Viranşehir’de kış öncesi tedbirler gözden geçirildi;

Viranşehir’de kış öncesi tedbirler gözden geçirildi

Viranşehir’de Kaymakam Önder Çengel başkanlığında kurum amirlerinin katılımıyla Kışa Hazırlık Toplantısı gerçekleştirildi....

Viranşehir’de kış mevsiminde, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, hava şartlarında olumsuzluklar oluştuğunda huzur ve güven içinde seyahat edebilmeleri içim ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları tedbirlerin alınması görüşüldü.

14 maddenin ele alındığı toplantıda şu konu başlıkları konuşuldu:

Araç ve yayaların kar yağışı ve buzlanma nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için şehir içi ve mahalle yollarının açılması, buzlanmalara karşı önlem alınması, trafik düzeni araçların yetersiz kaldığında Belediye ait araçlardan takviye istenmesi.

İlçeye bağlı köy ve mahallelerde terfi sistem içme suyu olan kırsal mahalle muhtarlıklarının motor pompaların donmaması için köy muhtarlarınca önlem alınacak.

Kırsal mahallerde olabilecek cenaze, doğum, hastalık gibi acil hallerde mutlaka konunun doğruluğu teyit edilerek bizzat mahalle muhtarlarınca 414 511 30 01 -0414 511 1241-414 511 0434 numaralara ulaşılması.

Kış sezonunda karla mücadele edecek araçların çalışır ve faal durumda olmasının takibi İlçe Belediye Başkanlığı ve Kara Yolları 91 Şube Şefliğince yapılacak.

Karla mücadelede Kara Yollarına ait araçların yetersiz kalması halinde Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi ve Viranşehir Belediye Başkanlığına ait iş makinelerinin görevlendirilmesi.

Kapalı yolların açılmasında öncelikle salgın hastalık, doğum, ölüm gibi vakaların Bulunduğu kesimler ve taşımalı eğitim yapılan güzergâhların açılması sağlanacak.

Öğrenci servisleri ve toplu taşımacılık yapan araçların teknik yönden bir eksikliği olup olmadığı, kış lastikleri, elektrik ve ısınma donanımlarının kontrolü ve yük taşıyan (kamyon) vs., özel şahıslara ait araçlarda zincir çekme halatı takoz bulundurmaları için gerekli denetimler İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce taşımalı öğretim yapılan güzergâhlar Kaymakamlığa yazılı olarak bildirilecek.

Mahallerde tedavisi süreklilik arz eden hastaların isim, telefon numaraları, hangi mahallede ikamet ettikleri belli ise tedavi günlerinin İlçe Sağlık Müdürlüğünce ve Devlet Hastanesi Başhekimliğince koordineli olarak sağlanacaktır.

Yoğun kar yağışı olduğu dönemlerde özellikle diyaliz hastaları Viranşehir Devlet Hastanesinde yatırılmaları ve bu gibi durumlarda hastanede önlem alması Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimliğince takibi yapılacak.

Bütün kurumlar karla mücadele çalışmalarını Kaymakam bilgisi dâhilinde, Yazı İşleri Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı ve Karayolları Bakım İşletme Müdürü koordinasyonunda gerçekleştirecek.

İlçede kırsal ve merkez mahallelerinde görev yapan imam hatipler bulunduğu mahallelerde hastalık ve yollarla ilgili sorunlarını mahalle muhtarı ile iletişime geçerek durum ilgili birimlere bildirecek.

 Yoğun kar yağışı olduğu zamanlarda öğretmen evi, DSİ ve Kara Yolları İşletme Müdürlüğüne ait lokallerin vatandaşların geçici konaklamaları ve karla mücadele ekiplerinin çalışmaları ve konaklamaları için açık tutulması sağlanacak.

 Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketince (DEDAŞ) Planlı kesintilerin Kaymakamlığa bildirilmesi, vatandaşların kış ayında mağduriyet yaşamaması için bildirilen arızalara öncelikle bakılması sağlanacak.

BİHA


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum