Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü: Şanlıurfa yatırım şehri olacak;

Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü: Şanlıurfa yatırım şehri olacak

Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Uncu, Şanlıurfa’nın 2023 turizm başkenti seçilmesi kapsamında kentte çok sayıda uluslararası toplantılar planladığını belirterek, “Kentte hızlı bir şekilde altyapının tamamlanması gerekiyor. Balıklıgöl Platosu’ndaki alan yönetimi gibi çalışmaların da bir an önce tamamlanması gerekiyor” dedi....

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş’nin görevden ayrılacak olan Genel Müdürü Mehmet Uncu, kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Etkinlikte, bugüne kadar yaptıkları hizmetleri anlatan Uncu, Şanlıurfa’nın, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından ‘2023 İslam Dünyası Turizm Başkenti’ seçilmesi sonrası yapılacak çalışmalara da değindi.

“Şanlıurfa sadece gelip görünecek bir yer olmayacak, yatırım yapılacak bir yer olacak” diyen Uncu, kentin turizm başkenti seçilmesinin sadece Türkiye’ye değil İslam dünyasına katkı sunacak değer olacağını kaydetti.

UNCU: 30 ETKİNLİK PLANLAMIŞ VAZİYETTEYİZ

2023 yılının, 2019 Göbeklitepe Yılı’ndan daha yararlı ve faydalı şekilde geçmesi gerektiğini vurgulayan Uncu, “Bu kapsamda bizim, tanıtım, pazarlama, iş geliştirme ve politika planlama faaliyetlerimiz var. Özellikle tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin üst düzey ve uluslararası olması gerekiyor. Bu kapsamda da 30 etkinlik planlamış vaziyetteyiz. Bu etkinlikler eylül ayında diğer kuruluşların katılımıyla Şanlıurfa Valiliği’nin öncülüğünde ortak basın açıklamasıyla duyurulacak. Aynı zamanda lansman da yapılacak” dedi.

“ŞANLIURFA YATIRIMLARIN YAPILACAĞI BİR ŞEHİR OLACAK”

Etkinlikler arasında Uluslararası Helal Expo, İslam Dünyası Bilim Adamları Sempozyumu, Seyahat ve Seyahatnamelerde İslam Dünyası’nın yer aldığı bilgisini veren Uncu, “Tüm dikkatleri buraya toplayacak ve aynı zamanda İslam dünyasına mihmandar olacak toplantılar var. Bu yüzden hep uluslararası toplantılar tasarlandı. Bu toplantıların eylül ayında açıklanması bekleniyor. Bununla beraber kentte hızlı bir şekilde altyapının tamamlanması gerekiyor. Bu yanında Balıklıgöl Platosu’ndaki alan yönetimi gibi çalışmaların da bir an önce tamamlanması gerekiyor. Şanlıurfa sadece gelip görünecek bir yer olmayacak, yatırım yapılacak bir yer olacak. Bu işin yatırım boyutu da var” diye konuştu.

BİHA


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum