Şanlıurfa Valiliği’nden 5 günlük yasak kararı!;

Şanlıurfa Valiliği’nden 5 günlük yasak kararı!

Şanlıurfa Valiliği, il merkezi ve ilçelerde 2- 6 Nisan tarihleri arasında yapılacak toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting gibi tüm açık alan etkinliklerinin yasaklandığını duyurdu....

Şanlıurfa Valiliği, kentte 2-6 Nisan tarihleri arasında açık alanlarda yapılacak tüm etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

Yasak, 2 Nisan saat 00.01'den 6 Nisan saat:23.59'a kadar sürecek.

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 ”Valilik ile Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinlikleri ve ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden yapılması muhtemel tüm açık alan etkinlikleri (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma, vb.) ile İlimiz Merkez ve İlçelerimizde eylem etkinlik düzenlemek ve düzenlenecek olan eylem/etkinliğe destek vermek amacıyla ilimize gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırlarına girişleri,  02.04. 2024 saat:00.01'den 06.04.2024 saat:23.59'a kadar 5 gün süreyle il merkezi  ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır”.

BİHAKaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum