Başkan Kuş’tan Miraç Kandili mesajı;

Başkan Kuş’tan Miraç Kandili mesajı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Miraç Gecesi münasebetiyle yayımladığı mesajında, Türkiye’yi sarsan depremlerde hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Başkan Kuş, Allah’ın emir ve yasaklarına uyup, akıl ve bilim önemsendikçe doğal afetlerden görülen zararın asgariye ineceğini söyledi....

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik etti.

Başkan Kuş, mesajında şunları dile getirdi:

“Bu mübarek gece, Peygamber Efendimiz’in ruhen ve bedenen Mescid-i Haram’dan Mescid’i Aksa’ya seyahati ve semaya yükselerek Miraç hadisesinin gerçekleştiği gecedir. Müminler için büyük lütufların bahşedildiği bu gecenin sene-i devriyesini idrak ederken, tüm milletimizi derinden etkileyen, milyonlarca insanımızın gönlüne acılar düşüren deprem hadisesinde hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Yüce dinimiz İslam’ın emri olan yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik hukukunun, evrensel insani kurallar çerçevesinde tecelli ettiğine şahit olduğumuz deprem hadisesinde, dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen arama kurtarma ekiplerine, depremzedelere maddi ve manevi destek sunan tüm insanlığa şükran borçluyuz. Eyyübiye Belediyesi olarak da tüm imkânlarımızla açtığı yaraları sarmaya çalıştığımız deprem hadisesinin bir daha yaşanmaması için Cenab-ı Allah’a yakarırken, tüm milletimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Âlemleri yoktan var eden Cenab-ı Allah’ın emir ve yasaklarına uyup, aklı ve bilimi önemsedikçe doğal afetlerden, salgınlardan ve her türlü kaza beladan göreceğimiz zararın en asgariye ineceğine inanıyoruz. Fedakârlık, cesaret ve müthiş bir dayanışma duygusuyla her türlü zorluğa karşı duran milletimizin, deprem hadisesi karşısında da acılarını bağrına gömerek birlik ve beraberlik içinde olacağına, yaralarını hızla saracağına inancım tamdır.

Bu mübarek gece vesilesiyle Rabb’imize yönelip, merhametine sığınırken depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Yüce Allah’tan bir kez daha rahmet, hayatta olanlara sabır ve metanet diliyor, tüm İslam âleminin Miraç gecesini tebrik ediyorum”.


Kaynak:

Etiketler :
, ,
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum