Arama
Arama Sonuçları
Spor kompleksi inşaatına ilk harç döküldü
Eyyübiye Belediye, kapalı tribünlü çim sahasının da yer alacağı projenin ilk harcını döktü. Çalışmaların tamamlanmasıyla spor kompleksinde profesyonel sportif faaliyetlerin yapılmasına imkân sağlayacak.
Akıllı telefon ve tabletlerdeki ÖTV kalkacak haberlerine yalanlama
Akıllı telefonlar ve tabletlerden alınan ÖTV’nin kaldırılacağı iddialarına Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yanıt geldi.
ÖTV indirimi olacak mı?
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, otomotivde ÖTV indiriminin gündemde olmadığını belirterek "Bu konuyu kim yayıyor anlamış değilim. Araç piyasası oldukça canlı, talepte herhangi bir sıkıntı yok, arzda sıkıntı var. Otomotiv sektörü öncelikle arzı artırsın" diye konuştu.
Sigaraya zam göründü
Sigara üzerindeki maktu Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarına yılbaşında en az yüzde 26 otomatik zam bekleniyor. Cumhurbaşkanı onaylarsa paket başına 2 lira zam kaçınılmaz olacak.
Matrah değişikliğiyle hangi araçta ne kadar indirim olacak?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'deki karara göre otomobillerde ÖTV matrah limiti artırıldı. Buna göre sadece 595 bin TL ve altındaki araçlara yansıyacak indirim oranı yüzde 5,5 ile yüzde 19 arasında olacak.
Otomobilde ÖTV matrah limiti arttı
Cumhurbaşkanı kararıyla otomobillerde ÖTV matrah limiti artırıldı. 16000 CC altı araçlarda alt limit 184 bin TL'ye ulaştı.
Otomobilde matrah düzenlemesi!
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yapacağı yeni matrah düzenlemesi ile bazı araçlardan daha az ÖTV alınacak. Yüzde 80'lik ÖTV dilimindeki araç yüzde 45 dilime girecek ve 531 bin liralık fiyat 426 bine inecek. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği ile görüşmesinde otomobilde matrah düzenlemesinde son aşamaya gelindiğini ve uygulamanın 1 Aralık itibarıyla hayata geçirileceğini ifade etti.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 36 sözleşmeli personel alacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 36 sözleşmeli personel alacak. Peki kontenjan ayrılan iller arasında Şanlıurfa da bulunuyor mu?
Eylül ayında tüketici güveni yükseldi
Tüketici güven endeksi eylülde bir önceki aya göre yüzde 0.3 yükseldi
Şanlıurfa’da galericiler zorda!
Şanlıurfa’da ikinci el oto piyasasının merkezlerinden olan Şanlıurfa Oto Galericiler Sitesi’nde adeta yaprak kıpırdamıyor. Araç alanlar ile satanların bir araya geldiği sitede alım satım işleri, tavan yapan fiyatlar ve sıfır araca ÖTV indirimi söylentileriyle yok denecek kadar azalmış durumda. Galerici esnafının çoğu aylardır siftah bile yapamamaktan dertli.
Sigaraya zam mı geldi?
Sigaraya 10 liralık zam iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu. Peki sigaraya zam yapıldı mı?
Galericiler şikâyetçi! “Herkes kendi işini yapsın”
Şanlıurfa’da, ikinci el otomobil sektöründe durgunluk hâkim. Satışların neredeyse durma noktasına geldiği sektörde "ayaklı galericiler" diye tabir edilen kişiler de galerici esnafını olumsuz etkiliyor. Yetki belgesi olmadan önüne gelen herkesin internet üzerinden araba alıp satması ve rakamları kendi kar paylarına göre belirlemesi fiyatların da yükselmesine neden oluyor.
Elektrikli otomobiller için ek vergi
Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ithal elektrikli otomobil modelleri için ek vergi getirildi.
Spotçular yeni evlenen çiftlerin gözdesi oldu
ÖZEL HABER- Son zamanlarda ekonomide yaşanan olumsuzluklar ve fiyatlardaki artış sıfıra yakın ikinci el eşya satan spotçuların müşteri profilini değiştirdi. Şanlıurfa’da özellikle öğrencilerin ve bekar memurların alışveriş yaptığı ikinci el eşya satan spotçuların müşterileri yeni evlenecek çiftler olmaya başladı.
Öğrenci affı ve ek gösterge teklifi kabul edildi
Ek gösterge ile öğrenci affı düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM’de kabul edildi.