Erbakan: Çiftçinin durumu asgari ücretliden de beter;

Erbakan: Çiftçinin durumu asgari ücretliden de beter

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan Şanlıurfa’da konuştu. Çiftçinin sorunlarına değinen Erbakan, “Bu mazot fiyatlarıyla, bu elektrik fiyatlarıyla çiftçilik yapılır mı? Gübrenin tonu, bir senede 3 bin 400 liradan 17 bin liraya fırladı” ifadesini kullandı....

ŞANLIURFA -Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Şanlıurfa İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Doğu ve Güneydoğu’da, bölge insanının asırlar boyu emperyalizmin oyunlarını bozduğunu belirten Erbakan,  gelecek dönemde de atılacak maddi ve manevi kalkınma hamleleriyle mevcut sorunların çözülebileceğini söyledi.

Milli Görüş zihniyetiyle dil, din, ırk ve mezhep gözetmeksizin her kesimden insanı kucaklamaya geldiklerini ve bölgeye büyük hizmetleri olan Erbakan’ın misyonunu devam ettireceklerinin altını çizen Erbakan, “Erbakan Hocamız, insanımıza bakarken, ‘insanımızın geçim derdi var mı, huzur ve barışı var mı, adaletli muamele görüyor mu’ diye bakmış, kutuplaşmaya, ayrımcılığa, bölgeciliğe, ırkçılığa karşı siyasi hayatı boyunca en sert şekilde karşı çıkmış ve mücadele etmiştir.

Bölgede maalesef 3 gençten ikisi işsiz. Bağımsız araştırmacılara göre ülkemizde 10 milyona yakın işsizler ordumuz var ve bunların büyük çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu yani bu bölgelerde bulunuyor. İşe giren şanslı insanlarımız da açlık sınırının altında kalan asgari ücretle geçinmek zorunda kalıyor. Yıllık Enflasyon yüzde 160’ı geçtiği ülkemizde açlık sınırının 6 bin 500 TL’yi geçtiği düşünülürse insanımız açlıkla boğuşuyor” dedi.

 

“MİLYONLARCA ÇİFTÇİYE SADECE 25,8 MİLYAR DESTEK, FAİZE 300 MİLYAR ÖDEME”

Bölgenin en önemli geçim kaynaklarından tarımla uğraşan çiftçinin de halinin perişan olduğunu kaydeden Erbakan, “Çiftçinin durumu asgari ücretliden de beter. Bu mazot fiyatlarıyla, bu elektrik fiyatlarıyla çiftçilik yapılır mı? Gübrenin tonu, bir senede 3 bin 400 liradan 17 bin liraya fırladı. Bu gübre fiyatlarıyla tarlaya gübre atmak mümkün değil. Tarımsal desteklemeler yetersiz. 2022 yılı bütçesinden milyonlarca çiftçimiz için tarımsal desteklemeye 25.8 milyar TL ayrılmış faize verilecek para 300 milyar TL. Çiftçi bu maliyetlerle ekip biçtikçe batıyor, elindekinden de avucundakinden oluyor” diye konuştu.

 

 “EKONOMİK KRİZE ÇÖZÜM İÇİN MİLLİ KAYNAK PAKETLERİMİZ HAZIR”

 İktidarın ekonomik sorunlara çözüm olamayacağının gerek söylemleri ve gerekse atılan adımlarla, halk nezdinde de iyice ayyuka çıktığını belirten Erbakan, ekonomik krizin çözümü için kendilerinin borçsuz faizsiz ve milletin sırtına yük yüklemeden hazırladıkları Milli Kaynak paketlerinin hazır olduğunu ve iktidara gelir gelmez hayata geçireceklerini söyledi

 

 “AİLE TOPLUMUN SİGORTASIDIR”

 Erbakan, Türkiye’de boşanma oranlarının hızla arttığı uyarısında bulunarak şöyle devam etti:

“Aile toplumun sigortasıdır. Ailenin ortadan kalkması demek her türlü felaketin gelmesi demektir. Uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması ve kullanım yaşının düşmesi çok büyük bir problem. Gençler uyuşturucunun pençesinde. Deizm, ateizm gibi felaketler gençler arasında almış başını gidiyor.


Aynı zamanda da Allah’ın lanetine vesile olacak LGBT sapkınlığı dış güçler eliyle toplumumuzun dibine bir dinamit olarak yerleştirilmek isteniyor. Cinsiyetsiz ailesiz bir toplum isteniyor. Bu LGBT sapkınlığına ecdat yadigarı, İslam’a 1000 sene bayraktarlık etmiş bu topraklarda geçit vermeyeceğimizi bununla mücadele edeceğimizi bütün Türkiye’ye ilan ediyoruz. Para kaybedebilirsiniz tekrar kazanılır ancak bir nesli kaybederseniz bir daha geri getirebilmeniz mümkün olmaz.”

 

TOPLUMDAKİ SIKINTILARI ÇÖZECEK 4 AŞAMALI PLAN YÜRÜRLÜĞE KONULMALI

Toplumdaki manevi sıkıntıları çözmek işin 4 aşamalı bir planın yürürlüğe konulması gerektiğini belirten Erbakan, o maddeleri şöyle sıraladı: 

“Birinci olarak eğitim sistemi ve müfredatın mutlaka ıslah edilmesi gerekiyor. Materyalist ve dünyacı bir müfredat gençlerimizi perişan ediyor. Bilimsel kalitesi yüksek bir nesil yetiştirirken, aynı zamanda ahlaki ve manevi kalitesi yüksek bir nesil yetiştirecek bir müfredat hayata geçirilmeli.

İkinci adım olarak medyanın mutlaka ıslah edilmesi lazım. Yarışma programları, diziler, ücretli dijital ortamlar gençlerimizi felakete sürüklüyor. Sadece müstehcenlik değil iktidara yakın kanallarda yayınlanan dizilerde dayatılan yaşamlar gençlerimizi zehirliyor.

Üçüncü olarak Aile ve Sosyal Politikalar alanındaki yasa ve politikaların düzenlenmesi lazım. Batıdan ithal kadını koruyacağım derken yuvaları yıkan 6284 sayılı kanun gibi kanun ve düzenlemelerin kaldırılması.  Son olarak da ahlaki çöküntünün, ailelerin dağılmasının ve pek çok sıkıntının başında ekonomik kriz ve yoksulluk geliyor. Bu alanda atılacak adımlar da çok önem arz etmektedir”.

BİHA

 

 


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum