Urfa’da ‘İklim Değişikliği ve Eylem Planı Hazırlanma Eğitimleri’ programı düzenlendi;

Urfa’da ‘İklim Değişikliği ve Eylem Planı Hazırlanma Eğitimleri’ programı düzenlendi

TBBB tarafından ‘Kamu ve Sivil Toplum İşbirliği ile Belediyelerde İklim Değişikliği ve Eylem Planı Hazırlanma Eğitimleri’ programı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde Şanlıurfa’da gerçekleştirildi....

ŞANLIURFA- Türkiye Belediye Başkanları Birliği (TBBB)tarafından düzenlenen " Kamu ve Sivil Toplum İşbirliği ile Belediyelerde İklim Değişikliği ve Eylem Planı Hazırlanma Eğitimleri " Şanlıurfa’da düzenlendi. 

Özel bir otelde düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı, TBBB İl Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkan Vekili Sait Kaya ve ilgililer katıldı.

BEYAZGÜL: İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA EYLEM PLANLARI HAZIRLIYORUZ

Program kapsamında açılış konuşması gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, iklim değişikliği konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak eylem planları hazırladıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bana ‘bir toplantı yapalım ve bunun konusu ne olsun?’ diye sorsaydınız, iklim değişikliği derdim. Çünkü biz bu iklim değişikliğini Büyükşehir Belediyesi olarak, çok yaşıyoruz. Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz bir çok şeyi yaşıyoruz. Bir gün bir yerden telefon geliyor diyorlar ki, ‘kuyularımız kurudu, burada kuyular 100-200 metre daha derinden su vermeye başladı.’ Başka bir telefonda, ’burada mevsim değişti biz bir şey üretemedik.’ Biz bunları bilim kurgu filmlerinde görüyorduk, şimdi yaşamaya başladık. Bu konu büyük bir sorun. Bununla ilgili eylem planları hazırlanmaya başladı. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bir şube müdürlüğümüzün ismini iklim değişikliği yaptık. Diğer kurumlarla iş birliği halinde eylem planları hazırlıyoruz.”

Eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı TBBB İl Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Çiftçi, Türkiye Belediye Başkanlığı Birliği’nin belediyelerin ve belediye başkanlarının daha iyi hizmet yürütebilmeleri adına çalışmalar yaptığı ifade ederek, “2 binin üzerinde üyesi olduğu bir birlik, bu birliğin Şanlıurfa temsilciliğine ve yönetim kurulu üyeliğine genel kurulumuz beni uygun buldular bende genelde birlikteliği seven bir insanım Şanlıurfa’mızın belediyelerimizin belediye başkanlarımızın sorunlarına birlikte bakmak beni mutlu eder.” diye konuştu.

BİHA

 

 


Kaynak:

Etiketler :
, , ,
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum