Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa’da kampanyadan yararlanacak ‘orta gelirli’ aranıyor
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’daki sektör temsilcileri, orta gelirliye yönelik yeni konut finansman modeliyle hayata geçirilen "Yeni Evim" kampanyasının sektörü hareketlendireceğini belirtse de yararlanmak isteyenler için taksit tutarının epey yüklü olacağı kampanyanın, Urfa’daki potansiyel müşteriler için ulaşılmaz durumda olacağını belirtti.
Erdoğan'dan çiftçilere yeni kredi müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçiler için yeni destek paketleri açıkladı. Erdoğan, çiftçilere 3 ayrı kredi müjdesi verdi.
Urfa’da eğitim sendikası iş bırakmaya hazırlanıyor
Eğitim-Gücü-Sen Şanlıurfa Şubesi, öğretmen maaşlarının düşük kalması ve sendika ikramiyelerine yüzde 2 barajının getirilmesi nedeniyle basın açıklaması yaptı. Açlık sınırında maaş aldıklarını belirten öğretmenler maaş bordrolarını yırtarak tepki gösterdi.
Matrah değişikliğiyle hangi araçta ne kadar indirim olacak?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'deki karara göre otomobillerde ÖTV matrah limiti artırıldı. Buna göre sadece 595 bin TL ve altındaki araçlara yansıyacak indirim oranı yüzde 5,5 ile yüzde 19 arasında olacak.
Otomobilde ÖTV matrah limiti arttı
Cumhurbaşkanı kararıyla otomobillerde ÖTV matrah limiti artırıldı. 16000 CC altı araçlarda alt limit 184 bin TL'ye ulaştı.
Urfa’da eğitim sendikasından açıklama: Öğretmenler geçim derdinde
EĞİTİM-GÜCÜ-SEN Şanlıurfa Şubesi, Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınavının iptal edilmesi ve maaşların yoksulluk sınırı üzerine çıkarılması için basın açıklaması düzenledi.
Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp ve Facebook'a para cezası
Rekabet Kurulu, WhatsApp kullanıcılarına getirilen veri paylaşma zorunluluğuyla ilgili soruşturmasıyla ilgili kararını açıkladı. Facebook'a idari para cezası verildi.
Bakan Nebati duyurdu: Esnafa kredi desteği paketi yürürlüğe girdi
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyacını karşılamak için yüzde 7,5'luk faiz oranıyla kullandırılacak 100 milyar liralık dev kredi paketinin yürürlüğe girdiği duyurdu.
Esnafa verilecek kredinin detayları belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı esnaf ve zanaatkarlara 100 milyar, 60 ay vade ve yüzde 7,5 faiz oranlı kredinin ayrıntıları belli oldu.
Sağlık Bakanlığı Viranşehir'deki şirkete ihale yasağı getirdi
Sağlık Bakanlığı, Viranşehir’deki şirketi Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün ihalesinde kanunlara aykırı davrandığı gerekçesiyle bir yıl süreyle ihalelere katılmaktan men etti.
Cumhurbaşkanı'ndan öğrencilere ulaşım, esnafa kredi müjdesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada üniversite öğrencilerine gidiş-dönüş ulaşım desteği sağlayacaklarını duyurdu ve esnaf için de kredi destek paketini açıkladı.
Urfa’daki şirkete ihalelere katılma yasağı
Milli Eğitim Bakanlığı, Harran Üniversitesinin ihalesinde kanunlara aykırı davranan şirketi bir yıl süreyle ihalelere katılmaktan men etti. Aynı şirkete geçtiğimiz günlerde de Milli Savunma Bakanlığı’nca ihale yasağı getirilmişti.
Urfa’daki bir şirket ihalelere katılmaktan men edildi
Milli Savunma Bakanlığı, Şanlıurfa’da 20. Zırhlı Tugay Komutanlığının ihalesinde kanunlara aykırı davranan firmayı bir yıl süreyle ihalelere katılmaktan men etti.
İnternet alışverişlerindeki cayma hakkı düzenlemesi ertelendi
İnternetten yapılan teknolojik alet alışverişlerine getirilen cayma hakkı kısıtlaması ertelendi.
Ekonomiye 50 milyar liralık doping
Hükümet, ihtiyaç sahibi firmalar için yeni bir Kredi Garanti Fonu paketi açmaya hazırlanıyor. İlk etapta 50 milyar lira olması planlanan paketten, ihracatçı ve imalatçı KOBİ’ler öncelikli olarak yararlanacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sosyal konut projesi' açıklaması
81 ilde Sosyal Konut Projesi başlatılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın projeyi 13 Eylül'de açıklaması bekleniyor.
Çırak yetiştirene hibe desteği: Başvurular bugün başlıyor
KOSGEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı kaybolmaya yüz tutmuş meslekler için geri ödemesiz 250 bin lira üst limitli destek ile kuruluş, işletme ve yetiştirme, makine ve teçhizat, tanıtım ve pazarlama başlıklarında destek verecek. Bu program çerçevesinde belirlenen meslekleri yapanlara 150, 200, 250 bin TL para desteği verilecek.
Şanlıurfa’da galericiler zorda!
Şanlıurfa’da ikinci el oto piyasasının merkezlerinden olan Şanlıurfa Oto Galericiler Sitesi’nde adeta yaprak kıpırdamıyor. Araç alanlar ile satanların bir araya geldiği sitede alım satım işleri, tavan yapan fiyatlar ve sıfır araca ÖTV indirimi söylentileriyle yok denecek kadar azalmış durumda. Galerici esnafının çoğu aylardır siftah bile yapamamaktan dertli.
Urfa’daki o firmaya bakanlıktan ihale yasağı geldi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Şanlıurfa’da Karaköprü Belediyesi’nin ihalesinde kanunlara aykırı davranan firmayı ihalelere katılmaktan men etti.
İçişleri Bakanlığı’ndan Akçakale’deki şirkete ihale yasağı
İçişleri Bakanlığı, Akçakale ilçesindeki şirketi ihalelere katılmaktan men etti. Karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Valilikten kurumlara ihale uyarısı!
Şanlıurfa Valiliği “Doğrudan temin” hakkında genelge yayınladı.
Geri sayım başladı! Urfa'da sezon açılıyor...
2022-2023 kara avcılığı döneminin 20 Ağustos'ta başlayacağı duyuruldu. Tarım ve Orman Bakanlığı Şanlıurfa İl Müdürlüğü avcılık belgesi alınması gerektiğini belirtti.
Urfa'da kaybolmaya yüz tutan mesleklere 250 bin lira
KOSGEB tarafından, Şanlıurfa’da da son demlerini yaşayan bakırcılık, kalaycılık, oymacılık, baston, asa, beşik yapımı, tabaklık, saraçlık ve şerbetçilik gibi geleneksel, kültürel, sanatsal olan ve kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere 250 bin liraya kadar hibe desteği verilecek. Ön başvurular 22 Temmuz’a kadar alınacak.
Bu kez ALO 170 çalışanları mağdur
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı ALO 170 çağrı merkezinde çalışanların, şirketlerinin ihaleyi kaybetmesiyle büyük bir haksızlıkla karşı karşıya kaldığı iddia edildi. İhaleyi kaybeden şirketin, aralarında Şanlıurfa’nın da yer aldığı 10 ildeki bin 500’den fazla çalışanın tazminat ve sosyal haklarını ödemediği ileri sürüldü.
İndirimli esnaf kredisinin limiti artırıldı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş esnafa yönelik faiz indirimli kredilerin üst limitinin 350 bin liraya yükseltildiğini açıkladı
1 Temmuz’da geçerli olacak
Banka ve kredi kartı kullananlara yönelik temassız ödeme limiti yükseltildi.