HÜDA PAR'dan tarım arazisi üzerine Millet Bahçesi eleştirisi;

HÜDA PAR'dan tarım arazisi üzerine Millet Bahçesi eleştirisi

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Millet Bahçesinin tarım arazilerinin üzerine yapılmasının yanlış olduğunu belirterek söz konusu arazilerin memleketin geleceği olduğunu ve hep beraber tarımsal alanlara sahip çıkılması gerektiğini ifade etti....

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, her cuma olduğu gibi bu cuma da saat 11.11'de Şanlıurfa'nın sorunlarını gündeme getirmeye ve bu sorunlarla ilgili çözüm önerilerini paylaşmayı sürdürdü.

Yapımı devam eden Eyyübiye Millet Bahçesi'ni ziyaret eden Özaslan, proje yerinin tarım arazileri değil, Nemrut Tahtı çevresi olması gerektiğini ifade etti.

Projeye daha önce birçok Sivil Toplum Kuruluşu (STK), siyasi parti ve halkın karşı çıktığını, belediyenin ise buna kulak asmadığını hatırlatan Özaslan, "Eyyübiye Belediyesi keşke buraya park değil de tarım arazisinin üzerine bir 'Sera Kent' kurmuş olsaydı. Karşı taraftaki Eyyübiye Mahallesinde bulunan işsiz gençlerimiz gelip bu 'Sera Kent'te çalışacaklardı. Eyyübiye, Türkiye'de en fazla mevsimlik tarım işçisi barındıran ilçemizdir. Mevsimlik tarım işçilerinin bir kısmı dışarı gitmeyip 'Sera Kent'te çalışacaktı. Ama maalesef tarım arazilerinin üzerine Millet Bahçesi kuruldu" diye konuştu.

“Halkın parası olan bütçeyle eğer bir proje yapıyorsanız onu en verimli şekilde değerlendirmek zorundasınız. Biz Millet Bahçesine karşı değiliz, uygulama yerini doğru bulmuyoruz” diyen Özaslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Millet Bahçesi'nin yapılması gereken yer; tüm Şanlıurfa halkının yakından bildiği ‘Nemrut Tahtı’ çevresi olmalıydı. Eğer Millet Bahçesi Nemrut Tahtı çevresinde yapılmış olsaydı çok daha başarılı bir proje olacaktı. Nemrut Tahtı yüksek, tarıma elverişsiz, temiz havanın olduğu bir yerdir. Tarım arazisine Sera Kent, tarıma elverişsiz yere ise Millet Bahçesi yapılmalıydı. Halkın parası olan bütçeyle eğer bir proje yapıyorsanız onu en verimli şekilde değerlendirmek zorundasınız" ifadelerini kullandı.

"PARTİCİ OLMAYALIM MEMLEKETÇİ OLALIM"

Özaslan son olarak "HÜDA PAR olarak diyoruz ki; iktidar partisi veya herhangi bir siyasi parti, popülist yaklaşımlar sonucu siyasi rant devşirme hevesiyle ve oy kaygısı taşıyarak hareket ederse işte o zaman memlekete zarar verir. Gelin hep beraber partici olmayalım, memleketçi olalım" dedi.

BİHA


Kaynak:

Etiketler :
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum