Otopark değil araç mezarlığı;

Otopark değil araç mezarlığı

Şanlıurfa’da her gün onlarca araçların çekildiği yediemin otoparkı adeta araç çöplüğüne dönmüş durumda. 2001 yılından bu yana yediemin otoparkında 9 binden fazla araç terk edildi. Sahibini bekleyen araçlar zaman içerisinde hem değer kaybetti hem de çürümeye yüz tuttu. Yediemin otoparklar işletmecisi Hadi Öge, milli servetin çürüdüğünü dile getirerek, yetkili birimlerin harekete geçmesi için çağrı yaptı....

ŞANLIURFA –Şanlıurfa’da trafikten men edilen, herhangi bir ceza sebebiyle otoparka çekilen araçlar, yıllardır çürümeye yüz tutmuş şekilde bekliyor.

Yediemin otoparkında 2001 yılından bu yana sahibini bekleyen yaklaşık 9 bin araç, yıllar içerisinde hem değer kaybetti hem de çürümeye yüz tuttu.

Yediemin otopark işletmeciliği yapan Hadi Öge, binlerce aracın otoparkta çürüdüğünü belirterek yetkili birimlerin görevlerini yapmamasından dert yandı.

 

ÖGE: MİLLİ SERVET ÇÜRÜYOR

BİHA’ya konuşan Hadi Öge, otoparkta yer kalmaması nedeniyle yeni şubeler açtıklarını kaydetti. Yer kiralama, güvenlik ve daha birçok konuda sıkıntı yaşadıklarını, yetkililerin bir an önce soruna el atmasını talep eden Öge, şunları söyledi:

“2001 yılında Şanlıurfaspor’a katkı olsun diye emniyet müdürlüğü bu yediemin otoparkı takıma verdi. Şanlıurfaspor bu yeri yapamayınca, ihale açıldı. Ben de ihale yoluyla burayı devraldım. Burada araç gereç yoktu, nadiren araç vardı o dönemlerde. Yaklaşık 20 yıldır yediemin otoparklar işletmecisiyim. 10 yıl öncesine kadar tek başıma yapıyordum. Bir şube daha açtım, o da yetmiyor artık. 20 yıldır gelen araçlar burada yatıyor. Bunlar milli servettir, çürüyor. Öyle araçlar var ki poşetiyle birlikte geliyor ama yıllardır burada çürüyüp gidiyor.”

 

“BİZ DE MAĞDUR DURUMDAYIZ”

Yetkililerin bu soruna bir an önce el atması çağrısında bulunan Öge, “Kaç yıl oldu bekliyorum. Zaman zaman sosyal medya aracılığıyla yaşanan durumu yazıyorum. Yetkililer bir an önce araçlara el atsınlar. Özellikle Cumhuriyet Başsavcısına seslenmek istiyorum. İcra daireleri görevlerini yapmıyor. İcra daireleri çekiniyor, korkuyor. Burada milli servet çürüyor, biz de mağdur oluyoruz. Burada yaklaşık 7 bin 500 motosiklet, bin 500 araç bulunuyor” dedi.

 

“OTOPARKLARIN KİRALARINI ÖDEYEMİYORUM”

Hadi Öge, 20 yıldır sahibini bekleyen araçlar bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“20 yıl sonra ben bunu alıp makine kimyaya götürebileyim. Benim 20 yıldır bekleme sebebim ne? Ben buraların kiralarını ödeyemiyorum. Buraya bakan elemanların maaşlarını ödeyemiyorum. Artık zor durumdayız. Burada araçlar sıcaktan soğuktan çürüyor. Birisi aracı hurdaya ayırıyor, yolda bırakıyor. Emniyet getiriyor, sahibi de yok. Otopark, araç ve ben karşı karşıya kalıyoruz, çünkü sahibi yok. Bunun sorumlusu Milli Emlak, bir sorumlusu da icra daireleridir. Bir hurda motosiklet 5 bin lira. Bu kaybolduğu zaman kasko değeri üzerinden devlet benden tahsil ediyor. Burada alan boş, hırsızlar var. Araçların etrafını tellerle çevirmişiz. Gece burayı güvenlikçilerle idare etmeye çalışıyoruz”.

BİHA

 


Kaynak:

Etiketler :
, , ,
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum