Borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Ekim;

Borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Ekim

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremler nedeniyle Şanlıurfa’nın yanı sıra Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye ve Gaziantep (İslahiye ve Nurdağı ilçeleri hariç) ile Sivas'ın Gürün ilçesinde mücbir sebep hali 31 Temmuz'da sona erdiği için borçların yeniden yapılandırma başvurularının 31 Ekim’e kadar yapılması gerekiyor. Peşin ödeme dahil birinci taksitin 30 Kasım’da, diğer taksitlerin ise takip eden aylarda ödenmesi gerekiyor....

Hazine ve Maliye Bakanlığınca Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla "mücbir sebep hali" Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 30 Kasım'a kadar uzatıldı.

Şanlıurfa’nın yanı sıra Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye ve Gaziantep (İslahiye ve Nurdağı ilçeleri hariç) ile Sivas'ın Gürün ilçesinde mücbir sebep hali ise 31 Temmuz'da sona erdi.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7440 Sayılı Kanun Genel Tebliği"ne göre borçların yeniden yapılandırılmasında “mücbir sebep hali” uzatılmayan illerdeki başvuru tarihi netleşti.

Şanlıurfa’yı da kapsayan söz konusu illerde başvuruların 31 Ekim'e kadar yapılması ve peşin ödeme dahil birinci taksitin 30 Kasım'da, diğer taksitlerin ise takip eden aylarda ödenmesi gerekiyor.

Mücbir sebep hali uzatılan illerde ise yeniden yapılandırma için 29 Şubat 2024’e kadar başvuru yapılabilecek.

BİHA


Kaynak:

Etiketler :
, , , , , ,
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum