Arama
Arama Sonuçları
Çiftçilere 5 milyar 93 milyon liralık tarımsal destekleme ödemesine başlandı
Tarımsal destekleme ödemesi kapsamında toplamda 5 milyar 93 milyon 213 bin lira çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandı.
Vali Şıldak buğday hasadına katıldı
Vali Hasan Şıldak ve İl Tarım Müdürü Mehmet Aksoy Haliliye’de buğday yetiştiren çiftçileri ziyaret etti. Vali Şıldak direksiyon başına geçerek ilk hasadın yapılışına katıldı.
Çiftçilere 72,5 milyon liralık tarımsal destekleme ödemesi yapıldı
Tarım ve Orman Bakanlığınca tarımsal destekleme ödemesi kapsamında, toplamda 72 milyon 554 bin liralık kaynak çiftçilerin hesaplarına bugün aktarıldı.
Şanlıurfa’da pamuk ekimi başladı
Türkiye'nin tarımsal üretiminin kalbi olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde pamuk ekim dönemi coşkuyla başladı. Beyaz altın olarak da bilinen pamuğun en önemli üretim merkezlerinden biri olan Şanlıurfa'da, ekim alanları her geçen yıl artıyor ve bu sene de Türkiye pamuk üretiminin yüzde 55'ini karşılayacak tarlalar pamuk tohumlarıyla buluşuyor.
Eyyübiye Sera Kent’te yeni sezon hasadı başladı
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçeye kazandırdığı, üretime başladığı günden itibaren potansiyel girişimcilerin ilgisini çeken ve ürün geliştirme konusunda önemli kazanımlar elde edilen Eyyübiye Sera Kent’te yeni sezon hasadı başladı.
Erbakan’dan Şanlıurfalılara teşekkür
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen ‘’Teşekkürler Türkiye’’ programına katıldı. Başkan Gülpınar, ‘’Adil Düzenin Güneşi Şanlıurfa’da doğmuştur. Artık ‘Ahlaklı Belediyecilik’ vaktidir ’’ dedi.
Şanlıurfa’da çeltik tohumu toprakla buluştu
Türkiye'nin önemli hububat üretim merkezlerinin başında gelen Şanlıurfa'da Karacadağ eteklerinde üretilen doğal çeltik üretimi için toprağa tohum serpilmeye başlandı. İlk çeltik tohumunu yere serpen Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, “Volkanik su ile organik bir şekilde üretilen pirinç türü içerisinde hiç bir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanımı bulunmamaktadır” dedi.
Şanlıurfa’da çiftçilere tonlarca tohum dağıtıldı
Şanlıurfa'nın önemli tarımsal üretim merkezlerinden biri olan Karacadağ bölgesinde çeltik üretiminin yaygınlaştırılması için önemli bir adım atıldı. "Çeltik Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında 11 ton sertifikalı çeltik tohumu üreticilere dağıtıldı.
Şanlıurfa’da mercimekte rekor üretim bekleniyor
Türkiye mercimek üretiminin yarısını tek başına gerçekleştiren Şanlıurfa'da bu yıl rekor bir üretim bekleniyor. Bol yağışlar mercimek ekimi yapan çiftçileri umutlandırırken, yabancı ot mücadelesinde de hız kazandırdı.
Şanlıurfa'da Bediüzzaman Said Nursi dualarla anıldı
Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 64. sene-i devriyesinde Şanlıurfa’da okunan dualarla anıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mevlit programında eller semaya açıldı. Başkan Mehmet Kasım Gülpınar’ında katıldığı mevlit programında dualar okundu.
Yüzde 75 hibe destekli tohum dağıtımında son başvuru 5 Nisan'da
Şanlıurfa’da üreticilere yüzde 75 hibe destekli soya tohumu dağıtımında son başvuru tarihi 5 Nisan.
Şanlıurfa'daki pamuk üreticilerine Bakan Yumaklı'dan müjde - 2
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Şanlıurfa'da pamuk üreticilerine 1,6 milyar liralık mazot ve gübre desteği ödemesi yapacaklarını duyurdu. Şanlıurfa’nın su kaynaklarının korunması ve sulama tesislerinin geliştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Yumaklı, “2024 yılı yatırım programındaki 55 milyar lira maliyetli 164 su ve sulama tesisini Şanlıurfa'mıza kazandırmak için çalışıyoruz. Bu yıl itibarıyla toplam 29 milyon lira kaynağı olan 5 yeni projemizi bitkisel üretimi geliştirmek üzere yine Şanlıurfa'ya ayırmış durumdayız” dedi.
Bakan Yumaklı Şanlıurfa’da! AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti
Şanlıurfa’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.
Bakan Yumaklı Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti
Şanlıurfa’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.
Bakan Yumaklı Şanlıurfa’ya geliyor
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı bir dizi temaslarda bulunmak üzere bugün Şanlıurfa’ya geliyor.
Bakan Yumaklı Şanlıurfa’da
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.
İbrahim Coşkun’dan Çanakkale destanı açıklaması
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Memur-Sen/Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi olarak, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109 yıl dönümünde, Çanakkale’yi geçilmez kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.
Üreticiye yüzde 75 hibe destekli soya tohumu
Şanlıurfa’da üreticilere yüzde 75 hibe destekli soya tohumu dağıtılacak. Son başvuru tarihi 5 Nisan.
Çiftçilere müjde! O ödemeleri hesaplara yatırıldı
Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medya hesapları üzerinden müjdeli haberi duyurdu. Toplamda 3 milyar 870 milyon 153 bin liralık hayvancılık destekleme ödemeleri çiftçilerin hesaplarına aktarıldığı kaydedildi.
Şanlıurfa'da minik eller toprakla buluştu: Fıstık tohumu ekti
Şanlıurfa’nın tescilli ürünlerinden biri olan “Keten Köyneği Fıstığı”minik öğrencilerin elleriyle toprakla buluştu. Şanlıurfa Tatlıses İlköğretim Okulu öğrencileri, Öğretmenlerinin gözetiminde ‘Şanlıurfa Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitim Merkezi’ ŞATEM’e gelerek fıstık tohumu ekip toprağa can suyunu verdi.
Kış aylarında sağlıklı beslenme önerileri
Kış aylarında neredeyse herkes bir kez soğuk algınlığı, grip hastalığına yakalanmaktadır. Beslenmemizde yapacağımız ufak dokunuşlar belki hastalığa yakalanmamanıza ya da daha kolay atlatmamıza neden olabilecektir. Amaç, beslenmede yapılacak ufak değişiklikler ile bağışıklık sistemini güçlendirmektir.
Tarımsal destekleme ödemesi bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacak
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan tarımsal destek ödemeleri kapsamında 9 milyar 374 milyon 88 bin TL'lik destekleme ödemesi bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacak.
Şanlıurfa'da uyuşturucu operasyonu: 8 tutuklama
Şanlıurfa’da 6 farklı adrese yapılan operasyonda çok miktarda uyuşturucu ele geçirilirken, 8 şüphelide tutuklandı.
Rengarenk çiçekler Şanlıurfa sokaklarını süsleyecek
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi seralarında mevsimine göre üretilen 1.5 milyon çiçek toprakla buluşuyor. Tagetes, petunya, vinca, hercai menekşe gibi farklı türlerde yetiştirilen çiçek ve güller kentin ana arterleri ve parkları süsleyecek.
​Resmi Gazetede yayımlanan uygulama tebliği ile hayvancılık destekleri artırıldı
Tarım ve Orman Bakanlığının hayvancılığa verdiği sürü yöneticisi desteği yüzde 150, buzağı desteği yüzde 133, anaç koyun-keçi desteği yüzde 100 oranlarında artırılırken; 2023 yılı için koç-teke alım desteği de 2 bin TL/baş olarak belirlendi. Damızlık Düve Yetiştirme Merkezleri ve hastalıktan ari işletmelerden hayvan alımlarında ise yüzde 50 düve alım hibe desteği uygulanacak.
Viranşehir'de uyuşturucu operasyonu: 7 kişi gözaltına alındı
Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, operasyon kapsamında, ilçede belirlenen 7 ayrı adreste arama yapıldı. Aramalarda, 21 kilo 600 gram kubar esrar, 2 kilo 200 gram toz esrar, 1 kilo 600 gram kenevir tohumu, 721 kök kenevir bitkisi, 2 AK-47 Kalaşnikof tüfeği, 7 tabanca ve 2 hassas terazi ele geçirildi.
Başkan Beyazgül mısır hasadına katıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tarım projeleri kapsamında 250 dekarlık alana ekilen mısırların hasadına katıldı.
Tarımsal destekleme ödemeleri hesaplara yatıyor
Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere 168 milyon 957 bin TL tarımsal destekleme ödemesinin bugün yatırılacağını duyurdu.
Büyükşehir’den mısır hasadı
Tarım projeleri kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 250 dekarlık alana ekilen mısırların hasadı başladı. Lazer tekniği ile ekimi yapılan mısırlarda rekolte beklenilenden yüksek olması bekleniyor.
Karaköprü'de çocuklara çevre bilinci anlatıldı
Karaköprü Belediyesi daha yaşanılabilir bir çevre için sosyal sorumluluk faaliyetlerini sürdürürken, ilkokul öğrencilerine geri dönüşüm ve toprakla tanışma etkinliği gerçekleştirildi