CHP Şanlıurfa İl Teşkilatı’ndan ŞUSKİ’ye tepki!;

CHP Şanlıurfa İl Teşkilatı’ndan ŞUSKİ’ye tepki!

CHP Şanlıurfa İl Teşkilatı, Birecik’in Kurucahöyük kırsal Mahallesinde yaşanan su soruna ŞUSKİ önünde tepki gösterdi. CHP Şanlıurfa İl Başkanı Karadağ,” Biz ŞUSKİ’den bu konunun ivedikle çözüme kavuşturulmasını istiyor ve talep ediyoruz” ifadesini kullandı....

ŞANLIURFA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanlığı, Birecik ilçesine bağlı Kurucahöyük kırsal Mahallesinde yaşanan su sorunu tepki göstermek amacıyla, Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü önünde toplanarak,  basın açıklaması yaptı.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Kurucahöyük kırsal Mahallesinde yaşanan su sorununun takipçisi olacaklarını kaydetti. Karadağ, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Birecik’in Kurucahöyük kırsal Mahallesi 500’ün üzerinde nüfusa sahip olup aynı zamanda köylüler burada büyük oranda hayvan yetiştiriciliği yapmaktadırlar. Bugün ŞUSKİ yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmede Kurucahöyük kırsal Mahallesinin suyu Fatmacık’tan gelmektedir. ŞUSKİ yetkililerinin iddiasına göre Fatmacık kırsal Mahallesi suyu kaçak kullandığı için Kurucahöyük kırsal mahallesine su yetişmiyor.  Kurucahöyük’te ŞUSKİ tarafından tespit edilen yerlerde yer altı kuyu su çalışması yapılmış ancak su çıkmamıştır. Tek alternatif Fatmacık’tan bağımsız bir şekilde en yakın yerden buraya yer altından su çekilmesi gerekmektedir. “

KARADAĞ: “ŞUSKİ’DEN KONUNUN İVEDİKLE ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASINI İSTİYOR VE TALEP EDİYORUZ”

Su olmadığı için taşıma yoluyla tankerlerle suyun Kurucahöyük köyüne gelmekte olduğunu ifade eden Karadağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Vatandaşlar bir küçük tanker suyu 280 TL’den almakta olup aldıkları bu suyu muhafaza edecekleri sağlıklı depoları da bulunmamaktadır.  Satın alınan bu su sağlıksız depolarda muhafaza ediliyor ve köy halkı bu sularla yemek yapıyor,  bulaşık ve çamaşır yıkıyor ve bu suyla kişisel temizliklerini yapıyorlar. Kurucahöyüklüler aynı zamanda bu sağlıklı olmayan suyu da içiyorlar. Aynı zamanda Bu köyümüzde oldukça yaygın canlı hayvan yetiştiriciliği de yapılmaktadır ve su olmadığı için hayvanlarda bu durumdan olumsuz olarak etkilenmişlerdir.  Biz ŞUSKİ Müdürlüğünden bu konunun ivedilikle çözüme kavuşturulmasını istiyor ve talep ediyoruz.  CHP Urfa İl örgütü olarak bu işin takipçisi olacağız.”

CANPOLAT: VALLAHİ İÇECEK SUYUMUZ YOK

Karacahöyük kırsal Mahallesi sakinlerinden Mehmet Canpolat ise, köye suyun gelmemesinden dolayı köylünün perişan olduğunu belirterek, şunları söyledi:

 “Karacahöyük Mahallesinde oturuyorum. Köyümüz çok büyük bir köy. Bizim 30 bine yakın hayvanımız var. Su şebekemiz var ama suyumuz yok. Biz kaymakama defalarca gittik. ŞUSKİ’ye ben kendim 3-4 sefer geldim. Kapıların hepsi kapalı. Bize hiç kimse yardımcı olmadı ve olmuyorlar. Sebebini anlamıyoruz. Neden su bize gelmiyor. Perişan durumdayız. Bizim seçmenimiz 500 ama nüfusumuz 2 bin. 30 bine yakın hayvanımız var ama suyumuz yok. Köyümüze suyu vermiyorlar. Ukrayna’nın sorununu çözüyorlar ama bizim köyün sorununu çözemiyorlar. Köylü perişan, çocuklar perişan. Vallahi içecek suyumuz yok. Banyo yapacak su yok.”

BİHA

 


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum