Siverek’te elektrik olmayınca derin dondurucular başka köye taşındı;

Siverek’te elektrik olmayınca derin dondurucular başka köye taşındı

Siverek’te elektrikleri günlerdir kesik olan köylüler büyük bir mağduriyet yaşıyor. Günlük hayatlarını devam ettiremeyen köylüler, derin dondurucularını traktör römorkuyla başka köye taşıdı. CHP Şanlıurfa Milletvekili Tanal, bu görüntüleri “Afrika’daki yaşamı merak edenleri Şanlıurfa’ya bekliyoruz” diye paylaştı....

SİVEREK - Şanlıurfa’da günlük yaşam elektrik kesintileri yüzünden her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Vatandaşları canından bezdiren enerji kesintileri Siverek’teki köylüleri çileden çıkarmış durumda. Elektrikleri olmadığı için içme suyundan da yoksun kalan köylüler geçici çözümler üreterek hayatlarını kurtarmaya çalışıyor. Köyde hayvanlar da susuzluktan telef oluyor.

Siverek’e bağlı 7 mahallede tam 4 gündür elektriklerin kesik olduğu öğrenildi.

Bu köylerden biri de Keçiburcu Köyü.

DERİN DONDURUCULARI RÖMORKLARLA TAŞIDILAR !

Keçiburcu Köyü’nde yaşayanlar, yiyecekleri bozulmasın diye derin dondurucularını 12 kilometre uzaklıktaki Karakeçi Köyü’ne götürdü. Köydeki 7 aileye ait derin dondurucular, traktör römorkuyla elektriğin “şimdilik” kesilmediği Karakeçi Köyü’ne taşındı.

TANAL: AFRİKA’DA YAŞAM NASILDIR’ DİYE MERAK EDENLER, UZAĞA GİTMEYİN

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, köylülerin çektiği çileyi sosyal medya hebasından paylaştı.

“2023’ün Türkiye’sinde buna da şahit olduk! ‘Afrika’da yaşam nasıldır’ diye merak edenler, uzağa gitmenize gerek yok. Gelin Şanlıurfa’ya, Afrika’dan daha beter zorlu hayat şartlarıyla karşılaşacaksınız! AKP iktidarı yüzünden Şanlıurfa halkı, Afrika'dan beter zorlu koşullarda ayakta durmaya çalışıyor” paylaşımında bulunan Tanal, şu ifadeleri kullandı:

“DEDAŞ’ın elektrik kesintisi uygulaması nedeniyle Keçiburcu Köyü’nde sular da kesik durumda. Vatandaşlar perperişan. Hayvanlar susuzluktan telef oluyor. Elektrik kesintisi yüzünden öğrenciler okula gidemiyor. Eğitimde aksama yaşanıyor. Şanlıurfa halkına Afrika koşullarını yaşatanlara yazıklar olsun! Şanlıurfa halkı, Siverek halkı, insan onuruna yakışmayan bu muameleyi hak etmiyor”.

BİHA

 


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum