Ali BİLİR’den sürpriz: 25. Dönem TÜRSAB Başkan Adaylığını Açıkladı;

Ali BİLİR’den sürpriz: 25. Dönem TÜRSAB Başkan Adaylığını Açıkladı

25.Dönem TÜRSAB Genel Başkanlığı seçimi için adaylığını açıklayan Ali Bilir, bir otelde basın ile buluştu....

25.Dönem TÜRSAB Genel Başkanlığı seçimi için adaylığını açıklayan Ali Bilir, Double Tree By Hilton otelde basın ile buluştu. Buluşmada seçim için başkan adaylığını açıklayan Ali Bilir, “Bugüne kadar yaşamımın her aşamasında yaptığım görevlerde, üstlendiğim sorumluluklarda daima ekip ruhuna inandım ve inanmış bir ekiple hizmet ettim. Her yola çıkışımda, asla taviz vermedim ve ilkelerim doğrultusunda çalışmalarımı sürdürdüm. TÜRSAB’ın 50. yılında, 50 yıllık hayat birikimimle yeni bir başlangıç yapmak için TÜRSAB 25. dönem başkan adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum.”  dedi. 

 

Bilir, 15 yılı aşkın bir süredir Turizm ve Seyahat Acenteciliği mesleğinin her kademesinde görev yaptığını ifade ederek, konuşmasında “Ülkemizde daha çok ziyaretçi gelmesi, bölgelerimizin tanıtılması, ülkemiz ekonomisine daha çok katma değer oluşturması için acentelerimizin güçlendirilmesi gerektiğini biliyorum” sözlerine yer verdi.

 

Yıllardan beri var olan TÜRSAB zihniyetinin ve tek adamlı yönetime karşı olduğuna değinen Bilir, “ Beş yıl önce göreve gelirken TÜRSAB borçlandırılmış, acenteler ile ticaret yapan bir yapıya bürünmüş ve bölge temsil kurullarımız sadece genel merkeze biat eden bir kurum haline getirilmişti. Bu yüzden kamuoyu itibarı zedelenmiş, ortak aklın olmadığı tek adamlık bir yönetim şeklini almıştı” şeklinde konuştu.

 

Ali Bilir, “Son süreçte yaşanılan gelişmeler çözümsüz yaklaşımlar, uzlaşmasız ilkeler ve acentelerimizden gelen yoğun talepler doğrultusunda aday olmam gerekliliğini hissettim. Şahsıma gösterdikleri teveccühten dolayı meslektaşlarıma bir kez de sizlerin aracılığı ile teşekkür ediyorum” dedi.

SAVURGANLIĞIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

TÜRSAB’ın şu anda bir savurganlığı olduğuna değinen AliBilir, “ Öncelikle bu savurganlığın önüne geçeceğiz. Savurganlığın önüne geçerek tasarrufu yapmaya başladıktan sonra zaten sizin otomatik olarak bazı kaynaklarınız oluşmaya başlıyor. Bununla birlikte TÜRSAB’ın devletle ve diğer kurumlarla beraber yapabileceği üyelerin işlerini kolaylaştırabilecek ortak çözümler var. Gelir kapılarını buradan bulacağız. TÜRSAB’ın hiçbir gelir kapısı acenteleriolmayacak.” diye konuştu.

 

YA OYUNUZU KULLANIN, YA OYUNA GELMEYİN

Acentelerin kendi yararına oyunu kullanması gerektiğini söyleyen Bilir konuşmasında, “Sayın meslektaşlarım yapılan oyunlara gelmeyin oyunuzu hür iradenizle kullanın. Biz yol ve konaklama ihtiyacınızı karşılarız ibaresinin oyununa gelmeyin” ifadelerine yer verdi.

Mevcut başkanın acetenleri davet ederken TÜRSAB ödeneğinden yararlandığını vurgulayan Ali Bilir, mevcut başkanın ekibi tarafından acentelerin arandığını, oylarınıkullanmaları adına, uçak ve otel masraflarını karşılama vaadi verdiğini ve bu verdiği vaadin de tamamen TÜRSAB bütçesinden karşılandığını yani bununda acentelerin cebinden çıkan aidatlarla dolaylı olarak karşılandığını belirtti.

 

ACENTELER KAZANACAK”

 

Basın aracılığıyla meslektaşlarına seslenen Ali Bilir, “Saygıdeğer meslektaşlarım, her seçim kendi özünde önemlidir, kıymetlidir. Hepimizin mesleğini ve geleceğini ilgilendiren 25. dönem olağan genel kurulumuza sayılı günler kaldı. Bu seçimde hep beraber bir karar alacağız. Ya eskiye dönüşün yolunu tekrar açacağız, ya da artık eskiye asla dönüş yoktur diyeceğiz. Acentelerimizin Kazanması için. Hep birlikte yönetmek için. TÜRSAB’ın turizmde otorite olması için, mesleğimizi geleceğe taşımak için, TÜRSAB’da yeni Bir Dönem için,  ŞİMDİ TAM ZAMANI diyoruz. Bu duygu ve düşüncelerimle sizleri sandığa davet ediyorum. Oy kullanmaya davet ediyorum. Özgür ve özgün iradenizi sandığa yansıtmaya davet ediyorum.”

Kaynak:

Etiketler :
, , ,
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum