İHH Şanlıurfa Şubesinin yardım tırları 10 Aralık'ta yola çıkacak;

İHH Şanlıurfa Şubesinin yardım tırları 10 Aralık'ta yola çıkacak

İHH Şanlıurfa Şubesinin Suriye’de çadır kamplarda yaşam mücadelesi verenler için “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla başlattığı kış kampanyasında toplanan malzemeler 10 Aralık’ta tırlarla yola çıkacak....

Suriye’de 2011 yılından bugüne devam eden iç savaş, büyük acılara sebep oldu. Savaş süresince, yüz binlerce insan hayatını kaybederken, yüz binlerce insan da yaralandı ve sakat kaldı. Milyonlarca insan ise, hayatlarına ülke içinde ya da dışında mülteci olarak devam ediyor. Kamplarda, yaşamlarını sürdüren insanlar, çoğu zaman temel ihtiyaçlara ulaşmakta bile zorluklar yaşıyor. Kamplarda hayat, kış aylarında ise daha da zorlaşıyor. İnsanlar, soğuğa dayanıksız çadırlarda, donma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

 

Suriye’de maddi imkansızlıklar sebebiyle bot, mont, battaniye, soba ve kömüre ulaşamayan yüz binlerce kişi var. Ülkede şu anda dışarıdan gelen yardımlara büyük ihtiyaç duyuluyor. İç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Suriye’de yardım çalışmalarında bulunan İHH, ülkedeki ihtiyaç sahiplerine yönelik 2022 yılı kış çalışmalarını başlattı. İHH İnsani Yardım Vakfı, “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla yürütülecek çalışmalar kapsamında, on binlerce kişiye yardım ulaştırmayı hedefliyor.

 

İHH Şanlıurfa Şubesinin kampanya kapsamında topladığı malzemeler 10 Aralık Cumartesi yola çıkacak. İHH Şanlıurfa Şubesinin yardım tırları, Karaköprü’de fuar merkezi önünden hareket edecek.

 

"İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla başlattıkları kış yardım kampanyasının devam ettiğini söyleyen İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila, şunları kaydetti:

 

“Kış yardım kampanyamız devam ediyor. Allah izin verirse yardımlardan oluşacak yardım tırları kafilemiz 10 Aralık Cumartesi günü Fuar Merkezi önünde (Karaköprü’de) yola çıkacaktır. Tüm halkımızı bu tırlara katkı sunmaya davet ediyoruz. En çok; battaniye, giyim, ayakkabı, yatak, soba çeşitleri, yakacak (odun/kömür) ve gıda kolilerine ihtiyaç vardır.

Katkı sunacak olan kardeşlerimizin yardımlarını /katkılarını en geç 8 Aralık Perşembe günü bize ulaştırmaları lazım.”

 

Kampanyanın bilgileri şöyle:

 

Hesap Adı: ŞANLIURFA İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Kuveyt Türk IBAN: TR79 0020 5000 0083 2353 2000 01

Ziraat Bankası IBAN: TR70 0001 0002 5366 4937 4650 03

PTT Hesap No: 09912912

Adres: Şanlıurfa İHH - Hamidiye Mah. 260.sokak no:14 Haliliye/Şanlıurfa

Not: Bağışınızı yaparken Açıklama kısmına "KIŞ" yazmayı unutmayınız.

 

BİHA


Kaynak:

Etiketler :
, , ,
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum