Arama
Arama Sonuçları
BAŞKAN CANPOLAT: SANDIKLARA AK OYLAR DAMGASINI VURACAK
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Yeşildirek, Osman Gazi, Sancaktar ve Hamidiye Mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Ziyaretlerde coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Canpolat, “Sandıklar, AK oylarla birlikte tescillenince, damgasını vurunca, inşallah kim tutar sizi, kim tutar bizi. Her zaman olduğu gibi Haliliye’mize, Şanlıurfa’mıza hizmetler yağacaktır” dedi.
Haliliye Belediyesi Meclis Üyesi adayları belli oldu!
Yeniden Refah Partisi’nin Haliliye belediye meclis üyesi adayları belli oldu. Listede 38 ismin yer aldığı öğrenildi.
Şanlıurfa’da kürkçülük mesleği yok oluyor
Şanlıurfa’nın önemli kültürel miraslarından biri olan kürkçülük mesleği, günümüzde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Urfalı erkeklerin geçmişte kış aylarında soğuktan korunmak için giydikleri deri kürklerin fiyatı 60 bin TL’yi buluyor. Yarım asırdan fazla süredir çarşıda kürkçülük yapan Ramazan Yıldız’a göre, kürk fiyatlarının bu kadar artmasının ve kürkçülük mesleğinin bitmesinin en önemli nedenlerinden biri, Güneydoğu’da hayvancılığın bitmesi.
HRÜ'de bir başarılı operasyon daha!
Şanlıurfa’da kalp damarlarında yaygın kireçlenme olan 56 yaşındaki Halil Kırmızı’ya yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.
Bebeklerde Heimlich Manevrası
Yabancı cisim tıkanıklığı yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de sık sık rastlanan bir durumdur. Peki, bebeklerde tıkanıklık durumunda ilk müdahaleyi nasıl yapmalıyız? Hangi teknikleri kullanmalıyız? Tüm bu soruların cevabını Acil 112 personeli Paramedik Hatice Ayten Akaslan anlattı.
Başkan Beyazgül: Türkiye yüzyılı vizyonunu ikinci yüzyıla başarıyla taşıma gayreti içerisinde olacağız
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Beyazgül mesajında, “Bir yılı daha geride bırakırken, Yeni yılın başta Şanlıurfalı hemşehrilerim olmak üzere ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
Ankara'dan Urfa Büyükşehir Başkanlığı için yeni bir anket! İşte ismi geçen 4 isim...
Ankara'dan Şanlıurfalılara yapılan telefon anketi ile yerel seçimlerde kimi büyükşehir belediye başkanı olarak görmek istedikleri soruldu. Soruda 4 isim yer aldı.
Büyükşehir adayı yazdı: Kent Konseyinin önemi
Hukukçu-Yazar ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Cüneyd Altıparmak, yerel yönetimler için büyük önem taşıyan Kent Konseylerinin yeni dönemde daha etkin olmasını istedi. Altıparmak, belediye başkanı ile halk arasındaki mesafenin kapanması gerektiğini vurguladı.
Şanlıurfa'da mobil göç noktası hizmete girdi
Düzensiz göçmen olduğundan şüphe edilen yabancıların kontrollerinin kısa sürede yapılmasını sağlayan Mobil Göç Noktası aracı, Hatay ve Gaziantep'in ardından Şanlıurfa'da da hizmet vermeye başladı.
Şanlıurfa Büyükşehir’e "Genç Aday": Altıparmak açıklama yaptı
Şanlıurfa'nın tanınmış ailelerinden, Sivil Toplum ve Yerel Yönetimler konusunda güzel çalışmalara imza atan Avukat Cüneyd Altıparmak, AK Parti'den Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Eyyübiye'de demir parmaklıklara sıkışan köpek kurtarıldı
Eyyübiye’de demir parmaklıklara sıkışan köpek itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
El hijyeninin önemi
Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çelik, el hijyenine uyumsuzluğun birçok hastalığa ve enfeksiyona neden olabileceğini belirterek doğru el yıkamanın önemini anlattı.
Resmi Gazete'de yayımlandı! Jandarma 320 personel alımı yapacak
Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlara göre jandarmaya 320 personel alınacak. İşte detaylar...
Musk'tan X'e bir müdahale daha
Elon Musk X platformuna, kullanıcılarının hızına yetişemeyeceği özellikler eklemeye devam ediyor. Yeni gelecek özellik ise yok artık dedirtti.
Uyuzdan korunmada hijyen önemli
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İsa An, özellikle okulların açılmasından sonra vakalarında artış görülen paraziter hastalık uyuzla ilgili önemli uyarıda bulundu.
Urfa'da taksiciler zam talep ediyor
Benzin ve mazot fiyatlarının 36 lirayı geçtiği bugünlerde, taksi ücret tarifeleriyle ilgili bir zammın gündemde olmaması taksicilerin tepkisine neden oluyor. Mevcut taksi ücret tarifelerinin kendilerini kurtarmadığını vurgulayan Şanlıurfa Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karadaş da, tarifelere zam yapılmaması halinde taksicilerin kesinlikle kontağı kapatacaklarını belirtti. Taksimetrelerin güncellenmesini talep eden Yunus Karataş isimli bir taksici de zam gelmemesi halinde kontağı kapatacaklarını vurguladı.
Urfa'da taksiciler zam tabep ediyor
Benzin ve mazot fiyatlarının 36 lirayı geçtiği bugünlerde, taksi ücret tarifeleriyle ilgili bir zammın gündemde olmaması taksicilerin tepkisine neden oluyor. Mevcut taksi ücret tarifelerinin kendilerini kurtarmadığını vurgulayan Şanlıurfa Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karadaş da, tarifelere zam yapılmaması halinde taksicilerin kesinlikle kontağı kapatacaklarını belirtti. Taksimetrelerin güncellenmesini talep eden Yunus Karataş isimli bir taksici de zam gelmemesi halinde kontağı kapatacaklarını vurguladı.
Urfa'daki mahkemenin Twitter'a ilişkin kararının gerekçesi yayımlandı
Araştırmacı Sabri Dişli ve Gazeteci Mustafa Arısüt tarafından açılan davada Twitter'ın yargılandığı ve tazminata mahkum olduğu kararın gerekçesi açıklandı. Kararın üç özelliği olduğunu belirten davacı avukatlarından Cüneyd Altıparmak, bu kararla birlikte Twitter’ın Türkiye’de adli muhatabı olduğu kabul edildiğini vurguladı.
HRÜ’de kalp çarpıntısı tedavisi güncel teknolojik yöntemler ile yapılıyor
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Aritmi Merkezinde kalp çarpıntılarının tedavisi güncel teknolojiler kullanılarak yapılıyor.
Urfa otogarında bayram tatili yoğunluğu
Kurban Bayramı'nı ailelerinin yanında geçirmek veya tatile gitmek isteyen Şanlıurfalılar, otogarda yoğunluk oluşturdu. Otobüs seferlerinin hepsinin dolu olduğunu vurgulayan firma yetkilileri, vatandaşların biletlerini son güne bırakmamaları gerektiği uyarısında bulundu.
Urfa'da yaşanan boğulma olayları ile ilgili bir rapor yayımlandı
Şanlıurfa'da tarımsal sulama kanallarında yaşanan boğulma olayları ile ilgili bir rapor yayımlandı. Halil Polat ve Adnan Ağır imzasıyla yayımlanan raporda, bazı boğulma olaylarından örnekler verilirken, bu olayları önlemeye yönelik alınması gereken tedbirlerle ilgili öneriler de 10 maddede sıralandı.
Haliliye’de çocuklara geri dönüşüm bilinci aşılandı
Geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri ile UNDP tarafından pilot ilçe seçilen Haliliye Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde farkındalığa imza attı. Sıfır Atık Marketlerin ziyaret edildiği programda, çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi amacıyla miniklere geri dönüşüm bilinci aşılandı.
Urfa’daki mahkeme Twitter’ın tazminat ödemesine hükmetti
Şanlıurfa Asliye Hukuk Mahkemesi, nefret ve ayrımcı sözler içeren hesabın sahibine ulaşamadıkları gerekçesiyle bilgi paylaşımı yapmayan Twitter’a açılan davada popüler sosyal medya şirketinin tazminat ödemesine hükmetti. Türkiye açısından bir ilk sayılabilecek karar, Türk yargısını dikkate almayan sosyal medya şirketleri için bir dönemeç olarak değerlendiriliyor çünkü ceza dosyalarında içerik paylaşılmaması ve failin bulunmaması sebebiyle sosyal medya platformlarının sorumluluğu doğabilecek.
Hukukçu-Yazar Altıparmak yeni kitabını okuyucuları için imzaladı
Hukukçu-Yazar Cüneyt Altıparmak’ın kent, internet ve iklim konularının hukuki yönünü ele aldığı yazılardan oluşan Güncel Hukuk Yazıları kitabının genişletilmiş ikinci kitabı okuyucularıyla buluştu.
Hukukçu Altıparmak: Bir kimsenin bakan olması halinde vekilliği düşecek
Hukukçu Cüneyd Altıparmak milletvekili seçilen isimlerin bakan olup olmayacağı konusunda görüşlerine yer verdiği bir paylaşımda bulundu. Altıparmak, milletvekili seçilen mevcut bakanların ikinci tura kadar vekaleten görevlerinde kalacağını belirtti.
Urfa Barosu’ndan seçim uyarısı!
Şanlıurfa Barosu, ilde uzun dönemdir toplu oy kullanımıyla ilgili ciddi şikayetler bulunduğuna işaret ederek, başkalarının adına kesinlikle oy kullanılmaması konusunda vatandaşları uyardı.
Şanlıurfa’da diyabetli 420 çocuğa glikoz ölçüm cihazı dağıtıldı
Şanlıurfa’da tip 1 diyabetli 420 çocuğa Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen programla sensörlü glikoz ölçüm cihazı verildi.
Deriye ses veren son ustalardan!
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’da unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden biri olan defçilik, son demlerini yaşıyor. Kentte tarihin en eski sanatlarından birini icra eden 50 yaşındaki Mehmet Karaca, koyun derisini müzik aletine dönüştürüyor. Mehmet Usta, mesleğin yaşatılması için yetkililerden destek talep ediyor.
Urfa otogarında yoğunluk
Şanlıurfa’da Ramazan Bayramı arifesinde bayramı ailelerinin ve yakınlarının yanında geçirmek isteyenler ile mevsimlik tarım işçileri otogarda yoğunluk oluşturdu. Bilet fiyatları geçen seneye göre artsa da otobüslerde boş koltuk kalmıyor. Şanlıurfa-İstanbul ile Şanlıurfa-İzmir arası 600 lira, Şanlıurfa-Ankara arası ise 500 lira.
Dr. Kılıçaslan: Her yıl otizm görülme oranı artıyor
Her yıl “Dünya Otizm Farkındalık Günü” ilan edilen 2 Nisan’da dünya genelinde otizm spektrum bozukluğuna sahip bireylerle ilgili farkındalık oluşturmak için etkinlikler düzenlenmekte. Otizmin belirtilerinin ortadam kaldırılmasın erken teşhis ve müdahelenin önemli olduğunu vurgulayan Dr. Fethiye Kılıçaslan, her geçen yıl otizm görülme oranının arttığına dikkat çekti.