HÜDA PAR: Sel felaketi değil, hizmetsizlik felaketi;

HÜDA PAR: Sel felaketi değil, hizmetsizlik felaketi

Yağışlarla birlikte adeta çamur deryasına dönüşen caddeleri yerinde görmek için Suruç ilçesine giden HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Polat, yaşanan mağduriyeti gündeme getirerek; “Bu görüntüleri Suruç halkımızın takdirine, Büyükşehir Belediyemizin ise vicdanına bırakıyorum” dedi....

Her hafta cuma günü saat: 11.11'de Şanlıurfa'nın farklı bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini gündemine taşıyan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, bu hafta Suruç ilçe merkezindeki çamurlu yolları gündeme getirdi.

Yazın yaşanan tozdan kışın ise gelen yağışlarla birlikte adeta çamur deryasına dönüşen Suruç ilçe merkezindeki caddeler, halkı mağdur etmeye devam ediyor.

HÜDA PAR Suruç İlçe Başkanı Yunus Fidan ile birlikte mağdur vatandaşları ziyaret eden HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat, ayağına giydiği çizmelerle kamera karşısına geçerek Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulundu.

SURUÇ'A REVA GÖRDÜĞÜNÜZ BU MUDUR?

"Yazın toz bulutu, kışın da çamur deryasına dönüşen eziyeti dile getireceğiz"  diyen Polat, daha sözü İlçe Başkanı Fidan’a bıraktı.

Suruç’un adeta bir çamur deryasına dönüştüğünü vurgulayan Fidan, “Devlet insan için vardır. Hizmet için vardır. Suruçlular da hizmet bekliyor. Daha önce yetkililere söylemiştik; kış gelmeden önce bu sokakların, çukurların düzeltilmesini istemiştik kendilerinden. Yağmur yağdı. Şu anda esnaflarımız iş yerlerine giremiyor, çocuklarımız okula gidemiyorlar. Adeta Suruç bir çamur deryasına dönüşmüş durumda. Suruç'a reva gördüğünüz bu mudur?” ifadelerini kullandı.

 

Fidan’ın ardından söz alan Suruçlu vatandaşlar, yaşadıkları mağduriyeti anlatarak sorunlarına çözüm istediler.

“BU REZİLLİĞİMİZE DE ALLAH RIZASI İÇİN BİR EL ATIN”

Halkın çamurlu yollar nedeniyle kaldırımlarda çizmeyle gezmek zorunda kaldığını belirten Suruçlu bir vatandaş, şöyle konuştu:

“Bu milletin haline bakın. Çizmeler ile kaldırımlardan gidip gelmek zorunda kalıyorlar. Suruç halkı olarak perişan durumdayız. Kim gelse buraya hemen kaçıp gidiyor. İster doktor olsun ister öğretmen olsun... Hem çocukların eğitimi hem sağlık konusunda çok mağdur oluyoruz. Biz bunu hak etmiyoruz. Köyleri, memleketleri gezin nereye giderseniz gidin. Suruç gibi geride kalan bir yer yoktur. Bu rezilliğimize de Allah rızası için bir el atın.”

“GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE SESLENİYORUZ”

“Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bunu yapmıyorsa, biz buradan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne sesleniyoruz” diyen Suruçlu başka bir vatandaş da şu ifadeleri kullandı:

“Büyüklerimiz bize sürekli diyordu bu yollar asfalt olacak. Kırk yıl geçti aradan. Biz de şu an çocuklarımıza diyoruz ki bu yollar olacak, bu çamurlardan kurtulacağız diyoruz. Suruç'ta 9 tane ana cadde var. Bu ana caddeler Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bunu yapmıyorsa, yapmak istemiyorsa, yapamıyorsa... Biz buradan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne sesleniyoruz. Diyoruz ki; biz çünkü onların kardeş belediyesiyiz. Gelsin bu işe bir el atsın, bizi buradan kurtarsın. Yazın toz bulutu, kışın çamur deryası... Bu bir fıkra değil. Bu Suruç'un bir gerçeği.”

 

Adeta göle dönen yollarda araçlarının zarar gördüğünü dile getiren başka bir Suruçlu vatandaş ise, yetkililere çağrıda bulunarak çözüm istedi.

 

“SOKAKLARIMIZI YAPAMIYORSANIZ EN AZINDAN HANE BAŞINA BİRER ÇİZME HEDİYE EDİN Kİ…”

Vatandaşların ardından tekrar söz alan Fidan, çözüm önerilerini sundu:

“Peki çözüm nedir? 63 Evler Sokak, Şeker sokak, Merinos Sokak, Remil Caddesi, Şehit Sokak, Şirvan Sokak, Kanal Sokak, Mehmet Faik Deniz Sokak, Mezarlık Sokak, İstiklal Caddesi, Girne Sokak, Mızar Yol, Değirmen Sokak, Sezer Sokak, Karayolu Caddesi... Bu sokaklar yapılırsa en azından vatandaşlarımız rahat bir şekilde iş yerlerine ve okula çocuklarınız gidip gelebilecekler. Şu sokaklarımızı yapamıyorsanız kişi başına değil, en azından hane başına birer çizme hediye edin ki çocuklarımızı okula götürebilelim, esnaflarımız iş yerlerine gidebilsinler.”

 

Çağrıların ardından söz alan Polat, “Burada bir sel felaketi yaşanılmadı. Burada hizmetsizlik felaketi yaşanıyor maalesef... Ben bu görüntüleri Suruç halkımızın takdirine, Büyükşehir belediyemizin ise vicdanına bırakıyorum” diye konuştu.


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum