Rekabet Kurumu'ndan Urfa firması dahil 6 şirkete soruşturma;

Rekabet Kurumu'ndan Urfa firması dahil 6 şirkete soruşturma

Rekabet Kurumu, aralarında Şanlıurfalı Feridun Geçgel'in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Astor Enerji’nin de bulunduğu 6 enerji şirketine soruşturma açtı....

Rekabet Kurumu, Şanlıurfa firması Astor Enerji A.Ş., Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş., Eltaş Transformatör San. ve Tic. A.Ş., Grid Solutions Enerji Endüstrisi A.Ş., Hitachi Energy Turkey Elektrik Sanayi A.Ş., Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. hakkında soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada, şirketlerin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin soruşturulacağı bildirildi.

Rekabet Kurumu’nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Güç transformatörü sektöründe faaliyet gösteren bazı teşebbüslerin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik olarak yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve yapılan tespitleri 13.07.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla Astor Enerji A.Ş., Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş., Eltaş Transformatör San. ve Tic. A.Ş., Grid Solutions Enerji Endüstrisi A.Ş., Hitachi Energy Turkey Elektrik Sanayi A.Ş., Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 23-31/596-M sayı ile karar vermiştir".

BİHA


 

 

 


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum