Arama
Arama Sonuçları
Urfalı milli atlet yine gururlandırdı!
Türkiye Ordu Kros Milli Takımı kategorisinde birinci olan Şanlıurfalı Milli Atlet Hüseyin Can, katıldığı Avrupa Kros Şampiyonası'nda da ikinci oldu. Sporcu Can "Asıl hedefim; genç yaştaki yönelime ihtiyaç duyan küçük çocuklara yol göstermek ve teşvik edilmesine yardımda bulunmak" dedi.
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Özaslan'dan tapu çağrısı
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, 40 yıldır evlerinin tapusunu alamayan vatandaşların mağduriyetini dile getirdi.
Başkan Beyazgül tarım işçisi aileyi ziyaret etti
Şanlıurfa’dan Konya’nın Ereğli ilçesine mevsimlik tarım işçisi olarak giden aileleri çalıştıkları yerde tarlada ziyaret ederek bir ilki gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, aileleri Şanlıurfa’daki hanelerinde de ziyaret ederek her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini kaydetti.
Urfa Barosu'ndan su hakkına erişimle ilgili açıklama
Şanlıurfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel, son zamanlarda kentte dezavantajlı bölgelerde su faturalarını ödeyemeyen vatandaşların sayaçlarının mühürlenerek suya erişimlerinin engellendiğine ilişkin şikayetler aldıklarını belirterek, “Temel insan hakkı olan ‘su hakkı’na erişiminin engellenmesi kabul edilemez” açıklamasında bulundu.
Urfa’nın 10 bin öğretmen açığı var
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’da yarıyıl tatilinin ardından yaklaşık 750 bin öğrenci ve 35 bin öğretmen pazartesi ders başı yapacak. Fakat Şanlıurfa, 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci dönemine de öğretmen açığı sorunuyla başlıyor. Öğretmen eksikliğinin hat safhada olduğu kentte, dönem ortasında yaklaşık 400 öğretmenin tayin isteyip gitmesi ve öğretmen atamalarıyla ilgili MEB’den henüz bir açıklama yapılmaması sorunu derinleştiriyor. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, eğitimdeki başarı sıralamasında sonlarda yer alan Şanlıurfa’da öğretmen açığının bir an önce kapatılması gerektiğini vurgulayarak, “Urfa’da eğitim öğretiminin kalitesinin artması ve ileriye gitmesi için mutlaka bu öğretmen açığının kapatılması lazım. Eğitimde en büyük sorunumuz bu” dedi.
EYT yasası komisyondan geçti
EYT ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Teklif, 7 Şubat Salı günü Genel Kurul'da görüşülmeye başlanacak.
Balıklıgöl semalarında kuşların görsel şöleni
Şanlıurfa'nın tarihi Balıklıgöl Yerleşkesinde toplu halde uçan yüzlerce sığırcık görsel bir şölen oluşturdu.
112 personellerine “Hastane Öncesi Obstetrik Aciller Eğitimi” verildi
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eğitim Birimi tarafından sağlık personellerine “Hastane Öncesi Obstetrik Aciller Eğitimi” gerçekleştirildi.
Urfa'da ekmeğe 50 kuruş zam
Şanlıurfa’da ekmeğe zam geldi. Cuma gününden itibaren tırnaklı pide ve somun ekmek 4 liraya satılacak.
Canpolat, dernek üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Mirdesiler Derneği üyeleriyle bir araya geldi.
Karaköprü’de gençler temel eğitim alarak kendilerini geliştiriyor
Karaköprü Belediyesinin açtığı spor kursları gençler yoğun ilgi gösterirken, geleceğin sporcuları olma yolunda en az bir branşta temel eğitim alarak kendilerini geliştiriyorlar.
Başkan Canpolat, şampiyonaya damga vuran sporcularla bir araya geldi
Şanlıurfa’da gerçekleşen Türkiye Kick Boks Şampiyonasına damga vuran Haliliye Belediyesporlu gençler, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ı ziyaret etti. Sporcuları tebrik eden Başkan Canpolat, gençliğin ve sporcunun yanında olduklarını ifade etti.
Urfa'ya 80 bin metrekarelik bir park daha
Şanlıurfa’da vatandaşların sosyalleşmesi, kaynaşması, dayanışması ve dinlenmesi amacıyla insanların ruhunu dinlendirebilecekleri yeşil alanları ve meydanları kente kazandıran Büyükşehir Belediyesi tarafından Şanlıurfa’ya 80 bin metrekarelik park daha kazandırılıyor.
HRÜ’ye atanacak rektörü kamuoyu merakla bekliyor
Harran Üniversitesine rektör ataması yılan hikâyesine döndü. Adaylık başvurularının sona ermesinin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’in yerine bir türlü atama yapılmadı. Yeni rektörün Şanlıurfalı bir isim mi olacağı ya da sürpriz bir isim mi atanacağı merak konusu.
İmzalar atıldı... Haliliye Belediyesi'nde işçilerin yemek ödeneğine zam
Hizmet-İş Sendikası ve Haliliye Belediyesi arasında imzalanan protokol ile işçilerin 21 TL'lik yemek ödeneği 55 TL'ye yükseltildi. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat "Her zaman işçi kardeşlerimizin yanındayız" dedi.
CHP Urfa vekili belediye işçilerinin mağdur olduğunu iddia etti
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, büyükşehir belediyesinde işçilerin yemek ödeneğinin ödenmediğini iddia ederek mağduriyetin giderilmesini talep etti.
Şanlıurfa’da yapılacak ve yapılamayacak etkinlik yerleri belli oldu!
Şanlıurfa Valiliğince yapılan açıklamada, kent genelinde 2023 yılı içerisinde yapılacak ve yapılamayacak toplantı ve gösteri alanları ile yürüyüş alanları belirlendi.
Şanlıurfa’da vazgeçilmeyen bir tutku: Kuşçuluk
Güvercin besleme alışkanlığı yaygın olduğu Şanlıurfa'da, kimi vatandaşlar evlerinin damına yaptıkları kümeslerde onlarca kuş besliyor. Kentte kuş kahvehanelerinde toplanan kuş meraklıları, yanlarında getirdikleri güvercin cinsi ve özelliklerine göre açık artırmayla satışa çıkarıyor. Salgınla birlikte internet ortamına da taşınan ihaleler ve kilogramı 20 liraya bulan yem fiyatlarına rağmen kuş meraklıları tutkularından vazgeçmiyor.
Şanlıurfa’nın 2022’deki sağlık bilançosu açıklandı!
Şanlıurfa’da kamu, özel hastane ve birinci basamak aile sağlığı merkezlerinde 2022 yılında toplam 21.948.757 kişi muayene oldu.
YRP Şanlıurfa İl Başkanlığı stant çalışmasını sürdürdü
YRP Şanlıurfa İl Başkanlığı önceki gün kent merkezi ve ilçelerde stant açarak üye çalışması yaptı.
Kadınlar zamanını üretimle değerlendiriyor
Karaköprü Belediyesinin kadınların meslek öğrenmesi ve zamanını değerlendirmesi için açtığı kurslar kadınlardan yoğun ilgi görürken, kadınlar kurslarda öğrendikleriyle el emeği ürünler ortaya çıkarıyor.
Urfalı vekil Hilvan’daki yol sorununu Meclis’e taşıdı
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Hilvan ilçesine bağlı Bağdaş köyü, Yenidoğan mezrasının yolları halkın uzun zamandır devam eden taleplerine rağmen yapılmadığını ilere sürerek, konuyu TBMM’ye taşıdı.
Viranşehir Belediyesporlu Davan Türkiye 3'üncüsü oldu
Viranşehir Belediyespor Kick boks sporcusu Evindar Daban, Şanlıurfa’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonasında 70 kg üstü genç bayan full contact branşında Türkiye 3’üncüsü oldu.
Bakan Koca: Temininde sıkıntı yaşanan bazı ilaçların üretimi artırıldı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilaç temininde yaşanan sıkıntıya dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, "Temininde zorluk yaşanan bazı ilaçların üretimi artırıldı. Kısa zaman zarfında eksikliği hissedilen antibiyotikler, çocuk şurupları dâhil olmak üzere, pek çok ilaç piyasaya verilecek” ifadesini kullandı.
Şanlıurfa’da kalp kapağı ameliyatsız yöntemle tedavi ediliyor
Şanlıurfa’da kalp kapak hastalıkları açık kalp ameliyatına gerek duyulmadan balon yöntemiyle tedavi yapılabiliyor.
Tarım arazilerindeki projelere yüzde 75'e varan hibe desteği verilecek
Atıl alanların tarımsal üretime kazandırılması için harekete geçildi. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla iklim değişikliğine uygun ekim yapanlara yüzde 75 destek verilecek, hasada ilişkin yatırım projeleri de desteklenecek.
Şanlıurfa’nın ilçesinde modern mezbaha çalışması tamamlandı
Şanlıurfa’da hayvancılığın geliştirilmesi ve vatandaşların daha sağlıklı koşullarda kesilen etlere ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla ilçelere modern tesisler kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar’da modern mezbaha çalışmasını tamamladı.
Urfalı vekilden Urfa gerçeği: Yarısı ücretli öğretmen!
CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal, Şanlıurfa'nın bir gerçeğine değindi ve öğretmenlerin yüzde 50'sinin ücretli öğretmen olduğunu ileri sürdü.
HÜDA PAR, Urfa’nın kanayan yarasına dikkati çekti
HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, toplumun kanayan yarası olan kan davalarının oluşturduğu mağduriyetlere yönelik çözüm önerisinde bulundu.
Yarıyıl tatil rotası Şanlıurfa
İçinde bulunduğumuz yarıyıl tatil rotası şanlıurfa