Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa’da vatandaşlar bayram namazı sonrası mezarlıklara akın etti
Şanlıurfa'da vatandaşlar bayram namazı sonrası kaybettikleri yakınlarının mezarlıklarını ziyaret ederek, onlar için Kuran okuyup dualar etti.
Vali Vekili Mercan bayramlaşma programlarına katıldı
Vali Vekili Yeliz Mercan, Kurban Bayramı Programları kapsamında düzenlenen ziyaretlere katıldı. Vekil Mercan, gün içerisinde Şehit Kabirleri ziyaretleri gerçekleştirerek bayram denetimleri yaptı.
Şanlıurfa’da arife gününde şehit kabirleri ziyaret edildi
Şanlıurfa, Kurban Bayramı arifesinde şehit mezarları ziyaret edildi.
17 Türk hacı adayı kutsal topraklarda hayatını kaybetti
Türkiye’den bu yıl Suudi Arabistan kutsal topraklara giden 17 hacı adayı hayatını kaybetti.
Haliliye’de bayramda açık olacak nöbetçi fırınlar belli oldu
Haliliye’de, Kurban Bayramı'nda vatandaşa hizmet verecek ekmek fırınları belli oldu. 9 günlük tatil boyunca ekmeksiz kalmamak için nöbetçi fırınların listesini not edin…
Milyonlarca liralık vurgun yapan hırsızlık şebekesini JASAT çökertti
Şanlıurfa’nın birçok bölgesinde bulunan güneş enerji sistemleri şantiyesinden yaklaşık 100 milyon lira değerinde bakır enerji kablosu çalan 8 hırsızlık zanlısı Jandarma JASAT tarafından Gaziantep düzenlene eş zamanlı operasyon ile yakalandı.
Vali Şıldak tarihi çarşılarda el sanatları ustaları ve esnafı ziyaret etti
Şanlıurfa’da vatandaş ziyaretlerini sürdüren Vali Hasan Şıldak, Tarihi Çarşılar Bölgesinde esnafla bir araya geldi.
Büyükşehir’den karantina açıklaması!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Batıkent mahallesinde meydana gelen kuduz vakasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Batıkent mahallemizde başıboş bir sokak köpeği tarafından ısırılan vatandaşımızın ihbarıyla başlayan ve sonrasında yapılan kontrollerde bahse konu olan köpeğin kuduz testinin pozitif çıkmasıyla Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinesinde alan karantina bölgesi olarak ilan edilmiştir” denildi.
Vali Şıldak, YKS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi
Vali Hasan Şıldak, yarın ve pazar günü gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek, özellikle sınav saatlerinde gürültü kirliliği oluşturabilecek davranışlardan kaçınılmasını istedi.
Haliliye Belediyesi ÇEVREFEST'te sıfır atık başarısını paylaştı!
Şanlıurfa’da Sıfır Atık Belgesini alan ilk Belediye olan Haliliye Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Millet Bahçesi'nde düzenlenen ÇEVREFEST'te yerini aldı. Sıfır atık projeleriyle örnek olan Haliliye Belediyesi, yoğun ilgi gördü.
Vali Şıldak buğday hasadına katıldı
Vali Hasan Şıldak ve İl Tarım Müdürü Mehmet Aksoy Haliliye’de buğday yetiştiren çiftçileri ziyaret etti. Vali Şıldak direksiyon başına geçerek ilk hasadın yapılışına katıldı.
Vali Şıldak, Göç İdaresi İl Müdürlüğü ve Geri Gönderme Merkezinde incelemede bulundu
Vali Hasan Şıldak, Göç İdaresi İl Müdürlüğü ve Geri Gönderme Merkezinde inceleme ve denetimde bulanarak yetkili personelden bilgi aldı.
Vali Şıldak: Uyuşturucu ile mücadele bir vatan görevidir
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerini ziyaret ederek uyuşturucu ile mücadelede sağlanan başarılara dikkat çekti. Vali Şıldak, "Bu mücadele bir vatan görevidir ve bu konuda vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz" dedi.
Özel ve Erdoğan görüşmesi ne zaman?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki beklenen görüşme için tarih netleşti. Görüşme, 11 Haziran Salı günü saat 16.00’da CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşecek.
Şanlıurfa Tabip Odasından içme suyu açıklaması!
Şanlıurfa Tabip Odası, son günlerde artan tat ve koku şikayetleri üzerine ŞUSKİ'den alınan verileri inceleyerek bir rapor hazırladı. ŞUSKİ'den alınan verilerle hazırlanan raporda, arıtma tesisinden gelen içme sularında toplum sağlığını tehlikeye düşürecek bir sorun gözlemlenmediği açıklandı.
