Şanlıurfa'da Gazze'ye destek mitingi: "Gazze'ye sahip çıkmak için dirilelim!";

Şanlıurfa'da Gazze'ye destek mitingi: "Gazze'ye sahip çıkmak için dirilelim!"

Şanlıurfa STK Platformu adına Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun, Şanlıurfa'da düzenlenen Gazze'ye destek mitinginde yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamı kınadı....

 

Şanlıurfa STK Platformu adına Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun, Şanlıurfa'da düzenlenen Gazze'ye destek mitinginde yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamı kınadı.

Coşkun, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 “Kıymetli Katılımcılar, Dirilere anlatamadığımız Gazze’deki zulmü Ölülere anlatmak için mezarlıktayız. Gazze katliamı 6. ayını doldurmak üzeredir. Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bini, yaralı sayısı 73 bini aşmış durumdadır. Halen enkaz altından çıkarılamayan binlerce şehit var. Şehit edilenlerin yarısına yakını çocuk, 10 bine yakını ise kadındır. Rabbim şehadetlerini kabul etsin.

Gazze’de tarihin en acımasız soykırımlarından birini gerçekleştiren Siyonist İsrail rejimi son günlerde dilimize getirmeye dahi haya ettiğimiz iğrenç saldırılara girişti. Bu bağlamda Gazze’de bulunan Şifa Hastanesi’ne yönelik akıl almaz  saldırı başlatan işgalciler, hastane içerisindeki çok sayıda bacımızın izzetini çiğnedi. Bütün dünyanın gözü önünde benzeri görülmemiş bir ölçüde gaddarca ve ahlaksızca katliam devam ediyor. Gazzeli çocukların açlıktan öldüğünü, insanların hayvan yeminden yapılan yiyeceklerle hayatta kalmaya çalıştıklarını, yardım için koşan insanların çırpınışlarını izleyerek iftar ve sahur sofralarına oturuyoruz. Bu büyük insanlık dramı karşısında somut hiçbir adım atmayan, işgalci terör devletiyle ticareti devam ettiren ve  bize bu utancı yaşatan Müslüman ülke ve şirket yöneticilerini Allah’a havale ediyoruz.

Bugün izzet yurdu Gazze’de;  “Birtakım insanlar onlara, “İnsanlar size karşı asker toplamışlar, onlardan korkun” dediler de bu, onların imanlarını arttırdı ve “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!” diye cevap verdiler.” (Âl-i İmrân Sûresi, 173) ayeti yaşanmaktadır.

Bugün Gazze’de;Hz. Peygamber’in (s.a.v) şu hadisinde işaret ettiği kahramanları bulmak mümkündür: “Ümmetimden bir topluluk daima hak üzere olacak ve düşmanlarına kesin bir şekilde üstün gelecektir. Allah’ın emri gelinceye dek şiddetli geçim sıkıntısına düşmeleri durumu hariç muhalefet edenlerin muhalefeti onlara zarar vermeyecektir.” “Ya Rasûlallah! Onlar nerededirler?” dediler. O, (sav) “Onlar, Beyti’l Makdis’te ve Beyti’l Makdis’in etrafındadırlar.” buyurdu.” (Ahmed bin Hanbel, Müsned, 36/657, no: 22320) Evet Gazze’nin şerefli ve onurlu halkı bugün şiddetli geçim sıkıntısına maruz kalmıştır. Bu konuda görev diğer Müminlere yani bizlere düşmektedir. Gazze’nin şerefli ve onurlu halkı görevlerini tam olarak yerine getirmektedir. Ancak bizler maalesef gereği gibi kardeşlerimize sahip çıkamadık ve çıkamıyoruz.

Gazze gösterdi ki, sözde 57 İslam ülkesi tarafından kurulan “İslam İşbirliği Teşkilatı” aslında kağıt üzerinde bir teşkilattır ve bir araya gelip birkaç fotoğraf paylaşmaktan ibarettir.  Gazze gösterdi ki, Müslümanların kutsalları, bir ülkenin ulusal çıkarlarına çok kolay kurban edilmektedir. Maalesef ülkemizde bunu net bir şekilde görmekteyiz.  Evet Gazze halkı açtır, susuzdur, iftarlarını açacağı saat belli değildir, canları enkaz altındadır. Ancak imanla gururla ve görevlerini yerine getirmiş insanlar olarak Allah’ın huzuruna gidecekler. Ya bizler! Allah’a nasıl hesap vereceğiz? Ölü toprağı mı serpildi biz ümmete? Vicdanlı halklar sokaklarda Gazze’deki Siyonist zulmü haykırırken bize ne oldu? Nasıl bir gafletteyiz? Elde ettiğimiz dünyalıklarımız mı bizi bırakmıyor? Makamlarımız çok mu rahat, ne çabuk unuttuk Batı dediğimiz siyonizmin canavarlarını? Çanakkale’de, İstiklal Savaşında akbabalar gibi üşüşmüştüler Anadolu'ya  topyekün. Yok olmanın, vatansızlığın kıyısından dönmüştük. Bugün de aynı Batı, özellikle İslam coğrafyasını kana bulayarak paramparça etti. Son olarak Gazze’yi, Filistin’i gözlerimizin önünde kan gölüne çevirdi; namuslara el atıldı. Orası biter ise bilin ki  hedef Türkiye’dir.

Bu rahatlık bize kalmaz, KIYMETİ BİLİNMEYEN NİMET ELDEN ALINIR kaidesi başımıza gelmeden dirilelim. Meydanlara inelim, her platformda zulmü dile getirelim. Ticaret yapan firmaları boykot edelim. Avukatlarımız ve bizler suç duyurusunda bulunalım. İşgalcilerle ticaret yapan kim var ise  vatan haini, işbirlikçi, soykırım destekçisi ilan edip haykıralım. Direnen ve bu haklı mücadeleyi meydanlara taşıyan tüm vicdanlı halkları ve siz değerli katılımcıları selamlıyor ve teşekkür ediyoruz”.

BİHA

 

 


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum