Arama
Arama Sonuçları
Bozdağ Gülpınar’ı tebrik etti
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, bugün mazbatasını alarak göreve başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ı tebrik etti.
Büyükşehir Meclisinde üye dağılımı nasıl oldu?
Yeniden Refah Partisi adayı Mehmet Kasım Gülpınar’ın zaferle ayrıldığı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ndeki seçimlerde Büyükşehir Meclis yapısı da belli oldu. Seçimleri Yeniden Refah Partisinin adayının kazanmasına rağmen meclisteki çoğunluk Cumhur İttifakı’nda. En fazla üyeye sahip parti ise DEM Parti. İşte Meclis’teki dağılım…
Beyazgül’den seçim sonrası ilk açıklama
Şanlıurfa’da 31 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını kaybeden Zeynel Abidin Beyazgül, seçime dair ilk değerlendirmesini yaptı.
Şanlıurfa’da oyların tamamı sayıldı
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şanlıurfa’daki sandıkların yüzde 100’ü sayıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre, Yeniden Refah Partisi’nin adayı Kasım Gülpınar’ın AK Parti’nin yeniden aday gösterdiği Zeynel Abidin Beyazgül’den ne kadar fazla oy aldığı netleşti. Gülpınar, Beyazgül’e 46 bin 770 oy, DEM Parti’nin adayı Celaledin Erkmen’e ise 111 bin 609 oy fark attı.
Şanlıurfa'da sandıkların yüzde 51'i açıldı
31 Mart seçimlerinde ilk sonuçlar geldi. Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi yarışında sandıkların yüzde 51'i açıldı.
Şanlıurfa’da oyların sayımı devam ediyor!
31 Mart seçimlerinde ilk sonuçlar geldi. Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi yarışında sandıkların yüzde 35,04'ü açıldı.
BAŞKAN CANPOLAT: AK DEMEK EŞİTTİR HİZMET DEMEK
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi destek ziyaretlerini sürdüren Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Çamlıdere Mahallesinde düzenlenen iftar programında bölge muhtarları ve vatandaşarla bir araya geldi. Başkan Canpolat, “31 Mart günü kuzeyden güneye, çok güçlü yüksek bir destekle inşallah AK Parti çıtasını tekrar yukarıya kaldırıp, destek vereceğinizden canı gönülden inanıyorum” dedi.
Başkan Beyazgül Şanlıurfaspor’a moral ziyaretinde bulundu
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Trendyol 1. Lig'de mücadele eden Şanlıurfaspor'u ziyaret ederek moral verdi. Sakaryaspor ile oynayacakları maç öncesinde takımın tesislerini ziyaret eden Başkan Beyazgül, kulüp başkanı, teknik direktör ve futbolcularla bir araya geldi.
TAMMAH AŞİRETİNDEN AK PARTİ’YE TAM DESTEK
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi destek ziyaretlerini sürdüren Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Havşanlı Mahallesinde düzenlenen iftar programında Tammah Aşireti mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Canpolat, “31 Mart seçimlerinde inanıyoruz ki, büyükşehirde, ilçede ve mecliste Allah’ın izniyle bu bölge bizim yanımızda olacak” dedi.
BAŞKAN CANPOLAT: DURMAK YOK, YOLA DEVAM
Haliliye Belediyesi tarafından Ramazan geleneklerinin yeniden yaşatıldığı Tasavvuf Konserleri, Devteyşti Mahallesi ile başladı. Konserde vatandaşlarla buluşan Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “Yolumuza devam edelim, durmayalım durmak yok yola devam diyorum” ifadelerini kullandı.
Hulusi Akar’a Harran Üniversitesi'nde Fahri Doktora belgesi verildi
Harran Üniversitesi Senatosu tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı Dr. Hulusi Akar'a Fahri Doktora belgesi takdim edildi.
Eski Bakan Hulusi Akar Şanlıurfa’dan ayrıldı
Bir dizi temaslarda bulunmak için dün iftar vakitlerinde Şanlıurfa’ya gelen TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, kentten ayıldı.
Hulusi Akar ve Başkan Beyazgül tarihi hanlar bölgesinde esnafı ziyaret etti
Bir dizi programlara katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Eski Milli Savunma Bakanı ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte aşağı çarşı diye bilinen tarihi hanlar bölgesindeki esnafları ziyaret ederek esnafa hazırlı kazançlar dilediler.
BAŞKAN CANPOLAT: SANDIKLARA AK OYLAR DAMGASINI VURACAK
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Yeşildirek, Osman Gazi, Sancaktar ve Hamidiye Mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Ziyaretlerde coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Canpolat, “Sandıklar, AK oylarla birlikte tescillenince, damgasını vurunca, inşallah kim tutar sizi, kim tutar bizi. Her zaman olduğu gibi Haliliye’mize, Şanlıurfa’mıza hizmetler yağacaktır” dedi.
BAŞKAN BEYAZGÜL HANELERİNE MİSAFİR OLDUĞU VATANDAŞLARLA İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
Göreve geldiği 2019 yılından bu yana aralıksız olarak her hafta sonu misafir olduğu, sofralarına oturduğu aileleri bu kez birlikte iftar yapmaya davet eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül gönüllerin muhabbetiyle zenginleşen büyük bir iftar sofrasında onlarla buluşarak oruçlarını hep birlikte açtılar.
Başkan Beyazgül: Kadrolu daimi işçilere enflasyon farkı ödenecek
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan daimi kadrolu işçilere haziran ayında enflasyon farkları ödenecek. Başkan Beyazgül, yetkili sendika ile görüşmelerin tamamlandığını belirterek işçilere ek sözleşme ile enflasyon farklarının Haziran ayında ödeneceğini söyledi.
Şanlıurfa rekabeti sosyal medyada
Artık sona yaklaşılan 31 Mart’taki yerel seçimler uzun süredir ülke gündeminde. Seçim gündeminde en çok yer bulan konulardan biri ise, adaylar. Bu seçimde de adayların hem kendini tanıttığı hem de seçmenler tarafından yorumlandığı mecra sosyal medya oldu. Şanlıurfa’daki rekabet sosyal medyada da çok konuşuldu. Zeynel Abidin Beyazgül ve Kasım Gülpınar en fazla yorum alan isimlerden oldu.
BAŞKAN CANPOLAT’A KARŞIYAKA VE SIRRIN’DAN TAM DESTEK
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karşıyaka ve Sırrın mahallelerinde düzenlenen mahalle toplantılarında mahalle sakinleriyle buluştu. Başkan Canpolat, 31 Mart seçimlerinde AK Parti’ye destekleri için Karşıyaka ve Sırrın mahalle sakinlerine teşekkür etti.
HALTANLI AŞİRETİNDEN AK PARTİ’YE TAM DESTEK
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Haltanlı Aşireti Destek Toplantısında yaptığı açıklamada, “Biz Haltanlılardan razıyız. Dün de bizimle beraberdi, bugün, bu saatte bizimle beraber. Haliliye Belediyesi olarak sizlerin yanında ve hizmetinizdeyiz” dedi.
Şanlıurfa'daki pamuk üreticilerine Bakan Yumaklı'dan müjde - 2
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Şanlıurfa'da pamuk üreticilerine 1,6 milyar liralık mazot ve gübre desteği ödemesi yapacaklarını duyurdu. Şanlıurfa’nın su kaynaklarının korunması ve sulama tesislerinin geliştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Yumaklı, “2024 yılı yatırım programındaki 55 milyar lira maliyetli 164 su ve sulama tesisini Şanlıurfa'mıza kazandırmak için çalışıyoruz. Bu yıl itibarıyla toplam 29 milyon lira kaynağı olan 5 yeni projemizi bitkisel üretimi geliştirmek üzere yine Şanlıurfa'ya ayırmış durumdayız” dedi.
BAKAN YUMAKLI’DAN BAŞKAN BEYAZGÜL’E ZİYARET
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret etti. Ziyarette kentte yapılan çalışmalar ele alındı.
Şanlıurfa'daki pamuk üreticilerine Bakan Yumaklı'dan müjde
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Şanlıurfa'da pamuk üreticilerine 1,6 milyar liralık mazot ve gübre desteği ödemesi yapacaklarını duyurdu. Şanlıurfa’nın su kaynaklarının korunması ve sulama tesislerinin geliştirilmesi için yatırımların sürdüğünü ifade eden Yumaklı, “2024 yılı yatırım programındaki 55 milyar lira maliyetli 164 su ve sulama tesisini Şanlıurfa'mıza kazandırmak için çalışıyoruz. Bu yıl itibarıyla 29 milyon lira kaynağı olan 5 yeni projemizi bitkisel üretimi geliştirmek üzere Şanlıurfa'ya ayırmış durumdayız” dedi.
Bakan Yumaklı Şanlıurfa’da! AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti
Şanlıurfa’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi gece sağanak yağış nöbetindeydi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, etkisini gece saatlerinde artıran sağanak yağış dolayısıyla ekiplerin sahadaki çalışmalarını incelemek üzere sahaya indi. Beyazgül daha sonra Ulaşım Daire Başkanlığına geçerek şehir kameralarından ana arterlerdeki son durumu takip etti.
Urfa Buluşmaları’nın 5’incisi düzenlendi
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, 5.si düzenlenen Urfa Buluşmaları’na ev sahipliği yaptı. Önen, buluşmada “Biz böyle bir Urfa’nın dağına, taşına, toprağına; her şeyden önemlisi de insanına sevdalıyız” dedi.
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN GECE YARISI SAHADA YAĞIŞ İNCELEMESİ
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, etkisini gece saatlerinde artıran sağanak yağış dolayısıyla ekiplerin sahadaki çalışmalarını incelemek üzere sahaya indi. Sahada incelemesini tamamlayan Başkan Beyazgül Ulaşım Daire Başkanlığına geçerek şehir kameralarından ana arterlerdeki son durumu takip etti. Başkan Beyazgül Şanlıurfa Meteoroloji Müdürü Tayland Özer ile telefon görüşmesi yaptı.
Bakan Yumaklı Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti
Şanlıurfa’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.
Bakan Yumaklı Şanlıurfa’ya geliyor
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı bir dizi temaslarda bulunmak üzere bugün Şanlıurfa’ya geliyor.
Bakan Yumaklı Şanlıurfa’da
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.
Bozova MYO, ilçe idarecilerinin katkılarıyla yeni bina ve kampüsüne kavuştu
Harran Üniversitesi Bozova Meslek Yüksekokuluna kazandırılan yeni eğitim binası ve yerleşkesinin açılış töreni gerçekleştirildi.