Arama
Arama Sonuçları
Yoksulluk sınırı 31 bin lirayı geçti
Türk-İş'in hesaplamasına göre, dört kişilik ailenin açlık sınırı martta 9 bin 590 TL'ye, yoksulluk sınırı 31 bin 240 TL'ye yükseldi.
Aydınlık’tan Birecik Vergi Dairesi hakkında soru önergesi
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, yaşanan depremler sonrası hasar alan ve Suruç’a taşınan Birecik Vergi Dairesi hakkında yazılı soru önergesini hazırlayarak Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sundu.
Borç yapılandırması kararı Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'de kamu alacaklarına yönelik borç yapılandırması paketi yayımlandı.
Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu'na "vergi" tepkisi
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun afet bölgesinde vergisel tedbirler alınması gerektiğine dair yaptığı açıklamaya ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yanıt geldi. Nebati, "Bilgi almakta zorlanıyorsanız, size yaptıklarımızı anlatması için iyi bir danışman bulmanızı tavsiye ederim" ifadesini kullandı.
Borç yapılandırma teklifi Meclis'te kabul edildi
Borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması olarak tanımlanan paket, belirli borçların da iptal edilmesini içeriyor.
Şirketlere deprem vergisi getirildi!
Meclis'te görüşülen borç yapılandırma yasasında önergeyle yeni maddeler eklendi. Depremzedeler ve yeniden imar çalışmalarının finansmanı için şirketlere vergi getirildi.
Vergi borcu yapılandırma paketi Meclis'e geliyor
TBMM Genel Kurulu, pek çok kişinin yakından takip ettiği vergi borcu yapılandırılmasını görüşecek.
Bakan Nebati Urfa’da konuştu!
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem bölgesindeki vergi dairelerine olan borçların 24 aya kadar faizsiz şekilde taksitlere bölünebileceğini söyledi. Çiftçilere 3.4 milyar liralık destek sağladıkları bilgisini de paylaşan Bakan Nebati "AFAD'a 17 milyar lira nakit aktarım gerçekleştirmiş durumdayız. OHAL ilan edilen illerimizde Kısa Çalışma Ödeneği şartlarını sağlayamayan vatandaşlarımıza nakdi ücret desteği verilecek." dedi.
Borç yapılandırma paketinde deprem bölgesine özel düzenleneme
Meclis çalışmalarına, 28 Şubat'a kadar ara verilmişti. Meclis'te mesai bu hafta başlıyor. Gündemdeki başlıklar arasında borç yapılandırma paketi de var. Yapılandırma paketinde depremzedelere özel düzenlemeler de olacak.
Taksitli borçlar için yüzde 10 şartı kaldırıldı
Taksitlendirilen borçlar için borcun yüzde 10'u ödenmeden "borcu yoktur" yazısı verilmeyeceği şartı 31 Temmuz'a kadar kaldırıldı.
Temmuz sonuna kadar ‘borcu yoktur’ belgesi aranmayacak
Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremle nedeniyle amme alacakları çerçevesinde ‘borcu yoktur’ belgesi 31 Temmuz’a kadar aranmayacak.
İşte Urfa’daki vergi dairelerinin deprem sonrası geçici hizmet yerleri
GİB, Şanlıurfa’da deprem nedeniyle hizmet binası zarar gören vergi dairelerinin faaliyetlerini yerine getireceği yerleri belirledi.
GİB duyurdu: Bağışlar vergiden düşecek mi?
GİB, deprem bölgesine yapılan nakdi yardımlara ilişkin, "Bağış ve yardımlar vergiden değil, matrahtan düşülmektedir" açıklaması yaptı.
Kılıçdaroğlu Urfa'da
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu kentlerde incelemeleri kapsamında Şanlıurfa’ya geldi.
Bakan Nebati, deprem bölgesi Urfa’da son durumu açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem bölgesindeki vergi mükellefleri için 31 Temmuz'a kadar mücbir sebep hali ilan edildiğini açıkladı. Şanlıurfa’da açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, kentte 4 bin 727 binada hasar tespit çalışmalarının yapılığını kaydetti.
THY Şanlıurfa dahil 4 ilde bilet fiyatlarını 100 liraya sabitledi
THY, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır ve Elazığ'dan İstanbul'a kalkan uçakların, bilet fiyatlarının 13 Şubat'a kadar vergiler dahil 100 TL’ye sabitlendiğini duyurdu.
Şanlıurfa Valiliği depreme yönelik aldığı tedbirlere ilişkin basın açıklaması yaptı
10 ili etkileyen depremin ardından acil ihtiyaç malzemelerine yapılan fahiş fiyat artışına ilişkin Şanlııurfa Valiliği’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Üretim yapmasına engel bir durumu olmadığı halde üretimi durduran ekmek fırınları ve satış yapmasına engel durumu olmadığı halde satış yapmayan gıda işletmelerinin tespiti yapılarak gerekli yasal işlemler yapılacaktır” denildi.
Şanlıurfa Valiliği depreme yönelik aldığı tedbirlere ilişkin basın açıklama yaptı
10 ili etkileyen depremin ardından acil ihtiyaç malzemelerine yapılan fahiş fiyat artışına ilişkin Şanlııurfa Valiliği’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Üretim yapmasına engel bir durumu olmadığı halde üretimi durduran ekmek fırınları ve satış yapmasına engel durumu olmadığı halde satış yapmayan gıda işletmelerinin tespiti yapılarak gerekli yasal işlemler yapılacaktır” denildi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 39 ilde 260 bin araç satışına inceleme
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 39 ilde; 13 distribütör, 256 bayi ve 260 bin araç satışına yönelik inceleme başlatıldığını duyurdu.
6'lı Masa, ortak mutabakat metnini açıkladı!
Millet İttifakı'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni, altı siyasi parti genel başkanının katıldığı toplantıda açıklandı.
Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığına atama
Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığına Seyit Tekin atandı.
Bakanlıktan sıfır kilometre araç stokçuluğuna inceleme
Sıfır kilometre araç satışları için inceleme başlatıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, 260 bin araç için bayi ve distribütörlerin yanı sıra alıcılardan da bilgi isteyecek. Sıfır araç için aylarca sırada beklenen Urfa'da da bayilerin incelenip incelenmeyeceği merak konusu.
Borç yapılandırma paketinin ayrıntıları belli oldu
Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması olduğu belirtilen düzenlemenin ayrıntıları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, borç yapılandırma paketinde vadenin 4 yıl olacağını açıkladı. Nebati, ''Devlete borçlar 48 aylık taksitler halinde ödenecek. Peşin ödemede yurt içi ÜFE tutarının yüzde 90'ından vazgeçilecek'' dedi.
Cumhurbaşkanı'ndan müjde: Kamu borçlarının cezaları siliniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin, vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarımıza olan borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle, tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkânı getiriyoruz” dedi.
Yılın ikinci kabine toplantısı bugün
Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak. Kabinede, borç yapılandırma paketi de ele alınacak.
Borç yapılandırma paketi ne zaman çıkacak, kimleri kapsıyor?
Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketinin ayrıntıları belli olmaya başladı. Yapılandırmada taksit sayısı 18’i geçecek. 20 ay taksit sunulursa borç 40 ayda ödenebilecek. Paketin ayrıntılarının Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.
Cumhuriyet tarihinin en büyük vergi affı geliyor
Vatandaşların devlete olan vergi, ceza ve prim borçları için Cumhuriyet tarihinin kapsamlı yapılandırma paketi geliyor. 31 Aralık 2022'ye kadar oluşan borçların tümü yapılandırılacak. Vergi, sigorta primi borçlarıyla cezalar için yapılandırma imkanı sunulacak.
Orta gelirliye konut kampanyasında yeni gelişme!
Orta gelirlilere yönelik konut kampanyası ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bazı bankaların kredi için büyük projeleri adres olarak göstermesi sonrası bakanlık harekete geçti. Projeden tüm küçük-büyük müteahhitlerin faydalanabileceği açıklandı.
Urfa’da ekmeğe zam haberine yalanlama
Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, pazartesi gününden itibaren ekmeğin 4 lira olacağı haberlerini yalanladı. Karaatlı, “16 Ocak’ta zam falan yok. Bu ay zam yok, kesin teyit ediyorum” dedi.
Akıllı telefon ve tabletlerdeki ÖTV kalkacak haberlerine yalanlama
Akıllı telefonlar ve tabletlerden alınan ÖTV’nin kaldırılacağı iddialarına Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yanıt geldi.