Şanlıurfa’da ‘Dilimizin Zenginlikleri Projesi’ sona erdi
Şanlıurfa'da, ‘Dilimizin Zenginlikleri Projesi’ şölen havasında yapılan bir programla sona erdi.
Şanlıurfa’da eğitimde çığır açacak fuar başlıyor
Şanlıurfa'da 5-7 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Kariyer ve Mesleki Eğitim Günleri için Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce basın toplantısı gerçekleştirildi. Avrupa Birliği'nin finansal desteği ve KfW iş birliğiyle yürütülen SEUP kapsamında düzenlenecek olan fuar, Şanlıurfa Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
“Yürüyen Portreler" Şanlıurfa'da büyük ilgi gördü
Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali'nin yedinci günü, unutulmaz bir etkinliğe sahne oldu. Kazancı Bedih Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Görsel Sanatlar Öğretmeni Tuğba Gürsel'in önderliğinde hazırladıkları "Yürüyen Portreler" projesiyle izleyicileri büyüledi.
Vali Hasan Şıldak, Hilvan'da vatandaşlarla buluştu
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Hilvan’da kurumsal çalışmaları denetlerken, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Haliliye’de öğrencilere eğitim
Haliliye Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Birimi, İbni Sina İlkokulu'nda öğrencilere teknoloji bağımlılığı ve bilinçli teknoloji kullanımı konusunda eğitim verdi.
Şutuder Yönetiminin Harran kaymakamlığına Gastronomi Ziyareti
Harran’da, Leader Yerel Eylem Grubu tarafından yöresel ürünlerin tanıtımına yönelik düzenlenen Harran Gastronomi Günü etkinliğine Şanlıurfa Turizm Geliştirme Derneği (ŞUTUDER) yetkilileri Başkan Ali Canbek yönetim kurulu üyeleri Abdurrahman ACAR ,Sezin İlhan Çalışkan Mehmet ALATAŞ ,Mehmet İNAL da etkinliğe katılarak yemeklere ve etkinliğe tam puan verdi
Viranşehir’de anjiyo ünitesi kuruluyor
Viranşehir’de kalp rahatsızlıklarına erken müdahale edebilmek için Viranşehir Devlet Hastanesinde anjiyo ünitesi kurulacak.
Sağlık Bakanlığından “Yaşama Yol Ver” ver projesi
Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlattığı “Yaşama Yol Ver” projesi kapsamında Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir Alışveriş Merkezi'nde bilgilendirme standı açıldı.
Vali Şıldak Hilvan'a yatırımları sıraladı!
Hilvan'da gerçekleştirilen Mayıs Ayı İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına başkanlık eden Vali Hasan Şıldak, İlçe genelinde devam eden ve başlayacak olan yatırımları kamuoyuyla paylaştı.
Türkan Şoray Şanlıurfa’da
Şanlıurfa, Kültür Yolu Festivali kapsamında Hülya Koçyiğit’in ardından Türk sinemasının "Sultan’ı” Türkan Şoray’ı da ağırladı. Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen söyleşiye Şanlıurfalılar büyük ilgi gösterdi.
Şanlıurfalı sporcular Başkan Gülpınar’ı ziyaret etti
Şanlıurfalı kick- boks şampiyonları Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ı ziyaret etti.
Eyyübiye’de yapılan projeler beğeni topluyor
Şanlıurfa’nın en büyük ilçesi Eyyübiye’de devam eden projeler vatandaşın takdirini kazanmaya devam ediyor.
Şanlıurfa gastronomide yeni bir boyuta taşınıyor
Vali Hasan Şıldak, Türkiye Kültür Yolu Festivali kapsamında belirlenen lezzet duraklarının misafiri oldu. Türk Mutfak Sanatları Uzmanı Şef Ramazan Bingöl ile bir araya gelen Vali Şıldak, “Şanlıurfa lezzetlerinin tanıtımı ve canlandırılması adına çok önemli bir çalışma başlatıyoruz” dedi.
Şanlıurfalıların Hülya Koçyiğit sevgisini yağmur durduramadı
Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncasından biri olan usta sanatçı Hülya Koçyiğit, Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali kapsamında bugün Şanlıurfalılarla buluştu. Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen söyleşi sırasında bastıran yağmur sonrası, Hülya Koçyiğit ve Sinema Genel Müdürü Birol Güven Şanlıurfalıları sahneye davet etti. Böylece program ara vermeden devam etti.
Hilvan'da 124 yaşındaki dedeye ziyaret
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz ve beraberindeki heyet, Hilvan'da evde sağlık hizmeti alan hastaları evlerinde ziyaret etti. Ziyaretler kapsamında Cumhuriyet'ten önce doğan ve 124 yaşında olan Hadi Ç.'yi de evinde ziyaret eden heyet, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.