Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa'da şok uygulamasında 1 aranan şahıs yakalandı!
Şanlıurfa’da yapılan denetimlerde 1 aranan şahıs yakalanırken, kontroller sonucunda toplamda 162 bin 67 TL cezai işlem uygulandı.
Doğukent’te yeni Pazar yeri ve otopark
Karaköprü’de Doğukent Mahallesinde vatandaşların semt pazarı yeri taleplerine karşılık, Karaköprü Belediyesi tarafından yeni bir semt pazarı yapıldı.
Karacadağ Kayak Merkezi’nde otelin inşaatı tamamlandı
Şanlıurfa’da kış turizmine büyük katkı sağlayacak olan Karacadağ Kayak Merkezi’ndeki otelin inşaat çalışması tamamlandı. Çevre düzenlemesi ve iç tefrişatının da tamamlanmasıyla otel kış turizmi için bölgeye gelecek olan vatandaşların hizmetine sunulacak.
BAŞKAN CANPOLAT İLE ESER VE HİZMET BELEDİYECİLİĞİ
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, eser ve hizmet belediyeciliği anlayışıyla hizmete sunduğu projeler, vatandaşların büyük beğenisini topladı. Kiralık araç dönemine son veren yatırım ve mahalle bazlı projeler, ihtiyaçlara yanıt oldu. Başkan Canpolat’ın mahalle gezileri sırasında vatandaşların talebine yanıt olarak Süleymaniye Mahallesine semt pazarı kazandırılırken, aşevi hizmetinden yararlanan vatandaşlar için de kurulan üretim tesisinde ekmek üretimi başladı.
Şanlıurfa'da 5 motosiklet hırsızlığı çözüldü
Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Hilvan Yediemin otoparkında muhafaza altında bulunan 5 adet motosikletin çalınması olayını çözdü.
Şanlıurfa’da taşkın riskini önleyecek projeler imzalandı
Şanlıurfa’da geçen martta meydana gelen ölümcül sel felaketinde taşan derelerin taşkın riskini önleyecek projelerin imzaları atıldı. Yaklaşık 1 milyar 600 milyon TL bedelindeki Cavsak ve Karakoyun derelerinin taşkın koruma inşaatında ilk kazma 1 Ocak’ta vurulacak.
Şanlıurfa Adalet Sarayı Ek Binasının yapım ihalesi bugün
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Şanlıurfa Adalet Sarayı Ek Binasının yapılmasına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Tunç, ihalenin bugün yapılacağını duyurdu.
Haliliye’ye modern kapalı semt pazarı
Haliliye’de Ahmet Yesevi Mahallesine kazandırılan kapalı semt pazarı esnafa nefes aldırdı. Esnaf, cuma günleri hizmet veren modern semt pazarı ile daha rahat koşullarda pazar kuruyor.
Başkan Canpolat’ın kazandırdığı kompleks vatandaşlara kolaylık sağladı
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın girişimleriyle Karşıyaka Mahallesine kazandırılan Kompleks projesi, vatandaşlara büyük kolaylık sağladı.
Süleymaniye’ye kapalı semt pazarı kazandırıldı
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, eser ve hizmet belediyeciliği anlayışıyla hizmete sunduğu projeler, vatandaşların beğenisini topladı. Kiralık araç dönemine son veren yatırım ve mahalle bazlı projeler, ihtiyaçlara yanıt oldu. Başkan Canpolat’ın mahalle gezileri sırasında vatandaşların talebine yanıt olarak Süleymaniye Mahallesine semt pazarı kazandırılırken, aşevi hizmetinden yararlanan vatandaşlar için de kurulan üretim tesisinde ekmek üretimi başladı.
Haliliye’de 4 mahallede yeni proje
Haliliye Belediyesinin mahallelerin ihtiyaçlarına yönelik hayata geçirdiği yatırımlarla Haliliye’de değişim yaşandı. Eser ve hizmet belediyeciliği anlayışıyla ilçeye kazandırılan yatırımlardan dolayı vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirdiler.
Başkan Canpolat açılış için müjdeyi verdi: Hayırlı olsun
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, açılışı gerçekleştirilecek olan Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksini inceledi. Toplu açılış ile Haliliye’ye kazandırılan yeni eserlerin hizmete sunulacağını müjdeleyen Başkan Canpolat, “Biz her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızın hizmet noktasında ayağına geldik, hizmeti onların ayaklarının altına serdik” dedi.
Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi ile ihtiyaç sahiplerine dokunuyor
Haliliye Belediyesinin ilçeye kazandırdığı Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi hizmet vermeye başladı. Glutensiz ekmek fırını, sosyal market ve aşevi ile binlerce haneye hizmet ulaştırılırken, ekmek ihtiyacını karşılamak için kurulan ekmek üretim tesisi de açılıyor.
Büyükşehir belediyesinden kış turizmine büyük yatırım
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kış turizmine yönelik Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tek kayak merkezi olan Karacadağ Kayak Merkezinde başlatılan otel ve park çalışmasında sona gelindi.
Şanlıurfa'da hastane bahçesinde şüpheli paket alarmı!
Şanlıurfa’da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisi arkasında bomba paniği yaşandı. Fünyeyle patlatılan şüpheli paketin boş olduğu anlaşıldı.
Büyükşehir zabıtadan okul servislerine yönelik denetim
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri, okul servis araçlarına yönelik ortak denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde servis yönetmeliğine uymayan 2 araç trafikten men edildi.
Yediemin mallarının satışında yeni dönem yarın başlıyor
Şanlıurfa'da yediemin parklarında bekleyen araçlar, Adalet Bakanlığı'nın yeni uygulamasıyla satışa çıkacak. Uygula yarın başlayacakken , Şanlıurfa’daki yediemin otopark işletmecileri, uygulamadan memnun olduklarını ancak sadece hacizli araçların satılacak olmasının yetersiz olduğunu söylediler. Kentte bulunan otoparklardaki araç sayısının 3 bin olduğu belirten işletmeciler, satılacak araç sayısının ise hayal kırıklığı yarattığını kaydettiler.
Urfa’da ticaretin kalbinin attığı bölge için yeni öneri
Urfa Çalışma Grubu, Kapaklı Pasajından Haşimiye Meydanına kadar Divanyolu Caddesinin araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılmasını önerdi. Grup, söz konusu yayalaştırmayla turistlerin tarihi mekanları daha rahat ziyaret edebileceğini belirtirken esnafın da daha iyi kazanç elde edeceğini kaydetti.
Şanlıurfa'da TOKİ konutları teslim edilmeye başlanıyor
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, TOKİ tarafından yapımına başlanan 4 bin 469 kalıcı konutun inşası sürüyor. Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kalıcı konutlardan 897’sinin teslim edileceği tarihi açıkladı.
Şanlıurfa'da TOKİ konutları teslim edilmeye başlıyor
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, TOKİ tarafından yapımına başlanan 4 bin 469 kalıcı konutun inşası sürüyor. Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kalıcı konutlardan 897’sinin teslim edileceği tarihi açıkladı.
Urfa'da kovalamaca esnasında kaza yapan 2 polis yaralandı
Haliliye’de polisin dur ihtarına uymayan aracı kovalama esnasında meydana gelen kazada 2 polis memuru hafif yaralanırken 5 kişi gözaltına alındı.
Büyükşehirde her şey daha yeşil bir Şanlıurfa için
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentteki yeşil alan miktarını artırmaya devam ediyor. Ekipler, Akabe Mesire Alanındaki çalışmaları büyük ölçüde tamamladı. Mesire alanı vatandaşların sosyal aktiviteleri için de yeni bir alternatif olacak.
Doğukent Mahallesine modern semt pazarı kazandırılıyor
Karaköprü Belediyesinin Doğukent Mahallesine kazandıracağı modern semt pazarı için çalışmalar sürüyor.
Urfa’daki camiye dev Türk bayrağı asıldı
Güneydoğu’nun en büyük ibadethanelerinden biri olan Şanlıurfa’daki Mevlana Celaleddin Rumi Camii’ne 345 metrekare büyüklüğünde büyük Türk bayrağı asıldı.
Türkiye Kart uygulaması Urfa’da ne zaman başlayacak?
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye Kart projesinin pilot uygulamasının tamamlandığını, 81 ilde yaygın hale getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Peki, Türkiye Kart uygulaması Urfa’da ne zaman başlayacak?
Viranşehir Eyyüp Nebi Mahallesinde çevre düzenlemesi yapıldı
Mekke, Medine ve Kudüsten sonra dünyanın dördüncü inanç merkezi olarak kabul edilen 2023 İslam Dünyası Turizm Başkenti Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediyesi Viranşehir Eyyüp Nebi Mahallesinde çevre düzenleme çalışmaları yapıtı.
İstanbul’daki sel Urfa’daki felaketi hatırlattı
İstanbul’da etkili olan sağanak yağışta 2 kişi sel sularına kapılarak hayatını kaybetti. Akıllara Şanlıurfa’da mart ayında yaşanan sel felaketi geldi. Şanlıurfa henüz yaşanan selin yaralarını saramamışken kış yine kapıya dayandı. Şimdi kamuoyu aynı felaketi bir daha yaşamamak için hazırlık yapılıp yapılmadığını merak ediyor.
Çalınan tanker Urfa’da bulundu!
Hatay’da çalınan tanker, Birecik’te emniyet ekiplerinin dikkati sonucu yakalandı. Olaya ilişkin bir şahıs gözaltına alındı.
Şanlıurfa Kır Düğün Bahçesi açılıyor
Halil-ür Rahman Kent Ormanı bölgesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin 25 bin metrekarelik alanda başlattığı Kır Düğün Bahçesinde çalışmalar tamamlandı.
Urfa'da uyarının ardından trafik ekipleri cezaları kesmeye başladı
Şanlıurfa'da trafik düzeni ve sürüş güvenliğinin sağlanması için denetimlere ağırlık verileceğini bildiren İl Emniyet Müdürlüğü cezaları kesmeye başladı.