Arama
Arama Sonuçları
Afyonkarahisar'da korkutan deprem!
AFAD, Afyonkarahisar'da saat 06.24'te 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.
Karaköprüde sağlıklı Hayat merkezi kuruluyor
Karaköprü’de Mahmut Öncel Aile Sağlığı Merkezi'nin üst katında sağlıklı hayat merkezi kuruluyor. Bu merkez, 9 birimlik aile sağlığı merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu'nun da bulunduğu binanın üst katında yer alacak ve ilçede ilk olacak.
Muğla'da 4,4 büyüklüğünde deprem
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, Muğla'nın Marmaris ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Çocuklarınızı hasta olmadan hastaneye getirin
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Çocuk Sağlığı İzlem Polikliniğinde, 5 yaşına kadar olan çocuklara beslenme, emzirme, uyku danışmanlıkları ile aşılama hizmetleri ücretsiz veriliyor.
Viranşehir'de bera testi yapılmaya başlandı
Viranşehir Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği'nde kullanılmaya başlanan Bera testi ile artık hastalardaki işitme kaybı kesin olarak tespit edilebilecek. Hastanenin bu önemli kazanımı, bölgedeki hastalar için büyük bir kolaylık sağlayacak.
Türkiye'de 1 günlük milli yas ilan edildi
Beştepe'de 3 saat süren Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kabine toplantımızda, İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde bir günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık." açıklamasında bulundu.
Uzmanı Şanlıurfalıları ölümcül virüse karşı uyardı
Şanlıurfa'da yaz mevsiminin yaklaşmasıyla kavurucu sıcaklar etkisini göstermeye başladı. Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle açık havada vakit geçirme isteği artarken, piknik alanları, bahçeler, bağlar ve ormanlık alanlar vatandaşların akınına uğruyor. Şanlıurfa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Abdullah Açıkgöz, sıcaklarda ortaya çıkan ve ölümcül olabilen kene ve benzeri haşerelere karşı ne gibi önlemler alınabileceğini ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.
Haliliye'de öğrencilere sağlıklı hayat merkezleri tanıtıldı
Haliliye İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlıklı Hayat Merkezlerinin tanıtımı yapıldı.
Kanserde erken teşhis hayat kurtarıyor
1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası kapsamında Harran Üniversitesi Hastanesi tarafından bir etkinlik gerçekleştirilerek kanser ve kanserle başa çıkmanın yollarına dikkat çekildi.
Elazığ’da deprem!
Elazığ'da 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerde de hissedilirken vatandaşlar sokağa döküldü.
Eyyübiye’de 250 aile daha mutlu evine kavuşuyor
Sosyal belediyecilik uygulamalarıyla eğitimden sağlığa, mesleki eğitimden istihdama kadar her alanda başarılı projeler hayata geçiren Eyyübiye Belediyesi, “Mutlu Evler Huzurlu Hayatlar Projesi”yle 250 yoksul ailenin evini onarmaya başladı.
Ceylanpınar’da kayıp çocuğu arama çalışmaları 5. gününde
Ceylanpınar’da cuma günü etkili olan sağanak yağışta dereyi geçerken yükselen suya kapılan 13 yaşındaki erkek çocuğunu arama çalışmaları devam ediyor.
Şanlıurfa'da sağlıklı hayat merkezleri vatandaşlara ücretsiz hizmet sunuyor
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Haliliye’de bulunan Sağlıklı Hayat Merkezleri ile vatandaşlara çeşitli alanlarda ücretsiz destek hizmeti veriyor.
Ege’de 5.1 büyüklüğünde korkutan deprem
AFAD, saat 08.19'da merkez üssü Ege Denizi Kuşadası Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem meydan geldiğini duyurdu. Deprem çevre illerde de hissedildi.
Malatya’da Meydana gelen 5.2 büyüklüğünde deprem Urfa’dan da hissedildi
AFAD, Malatya’nın Battalgazi ilçesinde 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem Şanlıurfa ve çevre illerden de hissedildi.
Şanlıurfa’da 2023 yılında sağlıkta yaşananlar
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz sağlık alanında yürütülen çalışmalar hakkında 2023 yılının değerlendirmesi, 2024 yılında planlanan yatırımlar konulu Basın bilgilendirme toplantısı düzenledi.
İnmede müdahale için ilk 6 saat kritik öneme sahip!
Nörolojik bir rahatsızlık olan inme ülkemizde her yıl binlerce insanın sakat kalmasına ya da hayatını kaybetmesine sebep oluyor. Kişiyi gece uykuda bile yakalayabilen inmenin bir deprem gibi sinsice ve aniden gelen bir hastalık olduğunu söyleyen Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. İsmail Kırbaş, inme sonrası ilk 6 saatin kritik öneme sahip olduğunun altını çizdi.
Şanlıurfa dahil 11 ilde yapılan operasyonda 56 şahıs yakalandı
18 ülkede haklarında İnterpol tarafından kırmızı bülten ve acil yakalama mesajı bulunan onlarca şahıs, Şanlıurfa dâhil 11 ilde yapılan “KAFES-28” operasyonuyla yakalandı.
Malatya'da 4,3 büyüklüğünde deprem
AFAD, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 4.3 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini bildirdi. Deprem Şanlıurfa ve çevre illerden de hissedildi.
Şanlıurfa’da meme kanserinde farkındalık için "pembe" otobüs durağı
Şanlıurfa’da otobüs durakları, kanserle mücadeleye dikkat çekmek ve erken teşhisin önemini vurgulamak için pembeye boyandı.
Harran Üniversitesinde podoloji merkezi açıldı
Harran Üniversitesi Hastanesinde ayak sağlığı konusunda hizmet verecek olan podoloji merkezi, ileri teknolojik cihazlarla ve alanında deneyimli uzman kadrosuyla hizmete girdi.
Harran Üniversitesi bilim insanlarından önemli buluş
Harran Üniversitesi bilim insanları önemli bir buluşa daha imza attı. Laboratuvar ortamında yaptıkları çalışmayla sürme tozundan yüksek hassasiyetli fotodedektör ve güneş pili elde etmeyi başardı.
Ağız ve diş sağlığı haftasında engelliler ve çocuklar unutulmadı
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında engelliler ve çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi.
Harran Üniversitesi Hastanesinde diyabet hastalığına dikkat çekildi
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bilgilendirme standı açılırken, İç Hastalıkları Endokrinoloji ve Metabolizma Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Karaaslan da diyabet hastalığı ve tedavisi konusunda açıklamalarda bulundu.
Şanlıurfa'da Diyabet Günü'ne dikkat çekildi
Şanlıurfa’da ‘Dünya Diyabet Gününe’ dikkat çekildi. Uzmanlar uyardı. Diyabet yani şeker hastalığı, giderek artan bir halk sağlığı sorunu olarak ön plana çıkıyor. Dünyada her 10 yetişkinden biri diyabetle mücadele ediyor.
Ceylanpınar’da yeni mamografi cihazı
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz Ceylanpınar Devlet Hastanesinde kurulumu tamamlanan ve vatandaşlara hizmet vermeye başlayan Mamografi cihazının müjdesini verdi.
Harran Üniversitesi Hastanesi’nde kritik kulak ameliyatı başarıyla sonlandı
Harran Üniversitesi Hastanesi, başarılarına her gün bir yenisini daha ekliyor. Son olarak işitme tanısı konulan 2 yaşındaki minik hasta da sağlığına kavuştu.
Erken tanı sayesinde Meme kanseri önlenebilir
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Uzunköy, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla bir yaptığı açıklamada meme kanserinin belirtileri, tanı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Urfa’da öğretmenlere kanser eğitimi verildi
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan öğretmenlere, kanserler, kanser taramaları ve kanserde erken teşhisin önemi konularında eğitim verildi.
Görme kaybını önlemek için erken tanı ve tedavi şart
Her yıl ekim ayının ikinci perşembe günü kutlanan ‘Dünya Görme Günü’, önlenebilir körlük ve görme kusurları konusunda küresel farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Ufuk Özkan, dünya görme günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Gözümüz dünyaya açılan penceremiz ve tüm vücudumuzda olduğu gibi göz sağlığı da önemlidir. Bu nedenle yenidoğan'dan itibaren hayatı boyunca aralıklarla göz muayenesini yaptırılması gerekmektedir" dedi.