Şanlıurfa'da "İsrail'le Ticaret Filistin'e İhanet" eylemi;

Şanlıurfa'da "İsrail'le Ticaret Filistin'e İhanet" eylemi

Türkiye’nin Gazze’de soykırım yapan İsrail’le ticareti kesmemesi kamuoyunda sert tepkilere neden olmaya devam ediyor. Şanlıurfa dahil 30 ilde eş zamanlı “İsrail’le Ticaret, Filistin’e İhanet” eylemi yapıldı. Rabia Meydanı’ndaki eylem Kitap Vakfı öncülüğünde gerçekleştirildi....

İsrail’in Gazze’deki işgal ve katliamlarına karşı Filistin halkının haklı direnişini desteklemek için farklı illerde duyarlı insanlar meydanlara indi.

Şanlıurfa’da da İsrail’le devam eden ticaretin sonlandırılması ve diplomatik ilişkilerin kesilmesi çağrısıyla “İsrail’le Ticaret, Filistin’e İhanet” eylemi gerçekleştirildi.

Rabia Meydanı’ndaki eyleme aralarında sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 450 kişi katıldı.

Kitap Vakfı öncülüğünde eylemde, kadın ve çocukların da bulunduğu gruptakiler “İsrail’le ticaret Filistin’e ihanet” sloganları atıldı.

Kitap Vakfı Başkanı Av. Fuat Balıkçı tarafından okunan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, Türkiye'nin en az 30 şehrinde haktan, adaletten, özgürlükten, insanlık onurundan, mazlum Filistin ve Gazze halkından yana olanlar olarak 2, defa toplanmış bulunuyoruz. Amacımız açık, çağrımız net; iktidar soykırıma sadece sözle değil, gerçekten ve üzüyle karşı olmalı, somut adımlarla

Filistin halkının yanında durmalıdır. İşgalci İsrail rejimi, Amerika ve diğer destekçilerinin gerçekleştirdiği Gazze katliamı, altıncı ayımı doldurmak üzere

Şu ana kadar tespit edilen Gazzeli ölü sayısı 32 bini, yaralı sayısı 74 bini aşmış durumda. Hala enkaz altında çıkarılamayan binlerce ceset var. Ölenlerin yarısına yakını çocuk ve 10 bine yakını kadın Rabbim o izzetli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Gazze halkınım sığınabileceği hiçbir güvenli nokta yok. İşgalci İsrail ve Amerika barbarlıkta sınır tanımıyor, acımasız bombardımanlar altında açlıktan ölmemek için yardun almaya çalışan kalabalıklar, kadınlar, yaşılar, çocuklar, hastaneler, ambulauslar, okullar, Birleşmiş Milletler sığınma merkezleri, mülteci kampları, camiler, kiliseler, Gazze'de hiç kimse ve hiç bir yer güvenli değil. Bütün dünyanın gözü önünde benzeri görülmemiş ölçüde gaddarca ve ahlaksızca bir katliam devam ediyor. İşgalci rejimin kana susamış ordusu, insanlığın üzerinde ittifak ettiği ahlaki ve insani değerleri çiğneme hususunda hiç tereddüt etmiyor. İşgalci rejime bu küstahlığı yapma cesaretini veren şey özellikle İslam ülkelerindeki iktidar ve sermaye sahiplerinin onlara verdikleri destek ve halkların suskunluğudur. İşgalci rejimin siyonist yöneticileri katliamın başında Gazze'ye tam abluka uygulayacaklarımı, elektrik, gıda, su ve yakıt girişini engelleyeceklerini yani bombardımanła öldüremedikleri Gazzelileri açlıkla öldürmek istediklerini açıkça söylediler.  Filistin halkının, özellikle gençlerin cuma namaziarını Mescidi Aksa'da kılmalarına engel olmakta, namaz için mescide gelen cemaatı aşağılamak için tazyikli lağım suyu ile müdahale etmekte ve Müslümanların ibadet hakkını açıkça çiğnemektedir. Buna karşı bugüne kadar kılını bile kıpırdatmayın yöneticilerimizden bir kez daha utanç duyuyoruz”.

BİHA

 

 


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum