yaşayan vatandaşlarda tepkilere neden oluyor. Bazı boşaltılmış hasarlı binaların altındaki iş yerlerin hala açık olması tehlike arz ediyor.
Şanlıurfa’da hayvan hakları savunucuları köpekleriyle eylem yaptı
Şanlıurfa’da köpek saldırısı sonucu 4 kişinin hastanelik olması ve kuduz vakalarının görülmeye başlamasının ardından kentte başıboş hayvanlar toplatılmaya başlandı. Bu gelişmenin ardından hayvan hakları savunucuları Şanlıurfa’da bir araya gelerek eylem yaptı.
Şanlıurfalılar sivrisineklere dikkat! O hastalığı taşıyorlar
Şanlıurfa'yı kavuran sıcaklarda artan sinek istilası, sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda "şark çıbanı" gibi tehlikeli hastalıkların da yayılmasına yol açıyor. Şanlıurfa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Abdullah Açıkgöz, bölgedeki sivrisineklerin insanlara "şark çıbanı" bulaştırabileceğini konusunda uyardı. Açıkgöz, hem bireysel hem de kamusal önlemler alınması gerektiğini vurguladı.
Şanlıurfa Tabip Odasından içme suyu açıklaması!
Şanlıurfa Tabip Odası, son günlerde artan tat ve koku şikayetleri üzerine ŞUSKİ'den alınan verileri inceleyerek bir rapor hazırladı. ŞUSKİ'den alınan verilerle hazırlanan raporda, arıtma tesisinden gelen içme sularında toplum sağlığını tehlikeye düşürecek bir sorun gözlemlenmediği açıklandı.
Eyyübiye’de başıboş köpek dehşeti!
Eyyübiye’de başıboş köpekler M.Ş. isimli vatandaşa saldırdı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan adam hastaneye kaldırıldı.
Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Platformu: Bu bela yarın Urfa sınırlarına dayanacak
Şanlıurfa'da cuma namazının ardından, Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Platformu öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, Gazze'de yaşanan acıya dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı. Açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik abluka altında tuttuğu saldırılar kınandı ve sivillere yönelik yapılan katliamlar protesto edildi. Ayrıca kültür Yolu Festivaline tepki gösterilerek, festival Şanlıurfa’da yapılmasının kabul edilebilir bir durum olmadığı belirtildi.
Şanlıurfa’da ‘Leopar Keleri’ gözlemlendi!
Birecik’te Türkiye'nin en büyük gece keleri türü olan Leopar Keleri bu yıl da görüntülendi.
Uzmanı uyardı: Diş taşı tehlikesine dikkat!
Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Diş Hekimi Dt. Öykümgül Hasırcıoğlu, diş taşlarının diş ve diş eti sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini ve korunma yollarını açıkladı. Hasırcıoğlu, diş taşlarının düzenli olarak temizlenmesi gerektiğini ve temizlik sonrasında da diş hekimi kontrollerinin ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.
Uman isim Urfalıları uyardı: Anız yakarak toprağı öldürüyorsunuz
Türkiye’de tarım kenti olarak bilinen Şanlıurfa’da her yıl yaşanan büyük sorunlardan biri de anız yangınları. Toprak verimliliğini düşürerek ürün kalitesinde bozulmalara neden olan anız yangınları hem bugünü hem de yarınımızı tehlikeye atıyor. Harran Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ali Rıza Öztürkmen, Şanlıurfalı çiftçilerin daha az maliyetli olduğu için anızları yaktığını anımsatarak, “Hasat sonrası oluşan anızı yakmak yerine samanları toprakla karıştırarak verimin yükseltilmesi yoluna gidilmesini öneriyoruz.” dedi.
Şanlıurfa'da akrobasi hareketleri trafiği tehlikeye attı: Motosiklete para cezası
Şanlıurfa’da akrobasi hareketleri trafiği tehlikeye atan M.B.Ç.'ye Kara yolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerinden trafik idari para cezası düzenlendi.
Şanlıurfa’da tonlarca bozuk gıda maddesi imha edildi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Eyyübiye Belediyesi zabıtasının Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleriyle birlikte gerçekleştirdiği denetimlerinde, büyük miktarda son tüketim tarihi geçmiş ve ambalajında sahtecilik yapılmış gıda ürünü ele geçirildi.
Milli Savunma Bakanlığından Şanlıurfa’da makam aracıyla kaçakçılığa açıklama
Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'de görev yapan bir tugay komutanının makam aracıyla insan kaçakçılığı yapıldığı haberlerini doğruladı. Şanlıurfa’da yapılan operasyonla ortaya çıkarılan skandalda, birlik komutanı tuğgeneralin emekliliğe sevk edildiğini belirten bakanlık, koruma personeli ve emir astsubayının da tutuklandığı bilgisini verdi.
Vali Şıldak’dan uyarı: “Su Hayattır Can Almasın!”
Vali Şıldak, Şanlıurfa’da her yıl onlarca genç ve çocuğun boğulduğu kanal ve göletler için uyarı yaptı. Havaların ısınması ile birlikte olası boğulma vakaları için çağrıda bulunan Vali Şıldak, özellikle ailelere seslenerek “Su Hayattır Can Almasın” diyerek gerekli bilinçlendirmenin çocuklara yapılmasını istedi.
Ceylanpınar’da düğünde maganda kurşunuyla vurulan anneden acı haber!
Ceylanpınar’da 6 Mayıs’ta kız kardeşinin düğününde havaya açılan rastgele ateş sonucu yaralanan, kaldırıldığı hastanede doğmamış 3 aylık bebeği ölen 42 yaşındaki Zemzem Özdemir de bir haftalık yaşam mücadelesini kaybetti.
Organize suç örgütlerine "Mahzen" operasyonları: 60 gözaltı
Elebaşılığını Hakan Akdoğan ve Numan Karakoç’un yaptığı birbirleriyle husumetli 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Toplam 7 ilde düzenlenen operasyonlarda 60 şüpheli yakalandı.
Şanlıurfa’da öğretmenlerden şiddete karşı eylem
İstanbul’da bir öğretmenin silahla öldürülmesinin ardından öğretmenler tarafından tepkiler devam ediyor. Şanlıurfa’da meslektaşlarının silahla öldürülmesinin ardından eğitim sendikalarından bazıları İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürürken, Eğitim-Bir-Sen ise Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada iş bıraktıklarını söyleyen öğretmenler yere kalem bıraktılar.
Siverek’te boğulma tehlikesi geçiren çocuklardan acı haber geldi
Siverek’te 15 gün önce girdikleri gölette boğulma tehlikesi geçirerek hastaneye kaldırılan 2 çocuktan biri hayatını kaybetti.
Şanlıurfa’da Eğitim Gücü Sen şiddete karşı iş bırakma eylemi yapıyor
Eğitim Gücü Sen Şanlıurfa İl Temsilciliği, İstanbul'da Irak asıllı bir öğrenci tarafından öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan adına ve eğitim çalışanlarına yapılan şiddete dur demek için basın açıklaması düzenleyerek, 2 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştireceklerini açıkladı.
Şanlıurfa'da başıboş köpekler tehlike saçıyor
Haliliye’de sürü halinde dolaşan sokak köpekleri tehlike saçıyor. Okul saatinde sokakta sürü halinde dolaşan köpekler çocuklar ile çocuklu aileleri zor durumda bırakıyor. Köpek sürüleriyle karşılaşan vatandaşlar bu köpeklerin toplatılıp hayvan barınaklarında bakılmasını istiyor.
Ceylanpınar’da düğünde maganda kurşunuyla yaralandı
Ceylanpınar’da düğünde, gelinin duvağını toplamaya çalışan 42 yaşındaki Zemzem Özdemir havaya açılan rastgele ateş sonucu ağır yaralandı. Cep telefonu kamerasına yansıyan olayda kadın hastaneye kaldırıldı. Jandarma, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
Siverek’te trafik kazası! 2 yaralı
Siverek’te iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.
Mikrobiyal gübre ile Şanlıurfa tarımında sürdürülebilir gelecek!
Türkiye’de resmi olarak satılan gübrenin yaklaşık yüzde 10’u ile kimyasal ilaçların yüzde 5’inin Şanlıurfa’da tüketildiğine dikkati çeken Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, bunun yer altı suları için tehlike oluşturduğuna dikkati çekti. “Şanlıurfa’da yer altı suları için tehlike çanları çalmaya başladı, belki de geçiyor” diyen Aksoy, “Bu kadar çok kimyasal gübre, bu kadar çok kimyasal ilaç ve kadar çok kimyasalla muhatap olan toprağın çoraklaşması ve ölmesi kaçınılmaz olur” dedi. Aksoy, bu noktada mikrobiyal gübrelerin çözüm olabileceğine de vurgu yaptı.
ŞUSKİ: Sağlık tehlikesi yok, koku problemini çözeceğiz
Şanlıurfa'da son günlerde içme sularında yaşanan tat ve koku problemi vatandaşları tedirgin etti. ŞUSKİ konuyla ilgili bir açıklama yaparak suyun sağlık açısından herhangi bir tehlike oluşturmadığını, ancak alg (mikro bitkiler) üremesi nedeniyle koku problemi yaşandığını belirtti.
Erbakan’dan Şanlıurfalılara teşekkür
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen ‘’Teşekkürler Türkiye’’ programına katıldı. Başkan Gülpınar, ‘’Adil Düzenin Güneşi Şanlıurfa’da doğmuştur. Artık ‘Ahlaklı Belediyecilik’ vaktidir ’’ dedi.
Hilvan’da tek taraflı kaza! 4 yaralı
Hilvan’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini yitirdiği otomobil yoldan çıktı. Kazada 4 kişi yaralandı.
Meteoroloji'den Şanlıurfa için 'sarı' uyarı: Toz taşınımı bekleniyor
Meteoroloji'nin 26 Nisan hava durumu raporuna göre Şanlıurfa dahil 35 il için sarı kodlu uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda toz taşınımı beklendiği bildirilerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.
Şanlıurfa’da mali müşavirlerden önemli açıklama
Şanlıurfa’da Mali Müşavirler Odası, mesleki sorunlar ve sistemsel sorunlar, artan iş yükü gibi nedenlerden dolayı basın açıklaması düzenledi. Basın açıklaması saat 11.00’de ülke genelinde eşzamanlı olarak yapıldı.
Meslekte 25 yılını tamamlayan aile hekimlerine plaket
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından meslekte 25 yılını tamamlayan aile hekimlerine plaket verildi.