Akşener'den son dakika çıkışı! Altılı masa dağıldı, hesapları değiştirecek sert sözler! İmamoğlu ve Yavaş'a adaylık çağrısı;

Akşener'den son dakika çıkışı! Altılı masa dağıldı, hesapları değiştirecek sert sözler! İmamoğlu ve Yavaş'a adaylık çağrısı

on dakika haberi: Dünkü Millet İttifakı toplantısının ardından İYİ Parti'de olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Kritik toplantının hemen ardından üst düzey kurmaylarını toplayan Meral Akşener'den tarihi bir açıklama geldi. Kameraların karşısına geçen Akşener, "İYİ Parti kıskaca alınmıştır. Buna boyun eğmeyiz" dedi. Ne kumar ne de noter masasında olmayacaklarını söyleyen Akşener, masaya aday olarak Yavaş ve İmamoğlu'nun ismini sunduklarını belirtti. Akşener, iki isme çağrı yaptı...

Son dakika haberi: Dün Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleşen altılı masa toplantısında liderlerin en önemli gündemi cumhurbaşkanı adayının belirlenmesiydi. Siyasetin gündemi için kritik öneme sahip toplantının ardından 6 liderin imzasıyla, öncekilere göre oldukça kısa olan açıklamada pazartesi günü yapılacak açıklama işaret edilirken İYİ Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakmadığı iddiaları kulisleri yeniden hareketlendirdi.

SON DAKİKA: AKŞENER TARİHİ SÖZLER... 6'LI MASADAN AYRILDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Genel İdare Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Açıklamasında sert ifadeler kullanan Akşener, masaya Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ismini sunduğunu ancak teklifinin diğer 5 lider tarafından geri çevrildiğini belirtti. Masanın "bir noter masasına dönüştüğünü" ifade eden İYİ Parti lideri "Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız" diye konuştu.

"BU GÜNLERE ALIŞILMIŞ YENİLGİLERE KARŞI ÇIKARAK GELDİK"

Akşener'in açıklamaları şöyle;

"En sonda söyleyeceklerimi en başta söyleyeyim. Geldiğimiz noktada İYİ Parti bir kıskaca alınmış, bir dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir.

Nasıl ki 2010'da milletin istikbaline kast edenlerin karşısında durduk bugün dimdik duruyoruz. Nasıl ki 2015'de milletin canına kast edenlerin karşısında durduk bugün de dimdik duruyoruz. Nasıl ki 2020 yılında ceketimi assam seçilirim diyenlerin karşısında durduk bugün de aynı şekilde dimdik duruyoruz. Bugün de ceketimi assam seçilim diyenlerin karşısında dimdik duruyoruz. Bu bizim partimizin kuruluş sebebidir, varoluş sebebidir. Biz bu günlere alışılmış yenilgilere karşı çıkarak geldik. Milletimizin beklentilerini dinledik.

"YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NU MASAYA SUNDUK"

Tüm farklılıklarımıza rağmen 5 partiyle bir masaya oturduk. Birçok önemli konuda mutabakat sağladık. Dünkü toplantıda da aday konusunu tartıştık. 5 parti bize cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismini getirdi. Biz ise ABB Başkanı Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu masaya aday olarak sunduk. Kesin bir biçimde bu teklif reddedildi. Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edilmiştir.

"HAKARETE UĞRADIK, DİŞİMİZİ SIKTIK"

Hakarete uğradık, dişimizi sıktık. İftiraya uğradık, linç yedik. Ancak ne yazık ki olmadı. Üzülerek söylüyorum ki geldiğimiz son noktada dün itibarıyla 6'lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir.

Milletimizin ortak iyiliği için iyi niyetle oturduğumuz bu masa potansiyel adayların tartışılabildiği bir aday olmaktan çıkmış, bir noter masasına dönüşmüştür.

"NE KUMAR NE DE NOTER MASASINDA OLMAYACAĞIZ"

Biz ne olursa olsun imzamızın ve milletimize verdiğimiz sözün arkasındayız. Ancak ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız. Cumhuriyetimizin yeni asrını göz göre göre hiç etmeyeceğiz. Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NA ÇAĞRI YAPTI

Sayın Mansur Yavaş'a ve sayın Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulunmak istiyorum. Siz bu milletin iradesiyle seçildiniz.

Tüm engellemelere rağmen çok çalıştınız. Ne mutlu size ki milletimiz gayretlerinizi görüp yanınızda durdu.

Bugün de çok kritik bir kırılmanın eşiğinde milletimiz sizi göreve çağırıyor. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlike altındayken milletimiz size de ateşten bir gömlek giymeyi vazife kılmıştır.

Bu vazife sadece bir dayatmayı değil, topyekûn bir dayatmacılığı yıkma vazifesidir. Sadece bir kişiyi değil, kendini milletten büyük gören çirkin zihniyeti yenme vazifesidir. Geleceğimizin tüm seçimlerini kazanma vazifesidir.

"BU ÇAĞRININ SAHİBİ MİLLETTİR"

Hiç şüphemiz yok ki bu vazife reddedilemez, görmezden gelinemez bir vazifedir. Çünkü bu çağrının sahibi millettir. Bu saatten sonra bize düşen bir seçim yapmaktır. Ya ışıl ışıl bir güneşin altında dimdik duracağız ya da uzayan gölgelerde kaybolacağız.

Ya tarih yazacağız ya da tarih kalacağız."


Kaynak:

Etiketler :
,
İlgili Haberler
İlgili Makaleler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum