Arama
Arama Sonuçları
Yolcu otobüslerinde hız takip sistemi dönemi
Gelecek yıl şehirler arası yolcu otobüslerinde hızlı takip sistemi uygulamaya başlayacak. Tüm otobüslerde zorunlu olacak sistem sayesinde anlık takip gerçekleştirilecek.
1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları başladı (2)
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1düzenlenen ‘’ 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’’ başladı. Yerli ve yabancı birçok firmanın katıldığı Kültür ve Turizm buluşmaları renkli görüntülere sahne oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın Turizmde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları başladı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1düzenlenen ‘’ 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’’ başladı. Yerli ve yabancı birçok firmanın katıldığı Kültür ve Turizm buluşmaları renkli görüntülere sahne oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın Turizmde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları başladı
Yerli ve yabancı birçok firmanın yoğun ilgi gösterdiği “1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları” Şanlıurfa’da başladı.
Turizmin kalbi Şanlıurfa’da atacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1-2 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘’ 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’’ başlıyor. Yerli ve yabancı birçok firmanın yoğun ilgi gösterdiği Fuarla birlikte turizmin kalbi Şanlıurfa’da atacak.
Turizm pazarı Urfa’da
Dünyanın önde gelen turizm firmalarının yer aldığı turizm pazarı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 1-2 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği “1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları”nda bir araya gelecek.
Şanlıurfa iş dünyası uçak sefer sayılarına tepki gösterdi
Şanlıurfa’da son zamanlarda yaşanan uçak seferlerinin azaltılması sorunu temel gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Kentin iş dünyasından isimlerin ve STK temsilcilerinin katılımıyla ŞUTSO’da düzenlenen basın toplantısında, söz konusu soruna tepki gösterilip çözüme kavuşturulması talep edildi. Toplantıda konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doğan Yetim, hem yurt içi hem de yurt dışı seferlerinin artırılmasını istedi.
Ticaret Bakanlığı "tatil rezervasyonu" konusunda uyardı
Ticaret Bakanlığı, tatil planları yapmaya başlayan vatandaşları, sosyal medya, kısa mesaj veya e-posta gibi iletişim kanalları üzerinden gelen paket tur ve otel teklifleri konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı.
İzmir'de uluslararası fuarda Urfalı işletmelerin standı ilgi gördü
Fuarizmir’deki uluslararası turizm ticaret fuarına katılan eski Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, “Kültürüyle, medeniyetiyle, ürünleriyle, insanlığıyla, Halil İbrahim bereketi sofrasıyla çok özel olan Urfa, her zaman yüreğimizde olan bir yer” dedi.
İzmir'de uluslararası fuarda Urfalı işletmenin standı ilgi gördü
Fuarizmir’deki uluslararası turizm ticaret fuarı büyük ilgi görüyor.
TÜRSAB’da tansiyon düşmüyor
Seçim öncesi konuşmalar sırasında TÜRSAB Genel Kurulu’nda gergin anlar yaşanıyor.
TÜRSAB Genel Kurulu'nda Gergin Anlar
TÜRSAB Başkanlık seçimlerine bir gün kala genel kurulda gergin anlar yaşandı.
Ali Bilir: Nasıl bir TÜRSAB?
TÜRSAB Başkanlığına aday olan Bilir seçildiği taktirde nasıl bir TÜRSAB Başkanı olacağını açıkladı.
TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir: Köprüden önceki son çıkıştayız
TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir, 400 acentenin katıldığı İstanbul toplantısında, “Bu genel kurul TÜRSAB’ın varlık veya yokluk genel kuruludur” diyerek acenteleri sağduyulu oy kullanmaya çağırdı.
TÜRSAB 25. Dönem Başkan Adayı Ali Bilir; Acentalar Kazanacak
Turizmci-yazar Ali Bilir, 25. Dönem Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkan Adayı “Acentalar kazanacak” sloganıyla adaylığını açıklayan Ali Bilir, hedeflerini sıraladı.
Urfa turizmini baltalayan sorunlar ve çözümler için görüşüldü
Şanlıurfa'nın 2022 yılı turizm değerlendirilmesi ve karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerileri için düzenlenen toplantıda bir araya gelen Kent Konseyi üyeleri toplantıda fahiş otel fiyatları, hijyen, otopark, artış gösteren hırsızlık olayları ile sahadaki diğer eksikliklere dikkat çekti. Toplantıda turizmin iyileştirilmesi ve 2023 Şanlıurfa İslam Dünyası Turizm Başkenti önerileri için alınacak kararlar kamuoyu ile paylaşılacak.
Ali BİLİR’den sürpriz: 25. Dönem TÜRSAB Başkan Adaylığını Açıkladı
25.Dönem TÜRSAB Genel Başkanlığı seçimi için adaylığını açıklayan Ali Bilir, bir otelde basın ile buluştu.
TURSAB Yönetim Kurulu Başkanı Urfa'da
TURSAB Yönetim Kurulu Başkanının üye acenta ziyaretlerinde durağı Şanlıurfa oldu.
Turizm başkenti seçilen Urfa’da turizmciler yapılması gerekenleri anlattı
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’nın, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 turizm başkenti seçilmesi kentte büyük bir heyecanla karşılandı. Ancak kentteki turizmciler, 2019 Göbeklitepe Yılı ilan edildikten sonra turizmde yakalanan fırsatın konaklama ve altyapı yetersizliğinden dolayı yeterince değerlendirilememesinden ders çıkarılması gerektiğini belirtiyor. Turizmciler, tanıtım, gastronomi ve konaklama konularında ivedi adımlar atılması gerektiğini düşünüyor.