Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa’da tonlarca bozuk gıda maddesi imha edildi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Eyyübiye Belediyesi zabıtasının Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleriyle birlikte gerçekleştirdiği denetimlerinde, büyük miktarda son tüketim tarihi geçmiş ve ambalajında sahtecilik yapılmış gıda ürünü ele geçirildi.
İl Sağlık Müdürlüğü’nden içme suyu açıklaması
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, son günlerde içme sularında yaşanan tat ve koku problemine ilişkin şikayetlerin ardından alınan su numunelerinin analiz sonuçlarını açıkladı. Müdürlük, içme suyunda herhangi bir uygunsuzluğun olmadığı ve analiz sonuçlarının İnsani Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun olduğunu açıkladı.
SOLOTÜRK hafta sonu Şanlıurfa’da
Türk Hava Kuvvetlerinin gururu SOLOTÜRK, 26 Mayıs Pazar günü saat 17.00'de Şanlıurfa’da.
Başkan Kuş: Gençlere yönelik projelere büyük önem veriyoruz
Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Vakfı refakatinde, Türkiye-Almanya ülkelerarası iş birliği kapsamında Engagement Global’in sağladığı destekle gerçekleştirilen “Doğu-Batı: Bir Arada Yaşam İçin Yerel Yönetimler Arası Diyalog Forumu”nun 3. etabı, Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Kuş: Gençlere yönelik projelere büyük önem veriyoruz
Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Vakfı refakatinde, Türkiye-Almanya ülkelerarası iş birliği kapsamında Engagement Global’in sağladığı destekle gerçekleştirilen “Doğu-Batı: Bir Arada Yaşam İçin Yerel Yönetimler Arası Diyalog Forumu”nun 3. etabı, Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Sağlık çalışanları vergi sitemine karşı basın açıklaması düzenledi
Şanlıurfa Tabip Odası ve SES Urfa Şubesi, sağlık çalışanlarından alınan yüksek vergi oranına karşı ortak basın açıklaması düzenlendi. Yüzde 35’leri bulan vergi oranının yüzde 15’lere indirilmesini talep eden sağlık çalışanları, taleplerinin yerine getirilmediği sürece her hafta çarşamba günleri basın açıklaması yapacaklarını aktardı.
Şanlıurfa'da 3 bin 709 araca ceza kesildi
Şanlıurfa’da emniyet ekipleri tarafından 1 haftada yapılan trafik denetimlerinde 9 bin 191 araç ve sürücü denetlenirken, kurallara uymayan 3 bin 709 araç ve sürücüye trafik idari para cezası kesildi.
Eyyübiye’de 2 gün boyunca su kesintisi olacak
ŞUSKİ, Eyyübiye’de içme suyu arızasından dolayı birçok mahallede 2 gün boyunca su kesintisi yaşanacağını bildirdi.
Şanlıurfa'da kurban pazarları nereye kurulacak?
Şanlıurfa'da Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurban fiyatları ve pazar yerleri vatandaşları endişelendiriyor. Kurban fiyatlarının yüksekliği tepki çekerken, pazar yerlerinin nerede kurulacağı ve yer kiralarının ne kadar olacağına dair belirsizlik sürüyor.
Başkan Mehmet Kuş: Dört kompleksimizin açılışını birlikte yapacağız
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Batıkent TOKİ Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Botanik Parkı'nın gece aydınlatmasını devreye aldı. Başkan Kuş, ilçede yapımı devam eden dört kompleksin açılışını birlikte yapacaklarını söyledi.
Şanlıurfa’da 19 Mayıs coşkuyla kutlandı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 105. yıldönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Şanlıurfa’da da kutlamaların adresi Haliliye ilçesindeki Kasaptaşı Parkı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş’tan 19 Mayıs mesajı
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında, Türkiye’nin en genç ilçesi Eyyübiye’de gençleri daha ileriye taşıma sorumluluklarını olduğunu anımsatarak tüm gençlerin bayramını kutladı.
Başkan Kuş: Hiçbir suç cezasız kalmayacaktır
Eyyübiye Belediyesinde yeni atandığı birimi istemeyen personelin yakınlarını da alarak ek hizmet binasına saldırdığı öğrenildi. Başkan Kuş, bu suçun cezasız kalmayacağını duyurdu.
Eyyübiye’de korkutan orman yangını
Eyyübiye’de bulunan ormanlık alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonunca kontrol altına alınarak söndürüldü.
YRP Genel Başkanı Erbakan’dan Şanlıurfa’ya teşekkür ziyareti
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerinde seçimi kazanan belediye başkanları ve yüksek oy alma başarısı gösteren adaylara teşekkür ziyaretleri kapsamında, kazandığı tek büyükşehir olan Şanlıurfa’ya geldi. Erbakan düzenlenen kahvaltılı toplantıda basın mensupları ve partililerle bir araya gelerek hem Şanlıurfalılara teşekkür etti hem de işsizlik sorununun yüksek olduğu kentte istihdama yönelik yapacakları çalışmaları anlattı.
Eyyübiye’de son tüketim tarihi geçmiş ürünlere el konuldu
Eyyübiye Belediyesi Zabıta Amirliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleriyle birlikte yapılan kontrollerde çok sayıda son kullanma tarihi geçmiş ürüne imha edilmek üzere el koydu. Hijyen ve gıda güvenliği kurallarını ihlal eden işyeri sahiplerine kanuni işlem uygulayan ekiplerin denetimlerinin sıklaşarak artacağı belirtildi.
Eyyübiye'de ev yangını!
Eyyübiye’de iddiaya göre çocukların ateşle oynaması sonucundan çıkan mesken yangını, itfaiye ekipleri tarafından çevreye sirayet etmeden söndürüldü.
Eyyübiyeli gençler sınav öncesi son hazırlıklarını yapıyor
Eyyübiye Belediyesinin ilçede yaşayan gençlerin üniversite sınavlarına hazırlanması için kurduğu ve tamamen ücretsiz eğitim olanaklarının sunulduğu Eyyüpkent Sınav Hazırlık Merkezi’nde, sınava sayılı günler kala sessiz bir heyecan yaşanıyor.
Fatih Erbakan yarın Şanlıurfa'ya geliyor
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yarın Şanlıurfa’ya gelerek bazı temaslarda bulunacak.
Eyyübiye'de cadde ortasında kendini jiletledi!
Eyyübiye’de madde bağımlısı olduğu iddia edilen bir şahıs, küfürler ederek kendini jiletledi. Polis ekipleri tarafından ikna edilmeye çalışılan şahıs, etkisiz hale getirildi.
Eyyübiye parkları artık kendi üretimiyle yeşilleniyor!
Eyyübiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tesislerinde, atölyeden sonra fidanlıkta da üretim başladı.
Vali Şıldak firik hasadına katıldı
Dünya Firik Buğdayı rekoltesinde ikinci sırada yer alan Türkiye’nin üretim merkezi Şanlıurfa’da hasat dönemi başladı. Tarlada üreticiyi ziyaret eden Vali Hasan Şıldak, hasada katılarak sezonun hayırlı olmasını diledi.
Başkan Kuş’tan Anneler Günü mesajı
Anneler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, belediyecilik hizmetlerinin odağında annelerin olduğunu söyledi. Başkan Kuş, yapılan yatırım ve hizmetlerin toplumun tüm kesimlerini ilgilendirdiğini özelde ise annelerin mutluluğunu hedef aldığını ifade etti.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü'nden hayatını kaybeden Çevik ile ilgili açıklama!
Eyyübiye’de bir inşaatta çalışan 15 yaşındaki Abdullah Çevik'in iş kazası sonucu hastaneye kaldırıldıktan sonra tedavisinin yarıda kesildiği iddialarına Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi.
Eyyübiye'de kafasına briket düşen 15 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti!
Eyyübiye’de inşaatta çalışırken kafasına briket düşen 15 yaşındaki Abdullah Çevik yaşamını yitirdi.
Eyyübiye Belediyesi gençleri geleceğe hazırlıyor
Birkaç yıl öncesine kadar eğitim olanakları bakımından Şanlıurfa’nın ve Türkiye’nin en dezavantajlı ilçelerinden olan Eyyübiye’de, kurulan eğitim otakları ve sınav hazırlık merkezleriyle çocuklar ve gençler artık geleceğe güvenle bakıyor.
Eyyübiye’de meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı
Eyyübiye’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bir otomobil yol kenarında bulunan kayalara çarptı. Meydana gelen kaza sonucunda 1 kişi yaralandı.
Eyyübiye'de parklar yerli üretim mobilyalarla güzelleşiyor!
Eyyübiye Belediyesi’nin hizmete aldığı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü atölyesi, fabrika gibi üretim yaparak katma değer üretmeye devam ediyor.
Eyyübiye’deki yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü
Eyyübiye’de bulunan bir çiftlikte henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen yangın çevreye sirayet etmeden itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Eyyübiye Belediyesinin botanik parkı açılışa hazırlanıyor
Eyyübiye Belediyesince yapımı tamamlanan Batıkent TOKİ Mahallesi Botanik Parkı açılışa hazırlanıyor.