Urfa’nın ormanlık alanının etrafındaki yüksek katlı yapılaşma tepki çekiyor;

Urfa’nın ormanlık alanının etrafındaki yüksek katlı yapılaşma tepki çekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan dikey mimariyle mücadele edeceğini ve yatay mimari konusundaki ısrarını hemen her fırsatta dile getirse de Şanlıurfa’da belediyeler bunun aksini yapıyor. Şanlıurfa’da ormanlık alanının çevresindeki binaların azami yüksekliğine belediyece sınır getirilmemesine tepki gösteren Urfa Çalışma Grubu İmar, Çevre, Şehircilik ve Kentlileşme Komisyonu üyesi Muhammed Yusuf Akbaş, “Hani dikey mimari şehirlerimize ihanetti” eleştirisinde bulundu....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dikey mimariyle mücadele edeceğini ve yatay mimari konusundaki ısrarını hemen her fırsatta dile getiriyor. Ancak, sözler bir türlü hayata geçmiyor.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde orman çevresinde binaların yüksekliğine sınırlama getirilmemesine bir tepki de Urfa Çalışma Grubu İmar, Çevre, Şehircilik ve Kentlileşme Komisyonu Üyesi olan Elektrik, Elektronik Mühendisi Muhammed Yusuf Akbaş’tan geldi.

AKBAŞ: HANİ DİKEY MİMARİ ŞEHİRLERİMİZE İHANETTİ

Ormanlık alanın etrafında yüksek katlı binaların yükselmesine tepki gösteren Akbaş , sosyal medya hebasından tepkisini şöyle dile getirdi:

“Hani dikey mimari şehirlerimize ihanetti! Karaköprü’nün bahçelerini imara açanlar, Karakoyun üzerine bina dikenler, Urfa’nın hakim rüzgarı Maşuk imar notlarını dikkate almayıp H serbest yapanlar …Tarih sizi unutmadığı gibi şimdilerde ise Orman çevresini H serbest yüksek kat iznini verirseniz o listeye girmiş olursunuz”.

BİHA


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum