Şanlıurfa’da yaşlılara saz çalınıp türküler söylendi;

Şanlıurfa’da yaşlılara saz çalınıp türküler söylendi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, ‘18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’ kapsamında yaşlılara özel çeşitli etkinlikler düzenledi....

Evde Sağlık Hizmetleri ve Sağlıklı Yaş Alma Merkezleri aracılığıyla yaşlıların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmayı hedefleyen Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, bu özel haftada yaşlıları evlerinde ziyaret ederek yalnız olmadıklarını hissettirdi.

Evde Sağlık Hizmetleri'nde görevli geriatri uzmanları, gerontologlar, diş hekimleri, hemşireler ve sağlık teknikerleri tarafından yapılan ziyaretlerde yaşlıların sağlık değerlendirmeleri yapıldı, sohbet edildi, türküler söylendi ve ikramlar dağıtıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, "Yaşamın her döneminde olduğu gibi yaşlılık döneminde de yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması, hastalıklardan korunma, sağlığın iyileştirilmesi ve geliştirilmesinde, dolayısıyla yaşam kalitesinin arttırılması ve devamlılığının sağlanmasında önem taşımaktadır." dedi.

Solmaz, evde sağlık hizmetleri birimlerinin vatandaşımızın ihtiyacı olduğu her anın da yanında olduğunu ve Evde Sağlık hizmeti alan hastalarımızın ailelerine, evlerinde yalnız olmadıkları belirterek 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası'nı kutladı ve evde sağlık hizmetleri ekiplerine yürüttükleri gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Bozova Devlet Hastanesi evde sağlık birimi de 'Yaşlılar Haftası' kapsamında evde sağlık birimine kayıtlı yaşlıları evlerinde ziyaret ederek saz çalıp türküler söyledi.

Bozova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Fatih Aksoy, "Yaşlıların yanında olmak, sadece fiziksel değil, aynı zamanda ruhsal olarak da destek olmak bizim için büyük bir onurdur. Bu özel zamanlarda, onların hayatlarına bir nebze de olsa renk katmak adına saz çalarak şarkılar söyleyip, birlikte vakit geçirdik. Bu Kapsamda 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası'nı kutluyorum." dedi.

Yaşlılara Saygı Haftası'nda Şanlıurfa'dan gelen bu sevgi ve sağlık dolu ziyaretler, yaşlıların yüzlerinde tebessüm oluşturdu.

BİHA 


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum