Tuğrul bebek ‘yaşamak için’ yardım bekliyor;

Tuğrul bebek ‘yaşamak için’ yardım bekliyor

Şanlıurfa'da yoğun bakım ünitesinde tedavi gören SMA hastası minik Tuğrul'un yaşama tutunması için yurt dışında tedavi görmesi gerekiyor. Tuğrul bebeğin gözü yaşlı ailesi hayırseverlerin yardımını bekliyor....

Şanlıurfa'da yaşayan öğretmen Feyza Nur Altun ve polis memuru Yusuf Altun çiftinin ilk çocuklar minik Tuğrul 1,5 yıl önce dünyaya geldi. Bebekleri henüz 3 aylıkken aniden rahatsızlandı ve gittikleri hastanede yapılan testler sonucu aile Tuğrul'un Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalandığını öğrendi. 7 Aralık'tan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Tuğrul, 3 defa entübe oldu. Doktorlar artık kendi kendine nefes alamayan Tuğrul için trakea solunumu açılacağını söyledi.

Tuğrul'un tedavisi için Şanlıurfa Valiliğinin izniyle "Tuğrul'a güneş ol" ismiyle yardım kampanyası başlatan aile, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören oğullarının tedavi edilebilmesi için umutla bekliyor.

Yurtdışındaki tedavi ve ilaç için gerekli parayı toplamak için elinden geleni yapan aile, hayırseverlerden kampanyaya destek vermelerini bekliyor.

Oğullarının Eylül ayının 24’ünde 19 aylık olacak belirten gözü yaşlı aile, Tuğrul’un beş aydır yoğun bakımda olduğunu ve uzun süredir uyutulduğunu belirtti. Yoğun bakımda fotoğraf çekmek yasak olduğu için Tuğrul bebeğin son haline ait fotoğraf bulunmadığını ifade eden aile, “Evlat sevgisi nedir bilir misiniz? Çaresizlik nedir! Evlat acısıyla sınanmayı Allah düşmanımızın başına vermesin” ifadelerini kullandı.

Oğulları Tuğrul'un 19 aylık olacağı bu günlerde hastalığın pençesinde yoğun bakımda gireceğini söyleyen baba Yusuf Altun, "Oğlumuzun yaşaması ve sağlığına kavuşması için başlattığımız yardım kampanyasında yardımseverlerden sesimize ses katmalarını bekliyoruz. Yurtdışındaki tedavi ve ilaç için gerekli para çok yüksek bir miktar ve biz inanıyoruz ki bu parayı toplayacağız. Bunun için de herkesten sesimizi bizimle birlikte daha uzaklara duyurmalarını, ellerinden gelen maddi ve manevi destekleri bizden esirgememelerini istiyoruz" dedi.

ANNE FEYZA: BİR ANNE OLARAK GÜZEL HAYALLER KURUYORUM

Bir anne olarak oğulları Tuğrul için güzel hayaller kurduğunu dile getiren anne Feyza Nur Altun ise şunları söyledi:

"Bu kampanya ile umutlarımız daha fazla yeşerdi. Şimdiden insanların bize ne kadar destek verdiğini gördük ve bu desteğin daha da artacağını düşünüyoruz. İnşallah bir an önce Tuğrul'la birlikte bütün SMA'lı çocuklar ilaçlarına ve tedavilerine ulaşabilir. Diğer çocuklar gibi sağlıkla yürüyüp, koşup oyun oynayabilirler."

Tuğrul bebeğin kampanyasına destek olmak için:

TUĞRUL yaz 6326'ya gönder

1 SMS 20 TL.

VALİLİK İZİNLİ İBAN

TR12 0001 0090 1013 7578 3050 01

ALICI: TUĞRUL ALTUN

AVRUPA İBAN

İBAN: NL55 BUNQ 2068 6276 71

ALICI: Sma Kids


Kaynak:

Etiketler :
, , ,
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum