Şanlıurfa’da çocuklar akülü arabayla ameliyata gidiyor;

Şanlıurfa’da çocuklar akülü arabayla ameliyata gidiyor

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocukların ameliyat korkularını akülü araba ile eğlenceye dönüştürdü....

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çocuk hastaların hastane, sedye ve ameliyat korku ve endişelerine karşı bunları çocuklara eğlenceli ve keyifli hale getirecek bir yenilik yapıldı.

Çocuk hastalıkları ve çocuk cerrahi servislerindeki çocukların ameliyathaneye ve diğer işlemlere götürülüşünde artık sedye yerine akülü arabalar kullanılacak. Hasta yönetimi tarafından tahsis edilen 2 akülü araba çocukların kendisi tarafından ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilecek. 

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim Op. Dr. Alev Esercan yapılan yenilikler hakkında şunları söyledi:

“Ameliyat öncesi korku ve endişe, ameliyat başarısını ve hastanın iyileşmesine etki etmektedir. Özellikle çocuk hastaların eğlenerek, gülerek ameliyata gitmesi hastane korkusu ve travma oluşumuna engel olacak, tatlı bir anı olarak kalacaktır. Çocuk hastalarımız ameliyathaneye servisteki akülü araçlarımızla oyun oynayarak gitmektedir.

Çocuk hastalarımızın yoğun başvuruda bulunduğu bir hastane olarak çocuklarımızın hastane, sedye ve ameliyat nedeniyle oluşan korkuları ve endişelerini yenmeleri için onlara destek olmak ve bu korkularını yenmek adına yardımcı olmak istedik. Bu bağlamda ilk adım olarak çocukların ameliyathaneye götürülmelerinde işi eğlenceli ve keyifli hale getirip onların korkularını yenmesini hedefledik. Hastanemizde hastalarımızın en kaliteli ve güler yüzlü hizmeti almaları ve hastanemizden ayrılırken hem sağlıklı hem de keyifli ve eğlenceli zaman geçirerek ayrılmaları için sürekli çalışmalar yapılmaktadır.  

Başlattığımız bu uygulama ile çocukların yüzlerinde gördüğümüz keyif, gülümseme ve rahatlama bizler için en büyük kazançtır. Bu uygulama ile birlikte çocuklarımızın artık hastane, doktor ve ameliyat gibi korkularından kurtulmalarını temenni etmekteyiz”.

BİHAKaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum