Arama
Arama Sonuçları
3. Göbeklitepe Uluslararası Film Festivali başvuruları başladı
Bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Göbeklitepe Uluslararası Film Festivali başvuruları başladı. işte detaylarlar...
Şanlıurfa’da minik çocuklar sinemayla buluştu
Şanlıurfa İl Müftülüğü ile TDV Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları, Ramazan kapsamında yetim ailelere yönelik programlarını sürdürüyor.
Büyükşehir gençlik merkezleri gençlerin uğrak adresi oluyor
Türkiye’nin en genç nüfus oranına sahip olan Şanlıurfa’da sportif faaliyetlerden sanata, gezilerden inovasyona, kültürel çalışmalardan yabancı dil eğitimine kadar birçok atölye ve kulüp faaliyetlerinin yer aldığı Büyükşehir gençlik merkezleri gençlerin her alanda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor.
Viranşehir Belediyesinden ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinliklerine davet
Viranşehir Belediyesi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlikler düzenlenecek.
Başkan Beyazgül’den hem zam, hem de promosyon müjdesi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BEL-SUN A.Ş’ye bağlı belediye personellerinin maaşları 14 bin liradan 30 bin liraya çıkarıldı. Personeller zam sevincini halay çekerek kutladı. Başkan Beyazgül, personellere hem zam hem de promosyon verileceğini söyledi.
Harran Üniversitesinde Artiz Mektebi sahnelendi
Harran Üniversitesi’nde kültürel ve sanat etkinlikleri kapsamında Mavi Sanat Topluluğu tiyatro ekibi tarafından ''Artiz Mektebi'' isimli tiyatro gösterimi yapıldı.
Şanlıurfalı öğrenciler dijital sinemayı çok sevdi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Şair Nabi Dijital Sinemaya çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Her hafta farklı bir animasyon film gösteriminin beyaz perdeye yansıtıldığı sinema etkinliğinde çocuklara mısır ve gazoz ikram ediliyor.
Harran Üniversitesi öğrencileri deprem temalı sergi düzenliyor
Şanlıurfa Harran Üniversitesi öğrencileri, 11 ili etkileyen 6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli depremlere ithafen kavramsal fotoğraf sergisi düzenliyor.
Viranşehir’de toplum ruh sağlığı merkezi hizmet veriyor
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz Viranşehir Devlet Hastanesi içerisinde bulunan ve Revizyon yapılarak genişletilen sosyal faaliyet alanı oluşturulan Trsm merkezini ziyaret etti.
Akçakale’de Başkan Yalçınkaya birçok ilke imza attı
TOKİ’den doğalgaza, alt yapıdan üst yapıya bir çok ilke imza atarak ilçe tarihinde görülmemiş hizmetleri art arda hemşerileriyle buluşturan Başkan Yalçınkaya “Biz halka efendi olmaya değil halkın hizmetkarı olmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Şanlıurfa’ya yarışmaya gelen öğrenciler Karaköprü'de müzeleri gezdi
Karaköprü Belediyesinin Şanlıurfa’ya bir ilk olarak kazandırdığı bilim merkezi ve müzeler ziyaretçilerini ağırlarken, başka şehirlerden gelen ziyaretçilerin de ilgisini çekiyor.
Uzmandan antibiyotik uyarısı: Virüslere antibiyotik etki etmez
Hastaneler ve Aile Sağlığı Merkezleri üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, influenza ve COVID-19 vakaları nedeniyle dolup taşarken, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Levent Doğancı’dan antibiyotik uyarısı geldi. Doğancı, “İnfluenza, COVID-19 ve diğer virüslere antibiyotikler etki etmez. Bu şekilde antibiyotik direncini artırıyoruz. Hastalığın erken döneminde kullanılan antibiyotikler, komplikasyonların daha ağır geçmesine yol açıyor” dedi.
Karaköprü Belediyesi 10 Ocak'ta gazetecileri unutmadı
Karaköprü Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kentteki gazetecileri unutmadı.
Başkan Baydilli’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak kamuoyunun aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde önemli bir görev üstlenen basın mensuplarını tebrik etti.
Dijital sinema salonu minikleri misafir etti
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik başlatılan dijital sinema etkinliği devam ediyor. Dijital sinema salonunun bu seferki konukları okul öncesi öğrencileri oldu. Okul öncesi öğrencilerine çizgi film izletildi.
Karaköprü Belediyesi müzeleri öğrencileri ağırladı
Karaköprü Belediyesi’nin Şanlıurfa’ya kazandırdığı Sinema ve Basın Müzesi ile Müslüm Gürses Müzesi okul turları kapsamında öğrencileri ağırlarken çocuklara müzelerle ilgili bilgiler verildi.
Şanlıurfa’da kaç sinema salonu var?
Türkiye'de sinema salonu sayısı ve sinema salonu bulunmayan iller belli oldu. Sadece 2 ilde sinema salonu bulunmazken, Şanlıurfa’da kaç sinema salonu var? Sinema salonu bulunmayan 2 il hangisi? Detaylar haberimizde…
Karaköprü’de 2023 yılında yapılan çalışmalar
Karaköprü Belediyesi 2023 yılında ilçeye kazandırdığı hizmet ve projelerle büyüyen ilçenin gelişimine katkı sağlarken, merkez-kırsal ayrımı yapmadan her mahalleye dokunup hizmet götürdü.
Şanlıurfalı öğrenciler Şair Nabi Dijital Sinema Salonu'nda film izledi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik dijital sinema etkinliği devam ediyor. Öğrenciler, bu kez, "Çanakkale Yolun Sonu" adlı filmi izledi.
Harran Üniversitesi'nde Filistin Film Günleri başlıyor
Harran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından 25-29 Aralık tarihleri arasında "Filistin Film Günleri" düzenlenecek.
Harran Üniversitesi öğrencilerinden otogarda kısa film
Harran Üniversitesi RTS Bölümü öğrencileri, bitirme projesi kapsamında çektikleri kısa film ile Şanlıurfa'nın yöresel ürünlerini tanıttı. Otogarda çekilen filmde Urfalıların vazgeçilmez lezzeti isot, salça ve biber reçeli gibi ürünler konu edindi.
Başkan Beyazgül öğrencilerle buluşup eğitim seti hediye etti
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 bin öğrenciye içerisinde spor, kırtasiye malzemeleri ve kitapların yer aldığı eğitim seti hediye edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi.
Akçakale Belediye Başkanı Yalçınkaya: Tüm sözlerimiz hizmette
Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, seçim öncesi “Akçakale’nin gelecek yüzyılını şekillendireceğiz” diyerek verdiği sözlerin arkasında durduğunu söyledi. Yalçınkaya “Ne söz verdiysek yerine getirmek için gece gündüz çabaladık. Tüm sözlerimiz hizmette” dedi.
Karaköprü'de film festivali gösterimleri başladı
Şanlıurfa'da bu yıl 2.'si düzenlenen Uluslararası Göbeklitepe Film Festivalinin film ve belgesel gösterimleri Karaköprü Belediyesi ev sahipliğinde başladı
Başkan Beyazgül: Bilime, teknolojiye ve inovasyona çok önem veriyoruz
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen programda 6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması tanıtımı kapsamında kentte görev yapan bilişim öğretmenleriyle bir araya geldi. Başkan Beyazgül gençlerin önünü açmaya devam edeceklerini kaydetti.
Karaköprü Belediyesi müzeleri küçük misafirlerini ağırladı
Karaköprü Belediyesinin Şanlıurfa’ya kazandırdığı Sinema ve Basın Müzesi ile Müslüm Gürses Müzesi öğrencileri ağırlarken, çocuklara müzelerle ilgili bilgiler verilip eğlenceli bir tur gerçekleştirildi.
Oyuncu Türkoğlu, engelliler yaşam merkezini ziyaret etti
Payitaht Dizi oyuncusu Ali Nuri Türkoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ‘’Gezerken Anadolu’’ programının çekimleri için Şanlıurfa’ya geldi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Müftülüğü tarafından engelli bireylere yönelik braille alfabesi ile düzenlenen kurstaki çekimlere katılan Türkoğlu, Engelliler Yaşam ve Koordinasyon merkezine hayran kaldı.
Urfa’da lise öğrencilerine ücretsiz sinema keyfi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik dijital sinema etkinliği düzenlendi. Liseli öğrenciler “Selçuklu’da Bir Çerağ Olmak” adlı filmi izledi.
'Göbeklitepe Sakinleri' İtalya'da finale kaldı
Şanlıurfalı yönetmen Sedat Benek’in "Göbeklitepe Sakinleri" adlı belgeseli, İtalya’da düzenlenen 13. Uluslararası Arkeoloji ve Sinema İletişim Festivali’nde finalist oldu.
Urfa’da 2. Uluslararası Göbeklitepe Kısa Film Festivali düzenlenecek
Şanlıurfa'da 14-15 Ekim tarihleri arasında Ankara Şanlıurfa Gönüllüleri Derneği tarafından 2. Uluslararası Göbeklitepe Kısa Film Festivali düzenlenecek. Festival, dünyanın bilinen en eski tapınak kompleksi Göbeklitepe'de, sinema sanatını ve tarihi bir araya getirecek.